Boys Open 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas LONG11Gravesend 2:56.41  252 37.611:23.762:10.73
2.Tom HAWKINS11Bexley 2:57.26  248 37.941:23.912:12.75
3.Kevin CAO11Bexley 3:04.15  222 38.621:25.252:15.23
4.Oliver WARNER11Beckenham 3:10.26  201 42.931:30.902:21.20
5.Luke CLEAVER11Bromley 3:21.69  169 44.271:35.602:29.90
6.Oliver DENNIS11Sevenoaks 3:25.44  159 43.801:36.192:32.22

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander CORVER12Bromley 2:44.00  314 35.661:18.352:03.43
2.Liam HAMP12Thanet Swim 2:47.46  295 37.251:20.502:04.16
3.Samuel LANDER12Bromley 2:52.11  271 35.451:20.792:07.17
4.Laurence WILSON12Beckenham 2:56.83  250 37.851:23.852:11.92
5.Macaulay JOHNSTON12Sevenoaks 2:58.17  245 38.671:24.622:12.01
6.Teddy LEWIS12Saxon Crown 3:04.47  220 38.671:24.802:14.94
7.Lucas FRIDAY12Beckenham 3:07.20  211 40.291:28.612:18.66
8.William JARRETT12Sevenoaks 3:07.30  211 39.791:27.132:17.56

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.David ALLEN13Black Lion 2:34.58  375 33.571:11.941:53.29
2.James CLEAVER13Bromley 2:46.98  297 37.101:19.45-
3.Oliver POPE13Thanet Swim 2:47.08  297 38.501:20.682:05.47
4.Callum WOOLFENDEN13Beckenham 2:49.53  284 35.591:20.002:05.56
5.Philip GRAMMATIKOPOULO13Beckenham 2:50.39  280 36.871:20.122:05.48
6.Jaedon LYNCH13Sevenoaks 2:51.11  276 36.961:19.972:05.24
7.Caiden HIBBERT13Sevenoaks 2:53.35  266 38.441:21.702:09.61
8.James SPROSTON13Erith & Dist 2:54.34  261 37.331:22.822:09.43
9.David LANGLEY13Beckenham 2:54.44  261 37.751:21.942:08.79
10.Noah ENTICKNAP13Sevenoaks 3:02.90  226 35.301:21.732:11.60

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Maximus PARPWORTH14Thanet Swim 2:32.43  391 33.301:12.151:53.24
2.Edward PAULING14Beckenham 2:32.63  389 33.591:12.901:52.71
3.Nathan CHAPMAN14Gwich Royals 2:33.52  383 34.581:14.541:53.84
4.Harry SINCLAIR14RTW Monson 2:35.58  368 33.871:13.721:54.47
5.Benjamin STREBEL14Sevenoaks 2:35.78  366 31.841:10.981:52.85
6.Euan TERRY14Sevenoaks 2:38.77  346 31.531:09.401:51.90
7.Edward DILL-RUSSELL14Dover Life 2:40.04  338 38.161:17.702:00.35
8.Toby COOK14Thanet Swim 2:43.30  318 35.031:15.931:59.03
9.Harvey MAUNDERS14Gwich Royals 2:44.68  310 34.841:17.902:02.51
10.Joshua SOLLY14Bexley 2:44.84  309 32.631:12.301:56.53

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charley LANGFORD15Thanet Swim 2:20.36  501 30.011:05.401:42.73
2.Kody BRADBURY15RTW Monson 2:21.51  489 30.491:06.141:43.54
3.Aiden MCMILLAN15Sevenoaks 2:26.99  436 31.261:08.641:47.63
4.Liam PEARSHOUSE15Thanet Swim 2:28.66  422 32.441:10.111:49.67
5.Luke FOWLE15Thanet Swim 2:29.87  411 31.531:08.951:49.18
6.Callum BARONTI15Orpington OJ 2:32.65  389 33.011:11.621:51.03
7.Nathan WILLIAMS15Faversham 2:35.40  369 32.971:12.621:54.00
8.George WISE15Dartford 2:38.91  345 34.321:15.401:58.05
9.Marcus MCSPADDEN15Beckenham 2:39.25  343 35.111:14.851:57.33
10.Ethan SPAIN15Black Lion 2:40.95  332 33.481:12.921:55.85
11.Harry ROUT15Black Lion 2:41.40  329 33.321:14.421:59.29
12.Joss HAMER15RTW Monson 2:46.00  303 37.441:18.782:02.99

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ellis STANHOPE16Sevenoaks 2:15.98  551 30.311:04.451:39.89
2.Timothy LEBERL16Beckenham 2:20.46  500 31.631:06.551:43.33
3.Kieran DALE16Thanet Swim 2:21.96  484 30.641:06.061:43.34
4.Benjamin MONAHAN16Black Lion 2:26.84  437 30.501:07.481:47.30
5.James DICK16Maidstone 2:30.15  409 31.991:10.201:50.24
6.Dexter LAM16Black Lion 2:33.85  380 32.101:10.501:51.29
7.Adam MILES16Herne Bay 2:35.05  371 32.561:11.221:53.36
8.James ANGELL16Dartford 2:42.43  323 33.841:14.921:58.97

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ellis STANHOPE16Sevenoaks 2:15.98  551 30.311:04.451:39.89
2.Charley LANGFORD15Thanet Swim 2:20.36  501 30.011:05.401:42.73
3.Timothy LEBERL16Beckenham 2:20.46  500 31.631:06.551:43.33
4.Kody BRADBURY15RTW Monson 2:21.51  489 30.491:06.141:43.54
5.Kieran DALE16Thanet Swim 2:21.96  484 30.641:06.061:43.34
6.Benjamin MONAHAN16Black Lion 2:26.84  437 30.501:07.481:47.30
7.Aiden MCMILLAN15Sevenoaks 2:26.99  436 31.261:08.641:47.63
8.Liam PEARSHOUSE15Thanet Swim 2:28.66  422 32.441:10.111:49.67
9.Luke FOWLE15Thanet Swim 2:29.87  411 31.531:08.951:49.18
10.James DICK16Maidstone 2:30.15  409 31.991:10.201:50.24
11.Maximus PARPWORTH14Thanet Swim 2:32.43  391 33.301:12.151:53.24
12.Edward PAULING14Beckenham 2:32.63  389 33.591:12.901:52.71
13.Callum BARONTI15Orpington OJ 2:32.65  389 33.011:11.621:51.03
14.Nathan CHAPMAN14Gwich Royals 2:33.52  383 34.581:14.541:53.84
15.Dexter LAM16Black Lion 2:33.85  380 32.101:10.501:51.29
16.David ALLEN13Black Lion 2:34.58  375 33.571:11.941:53.29
17.Adam MILES16Herne Bay 2:35.05  371 32.561:11.221:53.36
18.Nathan WILLIAMS15Faversham 2:35.40  369 32.971:12.621:54.00
19.Harry SINCLAIR14RTW Monson 2:35.58  368 33.871:13.721:54.47
20.Benjamin STREBEL14Sevenoaks 2:35.78  366 31.841:10.981:52.85
21.Euan TERRY14Sevenoaks 2:38.77  346 31.531:09.401:51.90
22.George WISE15Dartford 2:38.91  345 34.321:15.401:58.05
23.Marcus MCSPADDEN15Beckenham 2:39.25  343 35.111:14.851:57.33
24.Edward DILL-RUSSELL14Dover Life 2:40.04  338 38.161:17.702:00.35
25.Ethan SPAIN15Black Lion 2:40.95  332 33.481:12.921:55.85
26.Harry ROUT15Black Lion 2:41.40  329 33.321:14.421:59.29
27.James ANGELL16Dartford 2:42.43  323 33.841:14.921:58.97
28.Toby COOK14Thanet Swim 2:43.30  318 35.031:15.931:59.03
29.Alexander CORVER12Bromley 2:44.00  314 35.661:18.352:03.43
30.Harvey MAUNDERS14Gwich Royals 2:44.68  310 34.841:17.902:02.51
31.Joshua SOLLY14Bexley 2:44.84  309 32.631:12.301:56.53
32.Joss HAMER15RTW Monson 2:46.00  303 37.441:18.782:02.99
33.James CLEAVER13Bromley 2:46.98  297 37.101:19.45-
34.Oliver POPE13Thanet Swim 2:47.08  297 38.501:20.682:05.47
35.Liam HAMP12Thanet Swim 2:47.46  295 37.251:20.502:04.16
36.Callum WOOLFENDEN13Beckenham 2:49.53  284 35.591:20.002:05.56
37.Philip GRAMMATIKOPOULO13Beckenham 2:50.39  280 36.871:20.122:05.48
38.Jaedon LYNCH13Sevenoaks 2:51.11  276 36.961:19.972:05.24
39.Samuel LANDER12Bromley 2:52.11  271 35.451:20.792:07.17
40.Caiden HIBBERT13Sevenoaks 2:53.35  266 38.441:21.702:09.61
41.James SPROSTON13Erith & Dist 2:54.34  261 37.331:22.822:09.43
42.David LANGLEY13Beckenham 2:54.44  261 37.751:21.942:08.79
43.Thomas LONG11Gravesend 2:56.41  252 37.611:23.762:10.73
44.Laurence WILSON12Beckenham 2:56.83  250 37.851:23.852:11.92
45.Tom HAWKINS11Bexley 2:57.26  248 37.941:23.912:12.75
46.Macaulay JOHNSTON12Sevenoaks 2:58.17  245 38.671:24.622:12.01
47.Noah ENTICKNAP13Sevenoaks 3:02.90  226 35.301:21.732:11.60
48.Kevin CAO11Bexley 3:04.15  222 38.621:25.252:15.23
49.Teddy LEWIS12Saxon Crown 3:04.47  220 38.671:24.802:14.94
50.Lucas FRIDAY12Beckenham 3:07.20  211 40.291:28.612:18.66
51.William JARRETT12Sevenoaks 3:07.30  211 39.791:27.132:17.56
52.Oliver WARNER11Beckenham 3:10.26  201 42.931:30.902:21.20
53.Luke CLEAVER11Bromley 3:21.69  169 44.271:35.602:29.90
54.Oliver DENNIS11Sevenoaks 3:25.44  159 43.801:36.192:32.22

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Max JAMESON18Thanet Swim 2:09.34  640 29.981:02.961:36.53
2.Michael FOSTER19Saxon Crown 2:15.20  561 30.111:03.431:38.11
3.Mateusz SZOPINSKI17Saxon Crown 2:17.73  530 30.591:05.811:41.64
4.Benjamin TRITTON18Maidstone 2:18.85  517 29.931:04.871:42.06
5.Thomas WILLETTS19Maidstone 2:20.91  495 29.851:04.551:41.85
6.Alexander BOYD17Thanet Swim 2:21.07  493 30.341:05.241:42.69
7.Joseph DOBB18Bromley 2:22.52  478 30.261:06.221:43.99
8.Felix HASLAM18Bromley 2:25.65  448 31.211:07.581:46.41
9.Connor PFREUNDSCHUH18Gwich Royals 2:30.16  409 32.421:10.631:50.70
10.Levi ATWELL18Ashford Town 2:30.17  409 29.781:06.281:47.70
11.Joshua BUNGAY18Shepway SC 2:30.24  408 32.181:10.901:52.83

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Max JAMESON18Thanet Swim 2:09.34  640 29.981:02.961:36.53
2.Michael FOSTER19Saxon Crown 2:15.20  561 30.111:03.431:38.11
3.Ellis STANHOPE16Sevenoaks 2:15.98  551 30.311:04.451:39.89
4.Mateusz SZOPINSKI17Saxon Crown 2:17.73  530 30.591:05.811:41.64
5.Benjamin TRITTON18Maidstone 2:18.85  517 29.931:04.871:42.06
6.Charley LANGFORD15Thanet Swim 2:20.36  501 30.011:05.401:42.73
7.Timothy LEBERL16Beckenham 2:20.46  500 31.631:06.551:43.33
8.Thomas WILLETTS19Maidstone 2:20.91  495 29.851:04.551:41.85
9.Alexander BOYD17Thanet Swim 2:21.07  493 30.341:05.241:42.69
10.Kody BRADBURY15RTW Monson 2:21.51  489 30.491:06.141:43.54
11.Kieran DALE16Thanet Swim 2:21.96  484 30.641:06.061:43.34
12.Joseph DOBB18Bromley 2:22.52  478 30.261:06.221:43.99
13.Felix HASLAM18Bromley 2:25.65  448 31.211:07.581:46.41
14.Benjamin MONAHAN16Black Lion 2:26.84  437 30.501:07.481:47.30
15.Aiden MCMILLAN15Sevenoaks 2:26.99  436 31.261:08.641:47.63
16.Liam PEARSHOUSE15Thanet Swim 2:28.66  422 32.441:10.111:49.67
17.Luke FOWLE15Thanet Swim 2:29.87  411 31.531:08.951:49.18
18.James DICK16Maidstone 2:30.15  409 31.991:10.201:50.24
19.Connor PFREUNDSCHUH18Gwich Royals 2:30.16  409 32.421:10.631:50.70
20.Levi ATWELL18Ashford Town 2:30.17  409 29.781:06.281:47.70
21.Joshua BUNGAY18Shepway SC 2:30.24  408 32.181:10.901:52.83
22.Maximus PARPWORTH14Thanet Swim 2:32.43  391 33.301:12.151:53.24
23.Edward PAULING14Beckenham 2:32.63  389 33.591:12.901:52.71
24.Callum BARONTI15Orpington OJ 2:32.65  389 33.011:11.621:51.03
25.Nathan CHAPMAN14Gwich Royals 2:33.52  383 34.581:14.541:53.84
26.Dexter LAM16Black Lion 2:33.85  380 32.101:10.501:51.29
27.David ALLEN13Black Lion 2:34.58  375 33.571:11.941:53.29
28.Adam MILES16Herne Bay 2:35.05  371 32.561:11.221:53.36
29.Nathan WILLIAMS15Faversham 2:35.40  369 32.971:12.621:54.00
30.Harry SINCLAIR14RTW Monson 2:35.58  368 33.871:13.721:54.47
31.Benjamin STREBEL14Sevenoaks 2:35.78  366 31.841:10.981:52.85
32.Euan TERRY14Sevenoaks 2:38.77  346 31.531:09.401:51.90
33.George WISE15Dartford 2:38.91  345 34.321:15.401:58.05
34.Marcus MCSPADDEN15Beckenham 2:39.25  343 35.111:14.851:57.33
35.Edward DILL-RUSSELL14Dover Life 2:40.04  338 38.161:17.702:00.35
36.Ethan SPAIN15Black Lion 2:40.95  332 33.481:12.921:55.85
37.Harry ROUT15Black Lion 2:41.40  329 33.321:14.421:59.29
38.James ANGELL16Dartford 2:42.43  323 33.841:14.921:58.97
39.Toby COOK14Thanet Swim 2:43.30  318 35.031:15.931:59.03
40.Alexander CORVER12Bromley 2:44.00  314 35.661:18.352:03.43
41.Harvey MAUNDERS14Gwich Royals 2:44.68  310 34.841:17.902:02.51
42.Joshua SOLLY14Bexley 2:44.84  309 32.631:12.301:56.53
43.Joss HAMER15RTW Monson 2:46.00  303 37.441:18.782:02.99
44.James CLEAVER13Bromley 2:46.98  297 37.101:19.45-
45.Oliver POPE13Thanet Swim 2:47.08  297 38.501:20.682:05.47
46.Liam HAMP12Thanet Swim 2:47.46  295 37.251:20.502:04.16
47.Callum WOOLFENDEN13Beckenham 2:49.53  284 35.591:20.002:05.56
48.Philip GRAMMATIKOPOULO13Beckenham 2:50.39  280 36.871:20.122:05.48
49.Jaedon LYNCH13Sevenoaks 2:51.11  276 36.961:19.972:05.24
50.Samuel LANDER12Bromley 2:52.11  271 35.451:20.792:07.17
51.Caiden HIBBERT13Sevenoaks 2:53.35  266 38.441:21.702:09.61
52.James SPROSTON13Erith & Dist 2:54.34  261 37.331:22.822:09.43
53.David LANGLEY13Beckenham 2:54.44  261 37.751:21.942:08.79
54.Thomas LONG11Gravesend 2:56.41  252 37.611:23.762:10.73
55.Laurence WILSON12Beckenham 2:56.83  250 37.851:23.852:11.92
56.Tom HAWKINS11Bexley 2:57.26  248 37.941:23.912:12.75
57.Macaulay JOHNSTON12Sevenoaks 2:58.17  245 38.671:24.622:12.01
58.Noah ENTICKNAP13Sevenoaks 3:02.90  226 35.301:21.732:11.60
59.Kevin CAO11Bexley 3:04.15  222 38.621:25.252:15.23
60.Teddy LEWIS12Saxon Crown 3:04.47  220 38.671:24.802:14.94
61.Lucas FRIDAY12Beckenham 3:07.20  211 40.291:28.612:18.66
62.William JARRETT12Sevenoaks 3:07.30  211 39.791:27.132:17.56
63.Oliver WARNER11Beckenham 3:10.26  201 42.931:30.902:21.20
64.Luke CLEAVER11Bromley 3:21.69  169 44.271:35.602:29.90
65.Oliver DENNIS11Sevenoaks 3:25.44  159 43.801:36.192:32.22

UP