Boys Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Brandon HARRIS10Beachfield 45.09  175 
2.Benjamin WARD10Maidstone 45.70  168 
3.Michael KUMI10Beckenham 47.14  153 
4.Martin CELI10Beckenham 48.66  139 
5.Edison HAMMOND10Sevenoaks 49.89  129 
6.Mowgli PALMER10Margate 50.22  127 
7.Joseph PARKER10Edenbridge 50.50  125 
8.Oscar WILSON10Dartford 50.51  124 
9.George DADD10Maidstone 50.60  124 
10.Max MOULTON10Dartford 50.76  123 
11.Justin STROVER10Orpington OJ 51.16  120 
12.Aiden MCMILLAN10Sevenoaks 51.21  119 
13.Edward GRAY10Maidstone 51.77  116 
14.George PEPPER10RTW Monson 51.85  115 
15.Sean MADDEN10Edenbridge 52.02  114 
16.Mark GRENIER10Edenbridge 52.11  113 
17.Casey O'CONNOR10Folkestone 52.92  108 
18.Benjamin COOPER10Dartford 53.29  106 
19.Gabriel LYELL10Dover Life 53.75  103 
20.Panagitis PHILALITHIS10Saxon Crown 53.94  102 
21.Samuel CASTLE10Sittingbourn 54.70  98 
22.Tristan AVERY10Folkestone 55.23  95 
23.Andrew FASTIGGI10Bexley 55.26  95 
24.Kieran STUBBS10Herne Bay 55.31  95 
25.Cieran PAYNE10Folkestone 56.10  91 
26.Oscar THEODOSIOU10Dartford 56.23  90 
27.George WISE10Dartford 56.89  87 
28.Daniel GRUNSELL10Dover Life 57.54  84 
29.Finlay SMITH10Maidstone 57.73  83 
30.Michael SHAW10Dartford 59.21  77 
31.Luka SCANNELL10Co Cant'bury 59.22  77 
32.Luke WEBSTER10Gravesend 1:01.66  68 
33.Samuel HAWKINS10Faversham 1:03.30  63 
 Cole BRIDGES10RTW Monson DQ SA    
 Harry COLLINS10Bexley DQ SA    
 Ethan GEAR10Sittingbourn DQ SL    
 Liam LOCKWOOD10Dartford DQ T    
 Edward GAUT10Sevenoaks DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas HOUSE11Herne Bay 45.03  176 
2.Maxim IRVINE11RTW Monson 45.16  174 
3.Samuel FIDOCK11Dover Life 45.51  170 
4.James DICK11Maidstone 48.85  138 
5.Oliver CARMEN11Herne Bay 49.02  136 
6.Nathaniel HOPPER11Co Cant'bury 49.74  130 
7.Finn BATES11Margate 49.82  130 
8.Benedict CHANNON11Sevenoaks 50.30  126 
9.Toby DRAY11RTW Monson 50.92  121 
10.Nathan PACKMAN11Herne Bay 51.06  120 
11.Joseph PATTERSON11Sevenoaks 51.47  118 
12.Oscar PARRICK11Co Cant'bury 51.68  116 
13.Antonio DHANECHA11Maidstone 51.73  116 
14.Haydn PRICE11Maidstone 52.13  113 
15.Joshua HURLEY11Dartford 52.15  113 
16.Daniel RODGERS11Dartford 53.34  106 
16.Alfred WATERS11Beckenham 53.34  106 
18.Cole BISHOP11Edenbridge 53.48  105 
19.Matthew MAY11Dover Life 54.32  100 
20.Morgan FURMINGER11Dartford 55.49  94 
21.Jules MANSER11Herne Bay 55.72  93 
22.Sebastian SEFEDINI11Dartford 57.15  86 
23.Jasper DANCE11Dartford 57.42  85 
 Gabriel JONES11Saxon Crown DNC    
 Brett BAKER11Bexley DQ SA    
 Cameron KEMP11Beachfield DQ SL    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander ARGYROU12Bexley 43.98  189 
2.Michael JIAN12Saxon Crown 44.58  181 
3.Ryan NAPPER12Saxon Crown 44.71  180 
4.Benjamin CHAMBERS12Dartford 45.10  175 
5.Samuel PRIDDY12Dartford 46.59  159 
6.James BENN12Sevenoaks 47.08  154 
7.Joshua CLARK12Dartford 47.19  153 
8.Thomas SHARE12Maidstone 47.77  147 
9.Daniel SOLOMON12RTW Monson 48.35  142 
10.James GLASSON12Maidstone 48.61  140 
11.Esam YAHOUNI12Saxon Crown 48.86  138 
12.Edward DICKINSON12Sittingbourn 48.92  137 
13.Kieran ANDRINO12Dover Life 49.10  136 
14.Alfie BRADFORD12Margate 51.18  120 
15.Alexander MAROCHKIN12Dartford 51.63  116 
16.Aidan CREWE12RTW Monson 53.65  104 
17.Quinn CLEARY12Orpington OJ 54.66  98 
 Dylan MAYNE12Saxon Crown DQ SA    
 Joseph FARLEY12Margate DQ T    

Disqualification Codes

UP