Boys Open 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin WARD10Maidstone 39.95  181 
2.Joseph PARKER10Edenbridge 40.59  172 
3.Benjamin COOPER10Dartford 40.64  172 
4.Justin STROVER10Orpington OJ 40.91  168 
5.Brandon HARRIS10Beachfield 41.28  164 
6.Casey O'CONNOR10Folkestone 41.66  159 
7.George PEPPER10RTW Monson 42.10  154 
8.Cole BRIDGES10RTW Monson 42.27  153 
9.Sean MADDEN10Edenbridge 43.10  144 
10.Tristan AVERY10Folkestone 43.28  142 
11.Edward GAUT10Sevenoaks 43.46  140 
12.Daniel GRUNSELL10Dover Life 43.76  137 
13.Gabriel LYELL10Dover Life 43.77  137 
14.Aiden MCMILLAN10Sevenoaks 43.84  137 
15.Mowgli PALMER10Margate 43.99  135 
16.Mark GRENIER10Edenbridge 44.14  134 
17.Max PEEL10Orpington OJ 44.32  132 
18.Harry COLLINS10Bexley 44.96  127 
19.Ethan GEAR10Sittingbourn 45.36  123 
20.Michael KUMI10Beckenham 45.48  122 
21.George WISE10Dartford 45.52  122 
22.Edward GRAY10Maidstone 45.55  122 
23.Cieran PAYNE10Folkestone 45.87  119 
24.Oscar WILSON10Dartford 45.97  118 
25.William SWALLOW10Folkestone 46.07  118 
26.Edison HAMMOND10Sevenoaks 46.18  117 
27.Sebastian GHORBANI10Margate 46.31  116 
28.Max MOULTON10Dartford 46.54  114 
29.Panagitis PHILALITHIS10Saxon Crown 46.67  113 
30.Martin CELI10Beckenham 47.69  106 
31.Jack WIMBLE-ROBERTS10Faversham 48.66  100 
32.Luka SCANNELL10Co Cant'bury 49.33  96 
33.Michael SHAW10Dartford 49.86  93 
34.Samuel HAWKINS10Faversham 49.88  93 
35.Finlay SMITH10Maidstone 50.13  91 
36.George CLARKE10Maidstone 50.31  90 
37.Samuel CASTLE10Sittingbourn 50.49  89 
38.Kieran STUBBS10Herne Bay 50.60  89 
39.Andrew FASTIGGI10Bexley 52.17  81 
40.Luke WEBSTER10Gravesend 52.24  81 
40.Liam LOCKWOOD10Dartford 52.24  81 
 George DADD10Maidstone DQ FI    
 Oscar THEODOSIOU10Dartford DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Maxim IRVINE11RTW Monson 37.75  214 
2.Oscar PARRICK11Co Cant'bury 39.22  191 
3.James DICK11Maidstone 39.59  186 
4.Samuel FIDOCK11Dover Life 40.39  175 
5.Toby DRAY11RTW Monson 40.60  172 
6.Benedict CHANNON11Sevenoaks 41.81  158 
7.Alfred WATERS11Beckenham 42.72  148 
8.Daniel RODGERS11Dartford 43.47  140 
9.Joseph PATTERSON11Sevenoaks 43.89  136 
10.Nathaniel HOPPER11Co Cant'bury 44.09  134 
11.Connor ADAMS11Folkestone 44.28  133 
12.Oliver CARMEN11Herne Bay 44.73  129 
13.Jules MANSER11Herne Bay 45.43  123 
14.Brett BAKER11Bexley 45.55  122 
15.Nathan PACKMAN11Herne Bay 45.97  118 
16.Cameron KEMP11Beachfield 46.09  118 
17.Matthew PLUMB11Edenbridge 46.50  114 
18.Joseph LINNETT11Dartford 46.59  114 
19.Joshua HURLEY11Dartford 46.65  113 
20.Carl BOBBETT11Maidstone 46.71  113 
21.Morgan FURMINGER11Dartford 47.24  109 
22.Jasper DANCE11Dartford 47.40  108 
23.Finn BATES11Margate 48.90  98 
 Gabriel JONES11Saxon Crown DNC    
 Sebastian SEFEDINI11Dartford DQ T    
 Thomas HOUSE11Herne Bay DQ T    
 Matthew MAY11Dover Life DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin CHAMBERS12Dartford 38.41  203 
2.Joshua CLARK12Dartford 38.82  197 
3.Daniel SOLOMON12RTW Monson 38.91  196 
4.Michael JIAN12Saxon Crown 39.02  194 
5.Joseph FARLEY12Margate 39.57  186 
6.Aidan CREWE12RTW Monson 40.12  178 
7.Dylan MAYNE12Saxon Crown 40.44  174 
8.Ryan NAPPER12Saxon Crown 41.16  165 
9.Alexander ARGYROU12Bexley 41.63  160 
10.Alfie BRADFORD12Margate 42.27  153 
11.Esam YAHOUNI12Saxon Crown 43.34  141 
12.Edward DICKINSON12Sittingbourn 43.57  139 
13.James BENN12Sevenoaks 44.77  128 
14.Alexander MAROCHKIN12Dartford 48.87  99 
 Samuel PRIDDY12Dartford DQ T    
 James GLASSON12Maidstone DQ T    

Disqualification Codes

UP