Boys & MD 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Scott COVENTRY10Sevenoaks 48.49    
2.Ewan LIVINGSTON10Sevenoaks 49.01    
3.James ANGELL10Dartford 50.32    
4.Samuel FIDOCK10Dover Life 50.99    
5.Nathaniel HOPPER10Co Cant'bury 51.33    
6.Frankie DEAKIN10Sevenoaks 51.35    
6.Alessandro CORBO10Dover Life 51.35    
8.Harvey BRIDGE10White Oak 51.38    
9.Ronit NAIR10Beckenham 51.56    
10.Dominic PERCY10Sevenoaks 51.84    
11.Tom FISHER10Dover Life 51.89    
12.Oscar PARRICK10Co Cant'bury 53.57    
13.Brett BAKER10Bexley 54.35    
14.Elliott MOORE10White Oak 54.40    
15.James DICK10Maidstone 54.56    
16.Nathan PACKMAN10Herne Bay 54.86    
17.Alfred WATERS10Beckenham 56.11    
18.JACK NASH10Hythe 56.82    
19.Jules MANSER10Herne Bay 57.24    
20.Morgan FURMINGER10Dartford 57.71    
21.Daniel CHANDLER10White Oak 57.98    
22.Joshua HURLEY10Dartford 59.36    
23.Benjamin LUXFORD10White Oak 59.59    
24.Adam CVJETAN10Orpington OJ 1:00.72    
 Edward WALLACE10Sevenoaks DNC    
 Joseph PATTERSON10Sevenoaks DNC    
 Kaan OLCAY10Greenw Bo Ma DNC    
 Thomas STREET10White Oak DQ SA-    
 Benedict CHANNON10Sevenoaks DQ SL-    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Campbell CROUSER11Bexley 44.30    
2.Luis CORBO11Dover Life 44.97    
3.Maximus HUMPHREY11Sevenoaks 45.23    
4.Alexander ARGYROU11Bexley 47.66    
5.Joseph KIBBLEWHITE11Beckenham 47.89    
6.Louis COSTELLO-WRIGHT11Maidstone 48.41    
7.Christopher MCGLADE11Greenw Bo Ma 49.75    
8.Zak MADDISON-ROBERTS11Maidstone 50.34    
9.Hussein DIAB11Beckenham 50.81    
10.Daniel SOLOMON11RTW Monson 52.15    
11.Tobias DALBY11Saxon Crown 52.70    
12.Michael JIAN11Saxon Crown 53.60    
13.Jack PARNELL11Greenw Bo Ma 53.79    
14.James BARLOW11Sevenoaks 53.83    
15.Esam YAHOUNI11Greenw Bo Ma 54.21    
16.Aidan CREWE11RTW Monson 55.06    
17.Harry JONES11Herne Bay 56.09    
18.Val READER11Greenw Bo Ma 57.47    
19.Joseph FARLEY11Margate 58.06    
 Andrew GALLAGHER11Orpington OJ DNC    
 Aaron WARR11Dartford DQ SA-    
 James MARSH11Sevenoaks DQ SA-    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Ben FITZSIMONS12RTW Monson 41.31    
2.Levi ATWELL12Folkestone 43.20    
3.Benjamin STROVER12Orpington OJ 44.53    
4.Joshua MARTIN12Orpington OJ 44.89    
5.Joshua BUNGAY12Folkestone 45.13    
6.Matthew LEVINE12Saxon Crown 45.85    
7.Thomas LEWIS12Sevenoaks 46.42    
8.Tomas BARKER12Margate 46.89    
9.Sam WOOLFENDEN12Bexley 48.28    
10.Harry GREEN12RTW Monson 48.70    
11.Luke HERLIHY12Herne Bay 49.55    
12.Tommy BRIDGE12White Oak 49.60    
13.William OSBORNE12RTW Monson 51.87    
14.Daniel BUNGAY12Folkestone 52.89    
15.Ben WALLACE12Sevenoaks 54.55    
 Charlie EASTMAN12Herne Bay DQ SH-    

Disqualification Codes

UP