Boys & MD 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Ewan LIVINGSTON10Sevenoaks 41.82    
1.Samuel FIDOCK10Dover Life 41.82    
3.Scott COVENTRY10Sevenoaks 41.92    
4.Tom FISHER10Dover Life 42.73    
5.Benjamin LUXFORD10White Oak 43.30    
6.Ethan HUNTER10Black Lion 43.37    
7.James ANGELL10Dartford 43.97    
8.Toby DRAY10RTW Monson 44.33    
9.Elliott MOORE10White Oak 44.48    
10.Ronit NAIR10Beckenham 45.20    
11.Alfred WATERS10Beckenham 45.63    
12.Oscar PARRICK10Co Cant'bury 45.85    
13.Alessandro CORBO10Dover Life 45.91    
14.Edward WALLACE10Sevenoaks 46.22    
15.Joseph PATTERSON10Sevenoaks 46.64    
16.Frankie DEAKIN10Sevenoaks 46.67    
17.JACK NASH10Hythe 46.84    
18.Benedict CHANNON10Sevenoaks 47.73    
19.Brett BAKER10Bexley 47.76    
19.Nathaniel HOPPER10Co Cant'bury 47.76    
21.Thomas STREET10White Oak 48.04    
22.Nathan PACKMAN10Herne Bay 48.15    
23.Morgan FURMINGER10Dartford 48.61    
24.Dominic PERCY10Sevenoaks 49.07    
25.James DICK10Maidstone 49.36    
26.Joshua HURLEY10Dartford 50.05    
27.Jules MANSER10Herne Bay 50.85    
28.Adam CVJETAN10Orpington OJ 53.13    
29.Harvey BRIDGE10White Oak 53.53    
30.Daniel CHANDLER10White Oak 54.78    
 Kaan OLCAY10Greenw Bo Ma DNC    

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Campbell CROUSER11Bexley 39.19    
2.Luis CORBO11Dover Life 39.39    
3.Joseph KIBBLEWHITE11Beckenham 40.08    
4.Zack ROTHMAN11Margate 40.63    
5.Christopher MCGLADE11Greenw Bo Ma 41.14    
6.Aidan CREWE11RTW Monson 41.34    
7.Daniel SOLOMON11RTW Monson 41.93    
8.Hussein DIAB11Beckenham 42.16    
9.Louis COSTELLO-WRIGHT11Maidstone 42.63    
10.Maximus HUMPHREY11Sevenoaks 43.22    
11.Zak MADDISON-ROBERTS11Maidstone 44.57    
12.Alexander ARGYROU11Bexley 44.67    
13.Jack PARNELL11Greenw Bo Ma 45.16    
14.James BARLOW11Sevenoaks 45.40    
15.Joseph FARLEY11Margate 45.44    
16.Elliot JONES11RTW Monson 46.57    
17.Jack COLLARD11Margate 47.75    
18.James MARSH11Sevenoaks 47.91    
19.Leo SNEDDON11RTW Monson 48.07    
20.Harry JONES11Herne Bay 49.74    
21.Esam YAHOUNI11Greenw Bo Ma 49.98    
22.Val READER11Greenw Bo Ma 52.30    
23.Tobias DALBY11Saxon Crown 53.85    
24.Aaron WARR11Dartford 55.73    
 Andrew GALLAGHER11Orpington OJ DNC    
 Michael JIAN11Saxon Crown DQ T-1L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Joshua MARTIN12Orpington OJ 36.51    
2.Matthew LEVINE12Saxon Crown 38.00    
2.Benjamin STROVER12Orpington OJ 38.00    
4.Levi ATWELL12Folkestone 39.03    
5.Luke HERLIHY12Herne Bay 39.91    
6.Joshua BUNGAY12Folkestone 40.68    
7.Ben FITZSIMONS12RTW Monson 42.23    
8.William OSBORNE12RTW Monson 42.43    
9.Thomas LEWIS12Sevenoaks 43.51    
10.Sam WOOLFENDEN12Bexley 43.54    
11.Tomas BARKER12Margate 43.56    
12.Charlie EASTMAN12Herne Bay 43.82    
13.Ben WALLACE12Sevenoaks 44.32    
14.Daniel BUNGAY12Folkestone 44.67    
15.Tommy BRIDGE12White Oak 47.90    

UP