Boys & MD 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Ewan LIVINGSTON10Sevenoaks 41.61    
2.Ronit NAIR10Beckenham 43.28    
3.Benjamin LUXFORD10White Oak 44.67    
4.Scott COVENTRY10Sevenoaks 45.20    
5.Samuel FIDOCK10Dover Life 46.17    
6.Oscar PARRICK10Co Cant'bury 47.09    
7.James DICK10Maidstone 48.29    
8.Edward WALLACE10Sevenoaks 49.03    
9.Joseph PATTERSON10Sevenoaks 49.08    
10.Alessandro CORBO10Dover Life 49.94    
11.Joshua HURLEY10Dartford 50.10    
12.Elliott MOORE10White Oak 51.77    
13.Nathaniel HOPPER10Co Cant'bury 52.16    
14.JACK NASH10Hythe 52.75    
15.Frankie DEAKIN10Sevenoaks 53.09    
16.Nathan PACKMAN10Herne Bay 53.37    
17.Brett BAKER10Bexley 53.40    
18.Harvey BRIDGE10White Oak 53.94    
19.Tom FISHER10Dover Life 55.28    
20.Benedict CHANNON10Sevenoaks 55.55    
21.Toby DRAY10RTW Monson 55.56    
22.Jules MANSER10Herne Bay 56.81    
23.Thomas STREET10White Oak 58.41    
24.Daniel CHANDLER10White Oak 58.99    
 Kaan OLCAY10Greenw Bo Ma DNC    
 Dominic PERCY10Sevenoaks DQ SA-    
 Adam CVJETAN10Orpington OJ DQ SA-    
 James ANGELL10Dartford DQ SL-    
 Morgan FURMINGER10Dartford DQ SL-    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Luis CORBO11Dover Life 38.09    
2.Maximus HUMPHREY11Sevenoaks 39.75    
3.Zak MADDISON-ROBERTS11Maidstone 39.96    
4.Campbell CROUSER11Bexley 40.06    
5.Joseph KIBBLEWHITE11Beckenham 42.91    
6.Daniel SOLOMON11RTW Monson 43.01    
7.Louis COSTELLO-WRIGHT11Maidstone 43.08    
8.Alexander ARGYROU11Bexley 46.45    
9.Joseph FARLEY11Margate 46.60    
10.Hussein DIAB11Beckenham 47.57    
11.Jack COLLARD11Margate 49.98    
12.Christopher MCGLADE11Greenw Bo Ma 51.08    
13.Michael JIAN11Saxon Crown 51.40    
14.Elliot JONES11RTW Monson 51.63    
15.Jack PARNELL11Greenw Bo Ma 51.82    
16.Val READER11Greenw Bo Ma 55.84    
17.Aidan CREWE11RTW Monson 56.15    
 Andrew GALLAGHER11Orpington OJ DNC    
 Harry JONES11Herne Bay DQ SL-    
 Zack ROTHMAN11Margate DQ SL-    
 James BARLOW11Sevenoaks DQ ST-    
 Esam YAHOUNI11Greenw Bo Ma DQ ST-    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Matthew LEVINE12Saxon Crown 36.10    
2.Levi ATWELL12Folkestone 36.29    
3.Joshua MARTIN12Orpington OJ 38.12    
4.Luke HERLIHY12Herne Bay 38.24    
5.Benjamin STROVER12Orpington OJ 38.25    
6.Ben FITZSIMONS12RTW Monson 38.81    
7.Harry GREEN12RTW Monson 39.46    
8.Sam WOOLFENDEN12Bexley 39.69    
9.Joshua CRUZ12RTW Monson 40.03    
10.William OSBORNE12RTW Monson 40.84    
11.Joshua BUNGAY12Folkestone 42.53    
12.Thomas LEWIS12Sevenoaks 42.68    
13.Charlie EASTMAN12Herne Bay 44.69    
14.Tomas BARKER12Margate 45.13    
15.Daniel BUNGAY12Folkestone 47.47    
16.Ben WALLACE12Sevenoaks 49.44    
 Tommy BRIDGE12White Oak DQ ST-    

Disqualification Codes

UP