Girls Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Tamara-Elisa ELLIOTT10Beckenham 45.73   
2.Honor KINGSLEY SMITH10Black Lion 46.67   
3.Olivia GARVIN10Beckenham 47.51   
4.Georgia BURDETT10Erith & Dist 48.01   
5.Duyen NGUYEN10Beckenham 48.48   
6.Sophie BOYLE10Black Lion 48.58   
7.Amber BUTLER10Herne Bay 48.64   
8.Lauren WILIAMS10Saxon Crown 49.64   
9.Gabrielle DE SOUZA JAC10Erith & Dist 49.77   
10.Chloe WALLER10Bexley 50.16   
11.Samantha ALLEN10Thanet Swim 51.03   
12.Aimee SWAISLAND10Maidstone 51.04   
13.Charlotte HOOK10Sevenoaks 51.54   
14.Ellie HAZELL10Orpington OJ 51.78   
15.Francesca BIRD10Bexley 51.89   
16.Claire DAY10RTW Monson 52.21   
17.Anna HIDE10Thanet Swim 52.26   
18.Georgina LLOYD10Bexley 52.37   
19.Jade DIXON10Bexley 52.41   
20.Danielle HILLS10Erith & Dist 52.42   
21.Bethan DAVIES10Bexley 52.80   
22.Sarah EXALL10RTW Monson 52.85   
23.Chloe MANCINI10Bexley 52.95   
24.Jessie OLIVER10Greenwich 52.99   
25.Bethan FOTHERINGHAM10Ashford Town 53.00   
26.Samantha GOODWIN10Herne Bay 53.05   
27.Kara SALIH10Greenw Bo Ma 53.08   
28.Katrina GJERTSEN10Bexley 53.17   
29.Charlotte WALKER10Co Cant'bury 53.28   
30.Jessica REECE10Beckenham 53.44   
31.Sophia DOLLAY10Bexley 53.46   
32.Lucy DAVIDSON10Co Cant'bury 53.86   
33.Georgina JUDGE10Herne Bay 53.88   
34.Jasmine LAMBERT10RTW Monson 53.98   
35.Emma NESEYIF10Maidstone 54.06   
36.Harriet BOURNES10Black Lion 54.20   
37.Jade LUCAS10Erith & Dist 54.46   
38.Charlotte BURROWS10Co Cant'bury 54.66   
39.Natalie SMITH10Greenw Bo Ma 54.83   
40.Holly METCALF10RTW Monson 54.85   
41.Sienna FOX-WHITE10Greenwich 56.14   
42.Callie-Ann WARRINGTON10Maidstone 56.66   
43.Keirah STEVENS10Bexley 56.88   
44.Alexandra HORTON10Tonbridge 56.93   
45.Eloise BERQUEZ10Saxon Crown 56.94   
46.Ciara SAVELL10Black Lion 57.31   
47.Chelsea JEFFERY10Ashford Town 57.33   
48.Alexandra MASON10Bromley 57.51   
49.Beatrice LEVER10Thanet Swim 57.52   
50.Rosie FENTON10RTW Monson 57.99   
51.Connie THEOBALD10Erith & Dist 58.08   
52.Isobel ELLIS10Tonbridge 58.51   
 Anna FILIPPELLI10Orpington OJ DQ S-   
 Georgina ALLINGTON10RTW Monson DQ SA-   
 Zainab LAWAL10Greenwich DQ SA-   
 Selina WATSON10Greenwich DQ SA-   
 Philippa LANG10Black Lion DQ SL-   
 Ainhoa LUQUE10Greenwich DQ SL-   
 Larissa JUDGE10Herne Bay DQ SL-   
 Charlotte SCHOLES10RTW Monson DQ T-   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Isabelle BOOTH11Sevenoaks 42.40   
2.Amelia HARDING11Sevenoaks 44.32   
3.Natalie FRENCH11Bromley 44.56   
4.Natalie SMITH11Gravesend 45.00   
5.Emily WOOD11Ashford Town 45.20   
6.Bethany MARTIN11Bexley 45.54   
6.Emily COOPER11Black Lion 45.54   
8.Isobel FRY11Co Cant'bury 45.59   
9.Jasmine ARNOLD11Black Lion 45.97   
10.April OCKWELL11Beckenham 46.57   
11.Evangeline WALSH11Gravesend 47.11   
12.Phoebe HELDER11Saxon Crown 47.38   
13.Natasha HAINSWORTH11Beckenham 47.60   
14.Fay GIBSON11Orpington OJ 47.72   
15.Jordan WYLDE11Bexley 48.02   
16.Isobel YEWMAN11Bromley 48.20   
16.Isabelle JOHNSON11Maidstone 48.20   
18.Jessica MILLER11RTW Monson 48.61   
19.Abbie COLLINS11Black Lion 49.12   
20.Zoe PARKER11Gravesend 49.47   
21.Victoria CHAMPS11Co Cant'bury 49.49   
22.Eliza PRENTICE11Orpington OJ 49.53   
23.Daniella SHIPLEY11Orpington OJ 49.54   
24.Isabella WOODS11Sevenoaks 49.56   
25.Francesca GRIFFIN11Black Lion 49.59   
26.Isabella SAVAGE11Sevenoaks 49.60   
27.Hannah DENNY11Thanet Swim 49.68   
28.Ailsa MACRAE11Thanet Swim 49.75   
29.Lily WYLIE11Greenw Bo Ma 49.84   
30.Jeyda MEHMET11Bexley 49.86   
31.Carrianne KOHLER11Greenwich 50.38   
32.Georgina WARD11Bromley 50.55   
33.Poppy MANSER11Herne Bay 50.66   
34.Abbey WALLIS11Black Lion 50.74   
35.Olivia MAHER11Bexley 52.51   
35.Chloe RAYNER11Greenwich 52.51   
37.Emily SHARKEY11Herne Bay 52.59   
38.Maria LUQUE11Greenwich 54.51   
39.Lucy KEARNEY11Greenwich 54.68   
40.Katherine TAYLOR11Orpington OJ 55.52   
41.Charlie EGAN11Tonbridge 56.03   
42.Rachel ADAMS11Maidstone 56.15   
43.Ellis ERB11Greenw Bo Ma 56.62   
 Emily GRAY11Erith & Dist DNC   
 Adele JAMES11Herne Bay DQ SL-   
 Elleanor POTTER11Black Lion DQ SL-   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Katie WILLSON12Gravesend 42.46   
2.Chloe DOBB12Bromley 43.41   
3.Francesca KINGSTON12Saxon Crown 44.53   
4.Alexandra SCOTT12Ashford Town 46.26   
5.Gemma PACKMAN12Herne Bay 46.33   
6.Isabelle MINTER-PAYE12Orpington OJ 46.58   
7.Anastasia NICHOLL-PIER12Black Lion 47.09   
8.Jade HEWITT12Bromley 47.98   
9.Louisa KNIGHT12Bromley 48.01   
10.Charlotte STOCKER12RTW Monson 48.18   
11.Leila BERNSTEIN12Beckenham 48.52   
12.Sophie TAYLOR12Maidstone 48.78   
13.Esme HAM12Sevenoaks 48.93   
14.Danielle BUSHELL12Herne Bay 49.01   
15.Emily Louise BEDFORD12Black Lion 49.27   
16.Imogen LANG12Black Lion 50.02   
17.Katherine LUCKHURST12Maidstone 51.06   
18.Kate RIDLEY12Orpington OJ 51.18   
19.Ellie ALLEN12Co Cant'bury 51.86   
20.Sanchez SEAGROVE-CASTL12Co Cant'bury 51.94   
21.Phoebe GRACE12Ashford Town 52.11   
22.Isobel SPARKS12Black Lion 53.68   
 Ellen SHIPTON12Herne Bay DQ SL-   

Disqualification Codes

UP