Boys Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Matthew ROGERS10Bromley 46.07   
2.Oscar MACARTNEY10Thanet Swim 47.49   
3.Joseph SCOTT10Ashford Town 48.70   
4.Freddie SUTHER-JONES10Beckenham 49.45   
5.Matthew NEWTON10RTW Monson 49.47   
6.Joseph LOZADA10Saxon Crown 49.90   
7.Maclaren CRAWFORD10Beckenham 50.52   
8.Adam LYNCH10Thanet Swim 50.89   
9.Joseph LAKE10Greenwich 51.63   
10.Henry JONES10Black Lion 51.65   
11.Luke BROWN10Greenwich 51.81   
12.Benjamin BARRASS10Greenw Bo Ma 52.00   
13.David SMITH10Black Lion 52.07   
14.Nathaniel STRATTON10Bexley 52.33   
15.Kaifen PHIPPEN10Tonbridge 52.81   
16.Thomas HARRIS10Sevenoaks 53.31   
17.Alex WALSH10Bexley 53.67   
18.Christian TIMMS10Bromley 53.85   
19.Alexander BALL10Greenw Bo Ma 53.95   
20.Harry HAYNES10Beckenham 54.45   
21.Edward HARRIS10Sevenoaks 54.59   
22.George HILLS10Erith & Dist 54.67   
23.Nico RIORDAN10RTW Monson 56.22   
24.Sammy WOODHEAD10Beckenham 56.59   
25.George RANDALL10Bexley 57.28   
26.Henry COLLIS10Bexley 58.68   
27.Timothy NARBETH10Maidstone 58.99   
28.Joshua BARRASS10Herne Bay 59.81   
29.Alexander THOMPSON10Beckenham 1:00.36   
 Benjamin STROVER10Orpington OJ DQ SA-   
 Samuel GASTER10Orpington OJ DQ SA-   
 Angus GUNN10Bexley DQ SA-   
 Sam MALKIN10Black Lion DQ SL-   
 Sam WOOLFENDEN10Bexley DQ SL-   
 Robert KEEN10Dover Life DQ SL-   
 Alex SONG10Erith & Dist DQ SL-   
 Benjamin RUTHERFORD10Co Cant'bury DQ ST-   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.David JOHANSEN11Orpington OJ 43.68   
2.Reece MCGIVAN11Saxon Crown 43.79   
3.James GILLIE11Beckenham 44.35   
4.Callum MACLENNAN11Saxon Crown 45.61   
5.David WILSON11Sevenoaks 46.57   
6.Christopher CLARK11Dover Life 46.58   
7.Joseph NEIGHBOUR11Erith & Dist 47.74   
8.Louis GOFF11Orpington OJ 48.61   
9.Matthew PEARCE11Sevenoaks 49.52   
10.Luke MURRAY11Bexley 49.78   
11.Joseph BAILEY11Dover Life 50.19   
12.Cellan BRADY11Saxon Crown 50.71   
13.Stephan BALANCY11Beckenham 50.78   
14.Henry MAXWELL11Beckenham 50.83   
15.William WILDING11Erith & Dist 51.39   
16.Ieuan CHAPMAN11Beckenham 52.51   
17.James SMITH11Bexley 54.52   
18.Leon URSELL11Greenwich 55.92   
19.Jack FITZPATRICK11Herne Bay 56.42   
 Laurie POPE11Beckenham DQ SL-   
 James CASTLE11Sittingbourn DQ SL-   
 Benjamin GROVE11Bexley DQ SL-   
 James LINGHAM11Gravesend DQ T-   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Joshua MORGAN12Dover Life 40.03   
2.Conor TOULSON12Gravesend 40.13   
3.Joshua HARRISON12RTW Monson 45.64   
4.Stefan WRIGHT12RTW Monson 46.00   
5.Joseph WHITE12Maidstone 46.22   
6.Lewis PREATER12Erith & Dist 46.40   
7.Kamua DAVIS12Saxon Crown 46.83   
8.Connor REYNOLDS12Herne Bay 47.95   
9.Franklin HUTCHINSON12Erith & Dist 48.02   
10.Sam DELATOUCHE12Erith & Dist 48.12   
11.Oliver KENT12Beckenham 48.80   
12.Jake FOX12Herne Bay 49.67   
13.Cengiz KOYUNCU12Black Lion 50.96   
14.Jake FORREST12Greenw Bo Ma 52.00   
15.Kyle GOUGH12Maidstone 52.24   
16.Thomas GRACE12Ashford Town 52.26   
 Maximillian PETTIFER12Dover Life DQ SA-   
 Martin PHU12Saxon Crown DQ T-   

Disqualification Codes

UP