Boys Open 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Matthew ROGERS10Bromley 42.43   
2.Oscar MACARTNEY10Thanet Swim 43.13   
3.Robert KEEN10Dover Life 44.34   
4.David SMITH10Black Lion 44.57   
5.Edward HARRIS10Sevenoaks 44.80   
6.Matthew NEWTON10RTW Monson 45.42   
7.Henry JONES10Black Lion 46.01   
8.George RANDALL10Bexley 47.07   
9.Alex SONG10Erith & Dist 47.27   
10.Joseph SCOTT10Ashford Town 47.75   
11.Alexander BALL10Greenw Bo Ma 48.08   
12.Maclaren CRAWFORD10Beckenham 48.13   
13.Alex WALSH10Bexley 48.48   
14.Thomas HARRIS10Sevenoaks 48.59   
15.Kaifen PHIPPEN10Tonbridge 51.67   
16.Angus GUNN10Bexley 52.00   
17.Samuel GASTER10Orpington OJ 52.14   
18.Nathaniel STRATTON10Bexley 53.51   
19.Sam WOOLFENDEN10Bexley 54.10   
20.Timothy NARBETH10Maidstone 57.52   
21.George HILLS10Erith & Dist 57.71   
22.Henry COLLIS10Bexley 59.95   
 Benjamin BARRASS10Greenw Bo Ma DQ FI-   
 Sammy WOODHEAD10Beckenham DQ FI-   
 Nico RIORDAN10RTW Monson DQ SA-   
 Freddie SUTHER-JONES10Beckenham DQ SA-   
 Sam MALKIN10Black Lion DQ SA-   
 Alexander THOMPSON10Beckenham DQ SA-   
 Benjamin RUTHERFORD10Co Cant'bury DQ SA-   
 Joseph LOZADA10Saxon Crown DQ SL-   
 Joshua BARRASS10Herne Bay DQ SL-   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.David JOHANSEN11Orpington OJ 37.61   
2.Stephan BALANCY11Beckenham 38.16   
3.James GILLIE11Beckenham 38.95   
4.Louis GOFF11Orpington OJ 41.54   
5.Joseph BAILEY11Dover Life 41.58   
6.Reece MCGIVAN11Saxon Crown 41.63   
7.Callum MACLENNAN11Saxon Crown 41.67   
8.Christopher CLARK11Dover Life 41.89   
9.Joseph NEIGHBOUR11Erith & Dist 43.94   
10.James CASTLE11Sittingbourn 44.00   
11.Cellan BRADY11Saxon Crown 44.29   
12.Benjamin OSBORNE11Erith & Dist 44.59   
13.Luke BOWMAN11Bexley 46.84   
14.David WILSON11Sevenoaks 46.96   
15.Matthew PEARCE11Sevenoaks 47.76   
16.James SMITH11Bexley 48.07   
17.William WILDING11Erith & Dist 48.90   
18.Henry MAXWELL11Beckenham 49.67   
 Joseph MADDISON-ROBERT11Maidstone DQ SA-   
 Jack FITZPATRICK11Herne Bay DQ SL-   
 James LINGHAM11Gravesend DQ SL-   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time   
1.Richard BLATCHFORD12Greenw Bo Ma 34.10   
2.Conor TOULSON12Gravesend 35.04   
3.Alec LEWIS12Black Lion 36.00   
4.Joseph WHITE12Maidstone 37.96   
5.Oliver KENT12Beckenham 38.20   
5.Maximillian PETTIFER12Dover Life 38.20   
7.Martin PHU12Saxon Crown 39.04   
8.Joshua MORGAN12Dover Life 39.25   
9.Jake FORREST12Greenw Bo Ma 39.83   
10.Cengiz KOYUNCU12Black Lion 41.55   
11.Joshua HARRISON12RTW Monson 43.05   
12.Sam DELATOUCHE12Erith & Dist 43.42   
13.Jake FOX12Herne Bay 44.08   
14.Thomas GRACE12Ashford Town 44.87   
15.Franklin HUTCHINSON12Erith & Dist 46.30   
16.Stefan WRIGHT12RTW Monson 47.84   
17.Ryan FIGGETT12Maidstone 48.23   
18.Connor REYNOLDS12Herne Bay 48.69   
19.Kamua DAVIS12Saxon Crown 53.34   
 Matthew BULMER12Erith & Dist DQ SL-   

Disqualification Codes

UP