Mens Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:30.87  600 34.60
2.Harold PEARSON15Beckenham 2:36.17  541 34.73
3.Ben EVANS15Thanet Swim 2:36.53  538 35.00
4.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:41.34  491 34.93
5.James HULBERT15Co Cant'bury 2:46.55  446 37.68
6.Jordan BUTLER15Herne Bay 2:51.04  412 38.72
7.George LEIGH15Erith & Dist 2:54.70  386 37.49

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:34.95  554 33.92
2.Stephen JONES16Black Lion 2:51.34  410 38.64

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:30.87  600 34.60
2.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:34.95  554 33.92
3.Harold PEARSON15Beckenham 2:36.17  541 34.73
4.Sebastian STEWART12Sevenoaks 2:36.51  538 36.01
5.Ben EVANS15Thanet Swim 2:36.53  538 35.00
6.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:41.34  491 34.93
7.James HULBERT15Co Cant'bury 2:46.55  446 37.68
8.Jordan BUTLER15Herne Bay 2:51.04  412 38.72
9.David WILSON13Sevenoaks 2:51.25  410 38.42
10.Stephen JONES16Black Lion 2:51.34  410 38.64
11.George LEIGH15Erith & Dist 2:54.70  386 37.49

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Oliver COE18Petts Wood 2:30.91  600 33.38
2.Tariq HAMZA17Sevenoaks 2:39.95  504 35.75
3.Edward MORIARTY17Beckenham 2:40.31  500 36.31
4.George WALKER17Petts Wood 2:41.43  490 36.04
5.Ben WALKER17Hythe 2:41.50  489 35.99
6.Lewis YOUNG18Dover Life 2:44.85  460 37.50
7.James KENNEDY17Maidstone 2:48.16  433 36.90

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:30.87  600 34.60
2.Oliver COE18Petts Wood 2:30.91  600 33.38
3.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:34.95  554 33.92
4.Harold PEARSON15Beckenham 2:36.17  541 34.73
5.Sebastian STEWART12Sevenoaks 2:36.51  538 36.01
6.Ben EVANS15Thanet Swim 2:36.53  538 35.00
7.Tariq HAMZA17Sevenoaks 2:39.95  504 35.75
8.Edward MORIARTY17Beckenham 2:40.31  500 36.31
9.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:41.34  491 34.93
10.George WALKER17Petts Wood 2:41.43  490 36.04
11.Ben WALKER17Hythe 2:41.50  489 35.99
12.James RUSSELL20Ashford Town 2:44.24  465 36.22
13.Lewis YOUNG18Dover Life 2:44.85  460 37.50
14.James HULBERT15Co Cant'bury 2:46.55  446 37.68
15.Nick ROWE24Larkfield 2:46.94  443 36.37
16.James KENNEDY17Maidstone 2:48.16  433 36.90
17.Jordan BUTLER15Herne Bay 2:51.04  412 38.72
18.David WILSON13Sevenoaks 2:51.25  410 38.42
19.Stephen JONES16Black Lion 2:51.34  410 38.64
20.George LEIGH15Erith & Dist 2:54.70  386 37.49

UP