Mens MD 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Ben EVANS15Thanet Swim 1:58.06  596 27.2157.281:27.99
2.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:00.42  561 28.1058.691:30.06
3.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:00.88  555 27.2457.601:29.32
4.Harold PEARSON15Beckenham 2:02.50  533 28.8459.861:31.96
5.Joseph GASTER15Orpington OJ 2:03.88  516 28.581:00.411:32.84
6.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 2:06.43  485 28.901:00.941:34.21
7.Samuel HAYES15Sevenoaks 2:12.00  426 29.781:02.821:37.44
8.James HULBERT15Co Cant'bury 2:13.04  416 30.001:03.731:39.15
9.Jordan SMITH15Saxon Crown 2:13.79  409 30.471:04.111:38.91

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:58.16  594 27.2557.511:28.06
2.Casey HARTE16Thanet Swim 2:03.66  518 28.3959.891:32.12
3.Callum RYAN16RTW Monson 2:04.20  512 29.091:00.801:32.79
4.James SMITH16Dover Life 2:05.59  495 28.991:01.601:34.64
5.Daniel BASSETT16Erith & Dist 2:08.19  465 30.17--
6.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:09.99  446 29.81--

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Ben EVANS15Thanet Swim 1:58.06  596 27.2157.281:27.99
2.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:58.16  594 27.2557.511:28.06
3.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:00.42  561 28.1058.691:30.06
4.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:00.88  555 27.2457.601:29.32
5.Harold PEARSON15Beckenham 2:02.50  533 28.8459.861:31.96
6.Casey HARTE16Thanet Swim 2:03.66  518 28.3959.891:32.12
7.Joseph GASTER15Orpington OJ 2:03.88  516 28.581:00.411:32.84
8.Callum RYAN16RTW Monson 2:04.20  512 29.091:00.801:32.79
9.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 2:05.50  496 28.971:01.301:34.23
10.James SMITH16Dover Life 2:05.59  495 28.991:01.601:34.64
11.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 2:06.43  485 28.901:00.941:34.21
12.Daniel BASSETT16Erith & Dist 2:08.19  465 30.17--
13.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:09.99  446 29.81--
14.Samuel HAYES15Sevenoaks 2:12.00  426 29.781:02.821:37.44
15.James HULBERT15Co Cant'bury 2:13.04  416 30.001:03.731:39.15
16.Jordan SMITH15Saxon Crown 2:13.79  409 30.471:04.111:38.91

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Jack BEDDOES17Beckenham 1:54.03  661 26.34--
2.Oliver COE18Petts Wood 1:55.69  633 26.7655.831:25.90
3.Benjamin POND17Thanet Swim 1:57.77  600 27.5657.851:28.41
4.Henry KNIGHT17Beckenham 2:02.03  539 28.3059.411:30.92
5.Mikyle CARRICK17Thanet Swim 2:03.51  520 27.6359.251:31.62
6.Jamie HOPPER17Co Cant'bury 2:03.88  516 28.2359.941:32.55
7.James MAY17Orpington OJ 2:04.61  507 27.9459.441:32.11
8.Conor MORTIMER17Bexley 2:08.34  464 28.761:00.821:34.48
9.Lewis YOUNG18Dover Life 2:09.65  450 29.091:01.621:35.63

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Jack BEDDOES17Beckenham 1:54.03  661 26.34--
2.Oliver COE18Petts Wood 1:55.69  633 26.7655.831:25.90
3.Benjamin POND17Thanet Swim 1:57.77  600 27.5657.851:28.41
4.Ben EVANS15Thanet Swim 1:58.06  596 27.2157.281:27.99
5.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:58.16  594 27.2557.511:28.06
6.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:00.42  561 28.1058.691:30.06
7.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:00.88  555 27.2457.601:29.32
8.Henry KNIGHT17Beckenham 2:02.03  539 28.3059.411:30.92
9.Harold PEARSON15Beckenham 2:02.50  533 28.8459.861:31.96
10.Mikyle CARRICK17Thanet Swim 2:03.51  520 27.6359.251:31.62
11.Casey HARTE16Thanet Swim 2:03.66  518 28.3959.891:32.12
12.Jamie HOPPER17Co Cant'bury 2:03.88  516 28.2359.941:32.55
12.Joseph GASTER15Orpington OJ 2:03.88  516 28.581:00.411:32.84
14.Callum RYAN16RTW Monson 2:04.20  512 29.091:00.801:32.79
15.James MAY17Orpington OJ 2:04.61  507 27.9459.441:32.11
16.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 2:05.50  496 28.971:01.301:34.23
17.James SMITH16Dover Life 2:05.59  495 28.991:01.601:34.64
18.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 2:06.43  485 28.901:00.941:34.21
19.Daniel BASSETT16Erith & Dist 2:08.19  465 30.17--
20.Conor MORTIMER17Bexley 2:08.34  464 28.761:00.821:34.48
21.Lewis YOUNG18Dover Life 2:09.65  450 29.091:01.621:35.63
22.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:09.99  446 29.81--
23.Samuel HAYES15Sevenoaks 2:12.00  426 29.781:02.821:37.44
24.James HULBERT15Co Cant'bury 2:13.04  416 30.001:03.731:39.15
25.Jordan SMITH15Saxon Crown 2:13.79  409 30.471:04.111:38.91
26.Alex BAILEY23Sharks142:24.73  323 32.291:08.231:46.15

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Alex BAILEY23Sharks142:24.73  603 32.291:08.231:46.15

UP