Mens Open 100m IM - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Frederick BIGGS15Sevenoaks 1:00.72  584 
2.Lewis ROBERTS18Sevenoaks 1:01.67  557 
3.Oliver COE18Petts Wood 1:02.13  545 
4.Casey HARTE16Thanet Swim 1:03.19  518 
5.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:03.67  506 
6.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:03.73  505 
7.Harold PEARSON15Beckenham 1:04.11  496 
7.Callum RYAN16RTW Monson 1:04.11  496 
9.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:04.51  487 
10.George EVANS17Gwich Royals 1:04.98  476 
11.Toby SPARKES17Larkfield 1:05.45  466 
12.Hamish WYATT16Sevenoaks 1:05.97  455 
13.James KENNEDY17Maidstone 1:06.49  444 
14.Ben WALKER17Hythe 1:06.74  439 
15.Edward MORIARTY17Beckenham 1:06.93  436 
16.George WALKER17Petts Wood 1:06.94  436 
17.James RANDALL18Dartford 1:07.51  425 
18.John ALLEN18Black Lion 1:08.18  412 
19.Lewis YOUNG18Dover Life 1:09.12  396 
 Olliver JENKINS20Maidstone DQ T-2L    

Disqualification Codes

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Frederick BIGGS15Sevenoaks 1:00.72  584 
2.Casey HARTE16Thanet Swim 1:03.19  518 
3.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:03.67  506 
4.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:03.73  505 
5.Harold PEARSON15Beckenham 1:04.11  496 
5.Callum RYAN16RTW Monson 1:04.11  496 
7.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:04.51  487 
8.Hamish WYATT16Sevenoaks 1:05.97  455 

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Frederick BIGGS15Sevenoaks 1:00.72  584 
2.Lewis ROBERTS18Sevenoaks 1:01.67  557 
3.Oliver COE18Petts Wood 1:02.13  545 
4.Casey HARTE16Thanet Swim 1:03.19  518 
5.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:03.67  506 
6.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:03.73  505 
7.Harold PEARSON15Beckenham 1:04.11  496 
7.Callum RYAN16RTW Monson 1:04.11  496 
9.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:04.51  487 
10.George EVANS17Gwich Royals 1:04.98  476 
11.Toby SPARKES17Larkfield 1:05.45  466 
12.Hamish WYATT16Sevenoaks 1:05.97  455 
13.James KENNEDY17Maidstone 1:06.49  444 
14.Ben WALKER17Hythe 1:06.74  439 
15.Edward MORIARTY17Beckenham 1:06.93  436 
16.George WALKER17Petts Wood 1:06.94  436 
17.James RANDALL18Dartford 1:07.51  425 
18.John ALLEN18Black Lion 1:08.18  412 
19.Lewis YOUNG18Dover Life 1:09.12  396 
 Olliver JENKINS20Maidstone DQ T-2L    

Disqualification Codes

UP