Mens Open 400m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Ben EVANS15Thanet Swim 4:41.00  653 29.291:02.481:37.60
2.Thomas SLATER15Co Cant'bury 4:46.28  617 31.181:03.821:39.74
3.Harold PEARSON15Beckenham 4:47.81  608 ---
4.Connor LOWRY15Sevenoaks 5:03.11  520 ---
5.Joshua MORGAN15Dover Life 5:05.54  508 31.851:08.951:47.69
6.Jordan BUTLER15Herne Bay 5:09.16  490 ---
7.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 5:12.88  473 ---
8.Harry MEWS15Maidstone 5:18.34  449 32.211:09.901:51.53
9.Maximillian PETTIFER15Dover Life 5:23.41  428 32.221:10.012:32.21
 Joseph GASTER15Orpington OJ DQ SL-1L       

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Callum RYAN16RTW Monson 4:55.79  560 ---
2.Casey HARTE16Thanet Swim 4:59.68  538 ---
3.Hamish WYATT16Sevenoaks 5:05.01  510 ---
4.James SMITH16Dover Life 5:11.15  481 ---
5.Stephen JONES16Black Lion 5:19.60  444 ---

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Ben EVANS15Thanet Swim 4:41.00  653 29.291:02.481:37.60
2.Thomas SLATER15Co Cant'bury 4:46.28  617 31.181:03.821:39.74
3.Harold PEARSON15Beckenham 4:47.81  608 ---
4.Callum RYAN16RTW Monson 4:55.79  560 ---
5.Michael JACOBS13Sevenoaks 4:57.54  550 31.661:08.981:45.73
6.Casey HARTE16Thanet Swim 4:59.68  538 ---
7.Connor LOWRY15Sevenoaks 5:03.11  520 ---
8.Hamish WYATT16Sevenoaks 5:05.01  510 ---
9.Joshua MORGAN15Dover Life 5:05.54  508 31.851:08.951:47.69
10.Jordan BUTLER15Herne Bay 5:09.16  490 ---
11.James SMITH16Dover Life 5:11.15  481 ---
12.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 5:12.88  473 ---
13.Sebastian STEWART12Sevenoaks 5:16.01  459 36.181:18.382:01.11
14.Harry MEWS15Maidstone 5:18.34  449 32.211:09.901:51.53
15.Stephen JONES16Black Lion 5:19.60  444 ---
16.Maximillian PETTIFER15Dover Life 5:23.41  428 32.221:10.012:32.21
 Joseph GASTER15Orpington OJ DQ SL-1L       

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Jack BEDDOES17Beckenham 4:37.26  680 28.961:01.781:38.27
2.Patrick HAM17Sevenoaks 4:44.57  629 29.461:03.021:42.19
3.Henry KNIGHT17Beckenham 4:47.62  609 30.871:05.451:41.06
4.Tariq HAMZA17Sevenoaks 4:52.50  579 ---
5.Lewis YOUNG18Dover Life 4:58.77  543 32.121:07.641:46.11
6.Mikyle CARRICK17Thanet Swim 5:01.74  527 --1:49.47
7.Edward MORIARTY17Beckenham 5:02.13  525 32.021:07.501:47.89
8.Ben WALKER17Hythe 5:11.68  478 32.221:11.141:47.94
9.Tom HORDLE17Sevenoaks 5:14.06  468 32.351:10.991:49.45
10.Matthew GINN17Black Lion 5:20.27  441 ---

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100200300
1.Jack BEDDOES17Beckenham 4:37.26  680 28.961:01.781:38.27
2.Ben EVANS15Thanet Swim 4:41.00  653 29.291:02.481:37.60
3.Patrick HAM17Sevenoaks 4:44.57  629 29.461:03.021:42.19
4.Thomas SLATER15Co Cant'bury 4:46.28  617 31.181:03.821:39.74
5.Henry KNIGHT17Beckenham 4:47.62  609 30.871:05.451:41.06
6.Harold PEARSON15Beckenham 4:47.81  608 ---
7.Tariq HAMZA17Sevenoaks 4:52.50  579 ---
8.Callum RYAN16RTW Monson 4:55.79  560 ---
9.Michael JACOBS13Sevenoaks 4:57.54  550 31.661:08.981:45.73
10.Lewis YOUNG18Dover Life 4:58.77  543 32.121:07.641:46.11
11.Casey HARTE16Thanet Swim 4:59.68  538 ---
12.Mikyle CARRICK17Thanet Swim 5:01.74  527 --1:49.47
13.Edward MORIARTY17Beckenham 5:02.13  525 32.021:07.501:47.89
14.Connor LOWRY15Sevenoaks 5:03.11  520 ---
15.Hamish WYATT16Sevenoaks 5:05.01  510 ---
16.Joshua MORGAN15Dover Life 5:05.54  508 31.851:08.951:47.69
17.Jordan BUTLER15Herne Bay 5:09.16  490 ---
18.James SMITH16Dover Life 5:11.15  481 ---
19.Ben WALKER17Hythe 5:11.68  478 32.221:11.141:47.94
20.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 5:12.88  473 ---
21.Tom HORDLE17Sevenoaks 5:14.06  468 32.351:10.991:49.45
22.Sebastian STEWART12Sevenoaks 5:16.01  459 36.181:18.382:01.11
23.Harry MEWS15Maidstone 5:18.34  449 32.211:09.901:51.53
24.Stephen JONES16Black Lion 5:19.60  444 ---
25.Matthew GINN17Black Lion 5:20.27  441 ---
26.Maximillian PETTIFER15Dover Life 5:23.41  428 32.221:10.012:32.21
 Joseph GASTER15Orpington OJ DQ SL-1L       

Disqualification Codes

UP