Mens Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luke DE CLERK15Gravesend 2:05.65  602 ---
2.Kunmi OGUNFEIBO15Beckenham 2:06.88  584 ---
3.Ben EVANS15Thanet Swim 2:10.70  535 ---
4.Frederick BIGGS15Sevenoaks 2:11.46  525 ---
5.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:15.15  483 ---
6.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:16.99  464 ---
7.Harold PEARSON15Beckenham 2:17.32  461 ---
8.Henry CHOONG15Sevenoaks 2:18.06  454 ---
9.Jordan BUTLER15Herne Bay 2:23.34  405 ---
10.Joshua MORGAN15Dover Life 2:23.78  401 ---
11.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 2:27.08  375 ---

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 2:10.25  540 ---
2.Callum RYAN16RTW Monson 2:14.90  486 ---
3.Alexander MACAULAY16Sevenoaks 2:15.26  482 ---
4.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:17.39  460 ---
5.Harry INGAMELLS16Beckenham 2:17.92  455 ---
6.Joe ERB16Bromley 2:18.84  446 ---
7.James SMITH16Dover Life 2:19.58  439 ---
8.Stephen JONES16Black Lion 2:29.84  355 ---

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luke DE CLERK15Gravesend 2:05.65  602 ---
2.Kunmi OGUNFEIBO15Beckenham 2:06.88  584 ---
3.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 2:10.25  540 ---
4.Ben EVANS15Thanet Swim 2:10.70  535 ---
5.Frederick BIGGS15Sevenoaks 2:11.46  525 ---
6.Callum RYAN16RTW Monson 2:14.90  486 ---
7.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:15.15  483 ---
8.Alexander MACAULAY16Sevenoaks 2:15.26  482 ---
9.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:16.99  464 ---
10.Harold PEARSON15Beckenham 2:17.32  461 ---
11.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:17.39  460 ---
12.Harry INGAMELLS16Beckenham 2:17.92  455 ---
13.Henry CHOONG15Sevenoaks 2:18.06  454 ---
14.Joe ERB16Bromley 2:18.84  446 ---
15.James SMITH16Dover Life 2:19.58  439 ---
16.Jordan BUTLER15Herne Bay 2:23.34  405 ---
17.Joshua MORGAN15Dover Life 2:23.78  401 ---
18.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 2:27.08  375 ---
19.Stephen JONES16Black Lion 2:29.84  355 ---

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry KNIGHT17Beckenham 2:05.60  602 ---
2.Benedict KELLEHER17Bromley 2:07.27  579 ---
3.Oliver COE18Petts Wood 2:09.86  545 ---
4.George EVANS17Gwich Royals 2:12.57  512 ---
5.Sam HARVEY18Orpington OJ 2:15.76  477 ---
6.Ben WALKER17Hythe 2:20.40  431 ---
7.Sam WOODARD18Co Cant'bury 2:21.18  424 ---
8.Mikyle CARRICK17Thanet Swim 2:23.40  405 ---
9.Lewis YOUNG18Dover Life 2:24.67  394 ---
10.James KENNEDY17Maidstone 2:26.26  381 ---

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry KNIGHT17Beckenham 2:05.60  602 ---
2.Luke DE CLERK15Gravesend 2:05.65  602 ---
3.Kunmi OGUNFEIBO15Beckenham 2:06.88  584 ---
4.Benedict KELLEHER17Bromley 2:07.27  579 ---
5.Oliver COE18Petts Wood 2:09.86  545 ---
6.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 2:10.25  540 ---
7.Ben EVANS15Thanet Swim 2:10.70  535 ---
8.Frederick BIGGS15Sevenoaks 2:11.46  525 ---
9.George EVANS17Gwich Royals 2:12.57  512 ---
10.Michael EDMONDS21Sevenoaks 2:14.83  487 ---
11.Callum RYAN16RTW Monson 2:14.90  486 ---
12.Thomas SLATER15Co Cant'bury 2:15.15  483 ---
13.Alexander MACAULAY16Sevenoaks 2:15.26  482 ---
14.Sam HARVEY18Orpington OJ 2:15.76  477 ---
15.Connor LOWRY15Sevenoaks 2:16.99  464 ---
16.Harold PEARSON15Beckenham 2:17.32  461 ---
17.Hamish WYATT16Sevenoaks 2:17.39  460 ---
18.Harry INGAMELLS16Beckenham 2:17.92  455 ---
19.Henry CHOONG15Sevenoaks 2:18.06  454 ---
20.Joe ERB16Bromley 2:18.84  446 ---
21.James SMITH16Dover Life 2:19.58  439 ---
22.Ben WALKER17Hythe 2:20.40  431 ---
23.Sam WOODARD18Co Cant'bury 2:21.18  424 ---
24.Jordan BUTLER15Herne Bay 2:23.34  405 ---
25.Mikyle CARRICK17Thanet Swim 2:23.40  405 ---
26.Joshua MORGAN15Dover Life 2:23.78  401 ---
27.Lewis YOUNG18Dover Life 2:24.67  394 ---
28.James KENNEDY17Maidstone 2:26.26  381 ---
29.Dominic MATTHEWS15Co Cant'bury 2:27.08  375 ---
30.Stephen JONES16Black Lion 2:29.84  355 ---

UP