Mens Open & MC 100m Fly - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Luke GUNNING15Beckenham 58.31  574 -
2.Michael GREGORY21Beckenham 58.34  573 -
3.Michael GUNNING18Beckenham 58.43  571 -
4.Dan SEAGROVE-CASTLE19Co Cant'bury 59.56  539 -
5.Oliver COE18Petts Wood 59.59  538 -
6.Michael EDMONDS21Sevenoaks 1:01.14  498 -
7.Ben EVANS15Thanet Swim 1:01.15  498 -
8.Jack BEDDOES17Beckenham 1:01.31  494 -
9.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 1:01.45  491 -
10.Patrick HAM17Sevenoaks 1:01.88  480 -
11.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:02.30  471 -
12.Tariq HAMZA17Sevenoaks 1:02.34  470 -
13.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:02.41  468 -
14.Sam HARVEY18Orpington OJ 1:02.44  468 -
15.George EVANS17Gwich Royals 1:02.45  467 -
16.Casey HARTE16Thanet Swim 1:02.64  463 -
17.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:02.90  457 -
18.Harry INGAMELLS16Beckenham 1:04.32  428 -
19.David HOPKINS18Black Lion 1:04.38  427 -
20.Nick ROWE24Larkfield 1:04.75  419 -
21.Joshua MORGAN15Dover Life 1:04.79  418 -
22.Sam WOODARD18Co Cant'bury 1:05.23  410 -
23.Stephen JONES16Black Lion 1:05.28  409 -
24.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:05.74  401 -
25.James KENNEDY17Maidstone 1:05.88  398 -
26.James SMITH16Dover Life 1:06.31  390 -
27.Cameron BUTLER15Bromley 1:06.58  386 -
28.Jordan BUTLER15Herne Bay 1:06.91  380 -
29.Oscar LIVESEY15Gwich Royals101:07.38  372 -
30.Maximillian PETTIFER15Dover Life 1:07.93  363 -
31.James HULBERT15Co Cant'bury 1:07.99  362 -
32.Angus NISBET15Folkestone 1:08.24  358 -
33.Lewis GROOMBRIDGE16Orpington OJ 1:08.54  353 -
34.Andrew FRANCE16Black Lion 1:08.61  352 -
35.Harry MEWS15Maidstone 1:10.12  330 -
36.Alex BAILEY23Sharks141:12.53  298 -
 Olliver JENKINS20Maidstone DNC     
 Jamie HOPPER17Co Cant'bury DQ SA-3L     
 Harold PEARSON15Beckenham DQ SL-4L     

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Luke GUNNING15Beckenham 58.31  574 -
2.Ben EVANS15Thanet Swim 1:01.15  498 -
3.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:02.30  471 -
4.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:02.41  468 -
5.Joshua MORGAN15Dover Life 1:04.79  418 -
6.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:05.74  401 -
7.Cameron BUTLER15Bromley 1:06.58  386 -
8.Jordan BUTLER15Herne Bay 1:06.91  380 -
9.Oscar LIVESEY15Gwich Royals101:07.38  372 -
10.Maximillian PETTIFER15Dover Life 1:07.93  363 -
11.James HULBERT15Co Cant'bury 1:07.99  362 -
12.Angus NISBET15Folkestone 1:08.24  358 -
13.Harry MEWS15Maidstone 1:10.12  330 -
 Harold PEARSON15Beckenham DQ SL-4L     

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 1:01.45  491 -
2.Casey HARTE16Thanet Swim 1:02.64  463 -
3.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:02.90  457 -
4.Harry INGAMELLS16Beckenham 1:04.32  428 -
5.Stephen JONES16Black Lion 1:05.28  409 -
6.James SMITH16Dover Life 1:06.31  390 -
7.Lewis GROOMBRIDGE16Orpington OJ 1:08.54  353 -
8.Andrew FRANCE16Black Lion 1:08.61  352 -

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Luke GUNNING15Beckenham 58.31  574 -
2.Ben EVANS15Thanet Swim 1:01.15  498 -
3.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 1:01.45  491 -
4.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:02.30  471 -
5.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:02.41  468 -
6.Casey HARTE16Thanet Swim 1:02.64  463 -
7.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:02.90  457 -
8.Harry INGAMELLS16Beckenham 1:04.32  428 -
9.Joshua MORGAN15Dover Life 1:04.79  418 -
10.Stephen JONES16Black Lion 1:05.28  409 -
11.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:05.74  401 -
12.James SMITH16Dover Life 1:06.31  390 -
13.Cameron BUTLER15Bromley 1:06.58  386 -
14.Jordan BUTLER15Herne Bay 1:06.91  380 -
15.Oscar LIVESEY15Gwich Royals101:07.38  372 -
16.Maximillian PETTIFER15Dover Life 1:07.93  363 -
17.James HULBERT15Co Cant'bury 1:07.99  362 -
18.Angus NISBET15Folkestone 1:08.24  358 -
19.Lewis GROOMBRIDGE16Orpington OJ 1:08.54  353 -
20.Andrew FRANCE16Black Lion 1:08.61  352 -
21.Harry MEWS15Maidstone 1:10.12  330 -
 Harold PEARSON15Beckenham DQ SL-4L     

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Michael GUNNING18Beckenham 58.43  571 -
2.Oliver COE18Petts Wood 59.59  538 -
3.Jack BEDDOES17Beckenham 1:01.31  494 -
4.Patrick HAM17Sevenoaks 1:01.88  480 -
5.Tariq HAMZA17Sevenoaks 1:02.34  470 -
6.Sam HARVEY18Orpington OJ 1:02.44  468 -
7.George EVANS17Gwich Royals 1:02.45  467 -
8.David HOPKINS18Black Lion 1:04.38  427 -
9.Sam WOODARD18Co Cant'bury 1:05.23  410 -
10.James KENNEDY17Maidstone 1:05.88  398 -
 Jamie HOPPER17Co Cant'bury DQ SA-3L     

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50
1.Luke GUNNING15Beckenham 58.31  574 -
2.Michael GREGORY21Beckenham 58.34  573 -
3.Michael GUNNING18Beckenham 58.43  571 -
4.Dan SEAGROVE-CASTLE19Co Cant'bury 59.56  539 -
5.Oliver COE18Petts Wood 59.59  538 -
6.Michael EDMONDS21Sevenoaks 1:01.14  498 -
7.Ben EVANS15Thanet Swim 1:01.15  498 -
8.Jack BEDDOES17Beckenham 1:01.31  494 -
9.Kyriacos PAPA-ADAMS16Thanet Swim 1:01.45  491 -
10.Patrick HAM17Sevenoaks 1:01.88  480 -
11.Thomas SLATER15Co Cant'bury 1:02.30  471 -
12.Tariq HAMZA17Sevenoaks 1:02.34  470 -
13.Joseph GASTER15Orpington OJ 1:02.41  468 -
14.Sam HARVEY18Orpington OJ 1:02.44  468 -
15.George EVANS17Gwich Royals 1:02.45  467 -
16.Casey HARTE16Thanet Swim 1:02.64  463 -
17.Louis PHILLIPS16Beckenham 1:02.90  457 -
18.Harry INGAMELLS16Beckenham 1:04.32  428 -
19.David HOPKINS18Black Lion 1:04.38  427 -
20.Nick ROWE24Larkfield 1:04.75  419 -
21.Joshua MORGAN15Dover Life 1:04.79  418 -
22.Sam WOODARD18Co Cant'bury 1:05.23  410 -
23.Stephen JONES16Black Lion 1:05.28  409 -
24.Connor LOWRY15Sevenoaks 1:05.74  401 -
25.James KENNEDY17Maidstone 1:05.88  398 -
26.James SMITH16Dover Life 1:06.31  390 -
27.Cameron BUTLER15Bromley 1:06.58  386 -
28.Jordan BUTLER15Herne Bay 1:06.91  380 -
29.Oscar LIVESEY15Gwich Royals101:07.38  372 -
30.Maximillian PETTIFER15Dover Life 1:07.93  363 -
31.James HULBERT15Co Cant'bury 1:07.99  362 -
32.Angus NISBET15Folkestone 1:08.24  358 -
33.Lewis GROOMBRIDGE16Orpington OJ 1:08.54  353 -
34.Andrew FRANCE16Black Lion 1:08.61  352 -
35.Harry MEWS15Maidstone 1:10.12  330 -
36.Alex BAILEY23Sharks141:12.53  298 -
 Olliver JENKINS20Maidstone DNC     
 Jamie HOPPER17Co Cant'bury DQ SA-3L     
 Harold PEARSON15Beckenham DQ SL-4L     

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50
1.Alex BAILEY23Sharks141:12.53  580 -
2.Oscar LIVESEY15Gwich Royals101:07.38  537 -

Disqualification Codes

UP