Girls 09/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Lydia MITCHELL9Beckenham 3:26.25    54.771:56.162:55.90
2.Grace O'BRIEN9Beckenham 3:36.11    ---
3.Maria EVANS9Dover Life 3:37.07    48.981:45.682:43.08
4.Georgina BAXTER-SMITH9Orpington OJ 3:42.24    54.301:56.462:59.64
5.Emily DONALDSON9Beckenham 3:53.30    49.451:47.632:44.96
6.Saffron WOOD9Beckenham 4:03.30    57.442:00.933:06.06
7.Phoebe MOON9Thanet Swim 4:07.95    ---
 Tamara TYMCZYSZYN9Chislehurst DQ T-1L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Emily DAS10RTW Monson 3:06.90    42.261:30.772:20.68
2.Poppy HOLMES10Sevenoaks 3:22.21    45.771:38.362:31.21
3.Matilda JARVIS10Gwich Royals 3:22.28    46.671:38.642:32.39
4.Lauren ASEKOME10Maidstone 3:22.48    46.221:38.652:30.84
5.Clara GILL-PRATT10Co Cant'bury 3:22.65    46.231:38.352:31.05
6.Vita MILANA10Sevenoaks 3:26.06    47.811:41.002:33.96
7.Sarah WILLIAMS10Sevenoaks 3:26.43    ---
8.Sommer ANSLEY10Thanet Swim 3:26.91    47.791:40.002:33.45
9.Francesca WHITING10Sevenoaks 3:27.91    ---
10.Jennifer ADAMS10Co Cant'bury 3:31.80    48.461:41.662:37.63
11.Erin RANDALL10Orpington OJ 3:34.12    ---
12.Robyn JOHNSON10Thanet Swim 3:35.66    47.201:40.152:34.82
13.Millie HOMEWOOD10Thanet Swim 3:37.50    48.731:45.712:44.49
14.Lara-Louise GOUGH10Maidstone 3:38.32    49.721:45.892:43.28
15.Nora FRANCILLON10Saxon Crown 3:38.63    ---
16.Olivia MILES10Thanet Swim 3:38.88    51.241:47.772:45.16
17.Alexandra CANTER10Beckenham 3:39.82    49.531:47.242:43.79
18.Mae CHANDLER10Beckenham 3:40.51    51.511:46.952:45.17
19.Amy PIPER10Thanet Swim 3:43.36    51.331:49.272:46.65
 Amie HAWKINS10Bexley DQ ST-1L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Poppy CARR11Dover Life 3:02.91    39.991:25.402:13.75
2.Daisy ANDERSON11Dartford 3:02.94    40.811:28.402:16.42
3.Lauren BRADDON11Black Lion 3:07.30    43.931:31.872:20.07
4.Robyn MOON11Thanet Swim 3:11.19    43.461:33.092:21.95
5.Natasha COOKE11Sevenoaks 3:18.29    44.311:34.312:26.14
6.Shannon DALLIGAN11Bexley 3:18.45    44.301:36.432:29.41
7.Clio BACON11Orpington OJ 3:19.05    44.131:35.152:28.20
8.Erin HUMPHREYS11Maidstone 3:20.46    43.741:34.472:27.05
9.Madeleine PETTIT11Folkestone 3:21.24    46.111:39.152:31.57

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Caitlin FEARON12RTW Monson 2:51.10    38.231:21.802:06.91
2.Rosanna ARNOLD12Maidstone 2:57.37    41.921:27.332:13.33
3.Tamara-Elisa ELLIOTT12Beckenham 2:57.93    40.251:24.892:11.34
4.Katie ISAACS12Black Lion 2:59.19    41.141:27.502:13.84
5.Samantha ALLEN12Thanet Swim 3:00.64    41.051:27.112:15.31
6.Imogen HAWKINS12Sevenoaks 3:00.79    42.321:28.102:15.36
7.Ruby WATERS12Beckenham 3:02.67    41.331:28.192:15.95
8.Olivia GARVIN12Beckenham 3:03.31    39.871:27.832:15.39
9.Honor KINGSLEY SMITH12Black Lion 3:05.49    42.481:29.812:18.57
10.Jade COATSWORTH12Sevenoaks 3:06.28    41.971:29.852:18.92
11.Katja BIGGS12Beckenham 3:09.16    42.611:32.372:21.14
12.Tamsin WILMSHURST12Thanet Swim 3:11.00    42.571:31.492:21.29
13.Ninah STRYDOM12Sevenoaks 3:11.08    44.811:33.782:23.33
14.Amy JEFFREYS12Bromley 3:12.47    42.781:31.832:23.64
15.Phoebe HAMPSON12Bromley 3:12.86    44.101:33.372:22.35
16.Stephanie KING12Beachfield 3:15.01    42.141:30.402:22.74

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Annabel GUYE-JOHNSON13RTW Monson 2:46.28    37.791:20.752:05.06
2.Isabelle BOOTH13Sevenoaks 2:47.49    38.961:21.672:05.17
3.Isabella WOODS13Sevenoaks 2:56.79    40.50-2:11.50
4.Ellie ABELA13Black Lion 2:58.05    41.331:26.902:12.41
5.Lucy GRANT13Beckenham 2:59.73    39.931:25.972:13.39
6.Georgia MILES13Margate 3:01.22    41.101:27.582:15.60
7.Charlotte GREGORY13Orpington OJ 3:02.01    40.761:28.112:15.80
8.Hannah DENNY13Thanet Swim 3:02.36    41.181:28.152:16.17
9.Jasmine ARNOLD13Maidstone 3:03.29    41.871:28.312:15.81
10.Georgia COLLETT13Maidstone 3:04.78    41.551:29.022:17.01
11.Zoe BANNISTER13Gravesend 3:08.92    43.421:30.692:20.04
12.Samantha GOODWIN13Herne Bay 3:10.45    -1:31.172:21.08

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Chanel ROBINSON14Gwich Royals 2:54.58    40.081:26.322:12.17
2.Abby LEESON14Sevenoaks 2:55.65    40.431:25.192:11.12
3.Amber GIBBS14Maidstone 2:57.53    41.201:24.912:11.37
4.Eleanor WEYMOUTH14Co Cant'bury 2:58.98    40.691:26.462:12.13
5.Nicole PARISH14Black Lion 3:02.76    41.521:29.032:15.94
 Sophie WALLER14Dover Life DQ SH-3L       

Disqualification Codes

UP