Girls 10/14 Yrs 400m Free HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tiegan CHILD10Bexley 5:01.68  472 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.68
2.Francesca WHITING10Sevenoaks 5:22.06  388 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:22.06
3.Vita MILANA10Sevenoaks 5:30.50  359 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:30.50
4.Olivia MILES10Thanet Swim 5:30.66  358 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:30.66
5.Poppy HOLMES10Sevenoaks 5:36.04  341 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:36.04

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Maisie MACARTNEY11Thanet Swim 4:44.55  562 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:44.55
2.Lauren BRADDON11Black Lion 4:55.06  504 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:55.06
3.Shannon DALLIGAN11Bexley 4:59.84  480 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:59.84
4.Robyn MOON11Thanet Swim 4:59.86  480 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:59.86
5.Natasha HAMILTON-WALKE11Sevenoaks 5:06.20  451 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:06.20
6.Erin HUMPHREYS11Maidstone 5:22.06  388 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:22.06

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Caitlin FEARON12RTW Monson 4:31.16  650 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:31.16
2.Bethan DAVIES12Bexley 4:42.55  574 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:42.55
3.Imogen HAWKINS12Sevenoaks 4:50.22  530 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:50.22
4.Tamara-Elisa ELLIOTT12Beckenham 4:50.42  529 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:50.42
5.Samantha ALLEN12Thanet Swim 4:50.48  528 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:50.48
6.Katie ISAACS12Black Lion 4:53.73  511 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:53.73
7.Lily SNELL12Orpington OJ 4:56.73  496 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:56.73
8.Kate GRANT12Beckenham 4:56.94  495 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:56.94
9.Elloise CLEMENTS12Thanet Swim 4:58.67  486 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:58.67
10.Ruby WATERS12Beckenham 5:00.01  480 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:00.01
11.Honor KINGSLEY SMITH12Black Lion 5:00.82  476 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:00.82
12.Ninah STRYDOM12Sevenoaks 5:01.28  474 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.28
13.Ciara SAVELL12Black Lion 5:04.99  456 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:04.99
14.Tamsin WILMSHURST12Thanet Swim 5:05.67  453 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:05.67
15.Rosanna ARNOLD12Maidstone 5:08.03  443 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:08.03
16.Chloe PARKINSON12Thanet Swim 5:10.72  432 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:10.72
17.Rhiannon GOLDHAWK12Thanet Swim 5:11.95  427 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:11.95
18.Olivia GARVIN12Beckenham 5:14.81  415 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:14.81
19.Katja BIGGS12Beckenham 5:24.23  380 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:24.23

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Isabella WOODS13Sevenoaks 4:36.79  611 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:36.79
2.Sophie LEWIS WARD13Beckenham 4:43.94  566 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:43.94
3.Hannah DENNY13Thanet Swim 4:48.74  538 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:48.74
4.Anna BROOMFIELD13Black Lion 4:49.85  532 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:49.85
5.Ellie ABELA13Black Lion 4:52.14  519 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:52.14
6.Isabelle BOOTH13Sevenoaks 4:57.28  493 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:57.28
7.Niamh MARTIN13Bexley 4:58.01  489 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:58.01
8.Daniella SHIPLEY13Orpington OJ 5:00.00  480 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:00.00

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Sophie WALLER14Dover Life 4:30.76  653 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:30.76
2.Charlotte CHAPMAN14RTW Monson 4:43.37  569 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:43.37
3.Becky MONAGHAN14Sevenoaks 4:46.84  549 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:46.84
4.Ashley HAMILTON14Beckenham 4:48.80  538 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:48.80
5.Kate RIDLEY14Orpington OJ 4:52.67  517 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:52.67
6.Georgia GARDINER14Co Cant'bury 4:54.86  505 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:54.86
7.Chloe GAMBRILL14Herne Bay 4:55.12  504 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:55.12
8.Isabelle MINTER-PAYE14Orpington OJ 4:55.60  501 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:55.60
9.Eleanor WEYMOUTH14Co Cant'bury 4:55.93  500 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:55.93
10.Lauren PALMER-JONES14Thanet Swim 4:55.98  500 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:55.98

UP