Girls 11/14 Yrs 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Maisie MACARTNEY11Thanet Swim 1:04.86  486 31.84
2.Shannon DALLIGAN11Bexley 1:06.76  446 32.12
3.Daisy ANDERSON11Dartford 1:06.78  445 32.34
4.Natasha HAMILTON-WALKE11Sevenoaks 1:06.82  444 32.39
5.Robyn MOON11Thanet Swim 1:08.22  418 32.94
6.Erin HUMPHREYS11Maidstone 1:08.33  416 32.45
7.Natasha COOKE11Sevenoaks 1:08.71  409 32.90
8.Lauren BRADDON11Black Lion 1:08.75  408 33.32
9.Poppy CARR11Dover Life 1:09.33  398 33.12

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Caitlin FEARON12RTW Monson 1:01.31  575 29.28
2.Lily SNELL12Orpington OJ 1:02.01  556 29.18
3.Hannah WAIN12Dover Life 1:02.23  550 30.42
4.Bethan DAVIES12Bexley 1:03.11  528 -
5.Tamara-Elisa ELLIOTT12Beckenham 1:03.38  521 -
6.Ruby WATERS12Beckenham 1:04.28  499 30.68
7.Katie ISAACS12Black Lion 1:04.66  490 31.63
8.Imogen HAWKINS12Sevenoaks 1:05.43  473 31.35
9.Jade COATSWORTH12Sevenoaks 1:06.24  456 31.68
10.Ninah STRYDOM12Sevenoaks 1:06.70  447 31.67
11.Honor KINGSLEY SMITH12Black Lion 1:07.86  424 33.04
12.Samantha ALLEN12Thanet Swim 1:08.01  421 33.44
13.Kate GRANT12Beckenham 1:08.44  414 33.02
14.Elloise CLEMENTS12Thanet Swim 1:08.92  405 33.30
 Holly THOMSON-FROST12Sevenoaks DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Isabella WOODS13Sevenoaks 1:00.02  613 28.79
2.Sophie LEWIS WARD13Beckenham 1:01.25  577 29.90
3.Hannah DENNY13Thanet Swim 1:02.20  551 29.71
4.Georgia MILES13Margate 1:03.82  510 30.62
5.Daniella SHIPLEY13Orpington OJ 1:04.09  504 30.96
6.Anna BROOMFIELD13Black Lion 1:04.34  498 30.93
7.Niamh MARTIN13Bexley 1:04.94  484 31.10
8.Lucy GRANT13Beckenham 1:05.77  466 31.21
9.Charlotte HOOK13Sevenoaks 1:05.89  463 32.09
10.Isabelle BOOTH13Sevenoaks 1:06.37  453 31.64
11.Katherine CURTIS13Bexley 1:06.60  449 31.88
12.Zelie QUINN13Dover Life 1:06.87  443 31.77
13.Ellie ABELA13Black Lion 1:07.50  431 32.35

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Sophie WALLER14Dover Life 1:00.69  593 29.90
2.Sarah KEW14Sevenoaks 1:01.76  563 29.71
3.Ashley HAMILTON14Beckenham 1:02.14  553 30.07
4.Charlotte CHAPMAN14RTW Monson 1:02.21  551 30.20
5.Kate RIDLEY14Orpington OJ 1:02.34  547 30.58
6.Grace WALKER14Hythe 1:03.35  522 -
7.Francesca GRIFFIN14Black Lion 1:03.55  517 30.74
8.Sophie PEMBROKE14Dartford 1:03.84  510 30.72
9.Louisa KNIGHT14Bromley 1:04.25  500 31.15
10.Eleanor WEYMOUTH14Co Cant'bury 1:04.49  494 31.60
11.Sophie CARD14Dover Life 1:04.59  492 31.24
12.Chloe GAMBRILL14Herne Bay 1:04.80  487 31.58
13.Amy FARTHING14Dartford 1:05.51  472 31.36
14.Becky MONAGHAN14Sevenoaks 1:05.54  471 31.57
15.Georgia GARDINER14Co Cant'bury 1:05.64  469 -
16.Jasmine TARKHAOUI14Black Lion 1:06.63  448 32.06
17.Alexandra SCOTT14Ashford Town 1:06.67  447 31.99
18.Savanna JEMMETT14RTW Monson 1:06.74  446 31.50
 Isabelle MINTER-PAYE14Orpington OJ DQ ST-     
 Nicole PARISH14Black Lion DQ ST-     

Disqualification Codes

UP