Girls 09/14 Yrs 100m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lydia MITCHELL9Beckenham 1:27.39  288 
2.Maria EVANS9Dover Life 1:27.55  286 
3.Mia COTTON9Larkfield 1:33.14  238 
4.Grace O'BRIEN9Beckenham 1:33.27  237 
5.Charlotte WATTS9Larkfield 1:33.61  234 
6.Georgina BAXTER-SMITH9Orpington OJ 1:33.67  234 
7.Amelia CHILDS9Sevenoaks 1:34.32  229 
8.Saffron WOOD9Beckenham 1:39.05  198 
9.Eleanor CASEY9Co Cant'bury 1:42.55  178 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tiegan CHILD10Bexley 1:17.74  409 
2.Lauren ASEKOME10Maidstone 1:18.74  394 
3.Vaidehi PATEL10Beckenham 1:21.68  353 
4.Francesca WHITING10Sevenoaks 1:24.36  320 
5.Vita MILANA10Sevenoaks 1:24.89  314 
6.Clara GILL-PRATT10Co Cant'bury 1:25.44  308 
7.Sommer ANSLEY10Thanet Swim 1:26.22  300 
8.Sarah WILLIAMS10Sevenoaks 1:26.89  293 
9.Poppy HOLMES10Sevenoaks 1:26.95  292 
10.Hannah O'FLYNN10Gwich Royals 1:26.96  292 
11.Emily DAS10RTW Monson 1:27.31  289 
12.Ellie WALLER10Black Lion 1:27.34  288 
13.Jennifer ADAMS10Co Cant'bury 1:27.41  288 
14.Olivia MILES10Thanet Swim 1:27.73  285 
15.Matilda JARVIS10Gwich Royals 1:27.87  283 
16.Lilli CUTAJAR10Orpington OJ 1:27.90  283 
17.Matilda DURRANT10Beachfield 1:30.49  259 
18.Lara-Louise GOUGH10Maidstone 1:31.02  255 
19.Millie HOMEWOOD10Thanet Swim 1:31.19  253 
20.Jodie CALLER10Black Lion 1:31.58  250 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daisy ANDERSON11Dartford 1:15.13  453 
2.Maisie MACARTNEY11Thanet Swim 1:15.84  441 
3.Lauren BRADDON11Black Lion 1:16.43  431 
4.Robyn MOON11Thanet Swim 1:16.56  428 
5.Poppy CARR11Dover Life 1:16.88  423 
6.Erin HUMPHREYS11Maidstone 1:18.99  390 
7.Natasha HAMILTON-WALKE11Sevenoaks 1:19.12  388 
8.Jessica OWEN11Bexley 1:19.53  382 
9.Natasha COOKE11Sevenoaks 1:20.14  374 
10.Imogen MEERS11Bromley 1:20.56  3684/H6
10.Shannon DALLIGAN11Bexley 1:20.56  3685/H6
12.Phoebe BROCKINGTON11Sevenoaks 1:20.70  366 
13.Ella RYAN11RTW Monson 1:20.91  363 
14.Hope PAICE11Maidstone 1:24.36  320 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Caitlin FEARON12RTW Monson 1:09.89  563 
2.Hannah WAIN12Dover Life 1:10.68  545 
3.Tamara-Elisa ELLIOTT12Beckenham 1:11.83  519 
4.Bethan DAVIES12Bexley 1:12.31  509 
5.Imogen HAWKINS12Sevenoaks 1:12.82  498 
6.Ruby WATERS12Beckenham 1:13.74  480 
7.Ninah STRYDOM12Sevenoaks 1:13.82  478 
8.Lily SNELL12Orpington OJ 1:14.12  472 
9.Jade COATSWORTH12Sevenoaks 1:14.91  457 
10.Katie ISAACS12Black Lion 1:16.28  433 
11.Honor KINGSLEY SMITH12Black Lion 1:17.42  414 
12.Elloise CLEMENTS12Thanet Swim 1:17.51  413 
13.Olivia GARVIN12Beckenham 1:18.52  397 
14.Aimee SWAISLAND12Maidstone 1:19.62  381 
15.Lucy DAVIDSON12Co Cant'bury 1:20.00  375 
16.Rachel SPARKES12Larkfield 1:20.37  370 
 Holly THOMSON-FROST12Sevenoaks DQ SL-1L    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Isabella WOODS13Sevenoaks 1:10.11  558 
2.Isabelle BOOTH13Sevenoaks 1:10.24  555 
3.Sophie LEWIS WARD13Beckenham 1:11.50  526 
4.Tilly EVANS13Gwich Royals 1:11.99  515 
5.Anna BROOMFIELD13Black Lion 1:12.54  504 
6.Lucy GRANT13Beckenham 1:13.43  486 
7.Ellie ABELA13Black Lion 1:13.51  484 
8.Hannah DENNY13Thanet Swim 1:13.55  483 
9.Georgia MILES13Margate 1:14.40  467 
10.Charlotte HOOK13Sevenoaks 1:15.53  446 
11.Fay GIBSON13Orpington OJ 1:16.38  432 
12.Georgia COLLETT13Maidstone 1:17.73  409 
13.Jasmine ARNOLD13Maidstone 1:18.27  401 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Sarah KEW14Sevenoaks 1:10.06  559 
2.Savanna JEMMETT14RTW Monson 1:10.93  539 
3.Grace WALKER14Hythe 1:10.94  539 
4.Charlotte CHAPMAN14RTW Monson 1:11.87  518 
5.Nicole PARISH14Black Lion 1:12.34  508 
6.Amy FARTHING14Dartford 1:13.97  475 
7.Becky MONAGHAN14Sevenoaks 1:14.79  460 
8.Alexandra SCOTT14Ashford Town 1:15.03  455 
9.Isabelle MINTER-PAYE14Orpington OJ 1:15.40  449 
10.Sophie PEMBROKE14Dartford 1:17.72  410 

UP