Girls 10/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tiegan CHILD10Bexley 5:50.33  413 
 50m 2:08.78100m 2:51.15150m 5:50.89200m -250m -300m -350m -400m 5:50.33
2.Sommer ANSLEY10Thanet Swim 6:17.95  329 
 50m 39.48100m 1:27.29150m 2:15.99200m -250m -300m -350m -400m 6:17.95
3.Olivia MILES10Thanet Swim 6:19.16  326 
 50m 42.17100m 1:28.23150m 2:17.48200m -250m -300m -350m -400m 6:19.16
4.Poppy HOLMES10Sevenoaks 6:38.68  280 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:38.68
 Lauren ASEKOME10Maidstone DQ SA-    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Maisie MACARTNEY11Thanet Swim 5:31.00  490 
 50m 37.35100m 1:16.99150m 1:59.91200m 2:40.94250m 3:32.36300m 4:22.84350m 4:56.48400m 5:31.00
2.Lauren BRADDON11Black Lion 5:34.11  476 
 50m 35.82100m -150m 1:59.71200m 2:40.47250m 3:30.07300m -350m 4:57.48400m 5:34.11
3.Daisy ANDERSON11Dartford 5:44.07  436 
 50m 35.85100m 1:21.26150m 2:05.35200m -250m -300m -350m -400m 5:44.07
4.Shannon DALLIGAN11Bexley 5:45.37  431 
 50m 40.08100m 1:25.94150m 2:08.83200m -250m -300m -350m -400m 5:45.37
5.Jessica OWEN11Bexley 6:40.14  277 
 50m 41.61100m 1:35.38150m 2:21.42200m -250m -300m -350m -400m 6:40.14

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Caitlin FEARON12RTW Monson 5:21.94  533 
 50m 34.68100m -150m 1:55.98200m -250m -300m -350m 4:47.24400m 5:21.94
2.Tamara-Elisa ELLIOTT12Beckenham 5:26.39  511 
 50m 35.60100m 1:17.49150m 1:58.87200m 2:39.56250m 3:25.64300m 4:14.52350m 4:51.19400m 5:26.39
3.Ruby WATERS12Beckenham 5:36.69  466 
 50m 37.22100m 1:18.48150m 2:00.89200m -250m -300m -350m -400m 5:36.69
4.Rosanna ARNOLD12Maidstone 5:38.92  456 
 50m 38.93100m 1:21.07150m 2:05.21200m 2:49.00250m 3:36.02300m 4:22.77350m 5:03.14400m 5:38.92
5.Imogen HAWKINS12Sevenoaks 5:42.68  442 
 50m 39.28100m 1:26.32150m 2:04.35200m 2:45.10250m 3:34.23300m 4:25.12350m 5:03.05400m 5:42.68
6.Honor KINGSLEY SMITH12Black Lion 5:48.61  419 
 50m 39.07100m 1:25.21150m 2:10.79200m -250m -300m -350m -400m 5:48.61
7.Chloe PARKINSON12Thanet Swim 5:52.30  406 
 50m 39.31100m 1:24.46150m 2:08.63200m -250m -300m -350m -400m 5:52.30

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Isabella WOODS13Sevenoaks 5:16.38  561 
 50m 32.02100m 1:09.86150m 1:49.43200m 2:30.14250m 3:16.76300m 4:05.16350m 4:42.10400m 5:16.38
2.Sophie LEWIS WARD13Beckenham 5:17.77  554 
 50m 35.59100m 1:15.87150m 1:55.36200m 2:33.94250m 3:21.59300m 4:08.02350m 4:43.49400m 5:17.77
3.Anna BROOMFIELD13Black Lion 5:28.51  501 
 50m 32.70100m 1:10.60150m 1:51.52200m 2:31.70250m 3:22.27300m 4:15.88350m 4:52.35400m 5:28.51
4.Isabelle BOOTH13Sevenoaks 5:30.47  492 
 50m 37.99100m 1:22.55150m 2:02.41200m 2:44.21250m 3:29.56300m 4:15.22350m 4:53.59400m 5:30.47
5.Georgia MILES13Margate 5:31.91  486 
 50m -100m -150m 2:00.77200m -250m -300m -350m 4:57.58400m 5:31.91
6.Ellie ABELA13Black Lion 5:36.08  468 
 50m 38.75100m 1:21.14150m 2:02.63200m 2:45.16250m 3:32.12300m 4:19.58350m 4:58.12400m 5:36.08
7.Jasmine ARNOLD13Maidstone 5:43.40  439 
 50m 38.51100m 1:22.53150m 2:07.05200m 2:51.39250m 3:38.45300m 4:27.49350m 5:06.90400m 5:43.40
8.Holly GORDON13Sevenoaks 5:44.42  435 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:44.42
9.Georgia COLLETT13Maidstone 5:45.91  429 
 50m 36.62100m 1:19.95150m 2:03.34200m -250m -300m -350m -400m 5:45.91

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlotte CHAPMAN14RTW Monson 5:23.90  523 
 50m 35.86100m 1:16.31150m 1:56.84200m 2:35.80250m 3:24.50300m 4:12.89350m 4:48.83400m 5:23.90
2.Eleanor WEYMOUTH14Co Cant'bury 5:27.62  505 
 50m 35.87100m 1:16.43150m 1:58.26200m 2:40.02250m 3:27.37300m 4:14.41350m 4:51.89400m 5:27.62
3.Becky MONAGHAN14Sevenoaks 5:29.72  496 
 50m 33.67100m 1:12.41150m 1:53.65200m 2:34.96250m 3:25.87300m 4:17.75350m 4:54.00400m 5:29.72
4.Shannon ELVY14Black Lion 5:35.97  469 
 50m 34.54100m 1:16.04150m 1:57.95200m 2:41.58250m 3:30.60300m 4:18.20350m 4:57.97400m 5:35.97
 Georgia GARDINER14Co Cant'bury DQ T-10L    
 Ashley HAMILTON14Beckenham DQ T-11L    

Disqualification Codes

UP