Girls 09/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
 Maria EVANS9Dover Life DQ T-3L     

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Tiegan CHILD10Bexley 2:45.02  446 36.24
2.Lauren ASEKOME10Maidstone 2:56.01  368 36.44
3.Francesca WHITING10Sevenoaks 2:59.32  348 40.65
4.Vaidehi PATEL10Beckenham 3:00.08  343 37.98
5.Vita MILANA10Sevenoaks 3:00.91  339 -
6.Sommer ANSLEY10Thanet Swim 3:00.99  338 39.04
7.Matilda JARVIS10Gwich Royals 3:01.47  335 43.28
8.Olivia MILES10Thanet Swim 3:02.17  332 40.25
9.Poppy HOLMES10Sevenoaks 3:03.23  326 44.32
10.Hannah O'FLYNN10Gwich Royals 3:04.09  321 42.13

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Lauren BRADDON11Black Lion 2:39.85  491 35.30
2.Maisie MACARTNEY11Thanet Swim 2:40.41  486 34.24
3.Daisy ANDERSON11Dartford 2:43.86  456 36.02
4.Erin HUMPHREYS11Maidstone 2:46.82  432 34.28
5.Shannon DALLIGAN11Bexley 2:47.61  426 39.86
6.Poppy CARR11Dover Life 2:48.40  420 36.65
7.Robyn MOON11Thanet Swim 2:50.09  407 37.34

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Caitlin FEARON12RTW Monson 2:31.24  580 33.62
2.Bethan DAVIES12Bexley 2:33.79  551 -
3.Hannah WAIN12Dover Life 2:34.40  545 32.97
4.Imogen HAWKINS12Sevenoaks 2:35.94  529 35.38
5.Tamara-Elisa ELLIOTT12Beckenham 2:36.38  524 34.49
6.Ruby WATERS12Beckenham 2:38.12  507 33.94
7.Ninah STRYDOM12Sevenoaks 2:38.86  500 33.84
8.Rosanna ARNOLD12Maidstone 2:41.74  474 37.03
9.Katie ISAACS12Black Lion 2:42.78  465 39.04
10.Samantha ALLEN12Thanet Swim 2:42.90  464 38.41
11.Jade COATSWORTH12Sevenoaks 2:43.29  461 37.14
12.Holly THOMSON-FROST12Sevenoaks 2:43.30  461 35.76
13.Elloise CLEMENTS12Thanet Swim 2:45.01  446 36.18
14.Honor KINGSLEY SMITH12Black Lion 2:45.66  441 37.37
15.Olivia GARVIN12Beckenham 2:47.45  427 37.59
16.Chloe PARKINSON12Thanet Swim 2:47.68  425 37.31
17.Jessie SILVER12Thanet Swim 2:50.08  408 -

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Isabella WOODS13Sevenoaks 2:28.23  616 30.46
2.Sophie LEWIS WARD13Beckenham 2:29.39  602 35.58
3.Isabelle BOOTH13Sevenoaks 2:30.88  584 34.50
4.Anna BROOMFIELD13Black Lion 2:33.36  556 32.71
5.Lucy GRANT13Beckenham 2:37.66  512 33.44
6.Georgia MILES13Margate 2:38.63  502 34.86
7.Ellie ABELA13Black Lion 2:38.89  500 36.90
8.Hannah DENNY13Thanet Swim 2:41.28  478 32.71
9.Charlotte HOOK13Sevenoaks 2:41.98  472 36.31
10.Holly GORDON13Sevenoaks 2:42.84  464 37.67
11.Jasmine ARNOLD13Maidstone 2:44.69  449 36.70

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Sarah KEW14Sevenoaks 2:32.43  566 32.33
2.Charlotte CHAPMAN14RTW Monson 2:33.43  555 33.54
3.Nicole PARISH14Black Lion 2:35.31  535 32.67
4.Eleanor WEYMOUTH14Co Cant'bury 2:35.65  532 33.91
5.Francesca GRIFFIN14Black Lion 2:36.74  521 34.42
6.Savanna JEMMETT14RTW Monson 2:37.96  509 35.70
7.Taylor MCCARTHY14Bromley 2:38.33  505 35.13
8.Shannon ELVY14Black Lion 2:39.88  491 35.31
9.Amy FARTHING14Dartford 2:40.10  489 34.68
10.Alexandra SCOTT14Ashford Town 2:41.44  477 36.65
11.Kate RIDLEY14Orpington OJ 2:41.75  474 35.04
12.Georgia GARDINER14Co Cant'bury 2:41.92  472 35.20
12.Becky MONAGHAN14Sevenoaks 2:41.92  472 34.41
14.Sophie CARD14Dover Life 2:42.28  469 36.19
15.Chanel ROBINSON14Gwich Royals 2:42.48  468 36.64
16.Isabelle MINTER-PAYE14Orpington OJ 2:42.97  463 35.33
17.Chloe GAMBRILL14Herne Bay 2:43.60  458 34.28
18.Olivia WYATT14Sevenoaks 2:43.94  455 36.98
19.Chloe DOBB14Bromley 2:45.34  444 35.39
 Kristyana PAPA-ADAMS14Thanet Swim DQ SL-1L     

Disqualification Codes

UP