Boys 09/14 Yrs 200m Breast HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Oscar MILES9Thanet Swim 3:31.22  186 ---
2.Finlay KEYWORTH9Thanet Swim 3:40.13  164 ---
3.Matthew KAY9Ashford Town 3:41.56  161 ---
4.Marcus MCSPADDEN9Beckenham 3:44.75  154 ---
5.George RATES9Beckenham 3:45.70  152 ---
6.Cameron LEISHMAN9Beckenham 3:45.85  152 ---

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 3:09.23  259 ---
2.Thomas LEMAN10RTW Monson 3:11.07  251 ---
3.Andrew ROWLAND10Beckenham 3:14.98  237 ---
4.Keiran DALE10Thanet Swim 3:26.10  200 ---

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas WILTON11Co Cant'bury 3:09.92  256 ---
2.Alexander BOYD11Thanet Swim 3:10.20  255 ---
3.Joshua COWHAM11Co Cant'bury 3:13.85  241 ---
4.Rahul SHRESTHA11Gwich Royals 3:15.55  234 ---
5.George TYLER11Sevenoaks 3:15.60  234 ---
6.Timothy LEBERL11Beckenham 3:17.27  228 ---
7.Oscar KEYWORTH11Thanet Swim 3:18.10  226 ---
8.Lee SHEPHERD11Dover Life 3:19.09  222 ---
9.Oliver WITTER11Co Cant'bury 3:26.53  199 ---
 Maximilian GREATWOOD11Bromley DQ T-       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew ROGERS12Bromley 2:37.28  451 ---
2.Sebastian STEWART12Sevenoaks 2:37.91  446 ---
3.Luke BROWN12Gwich Royals 2:46.91  377 ---
4.Alexander IRELAND12Bromley 2:47.14  376 ---
5.Benjamin WHITE12Black Lion 2:59.35  304 ---
6.Marcus TRAVERS12Beckenham 3:04.38  280 ---
7.Jamie REGAN12Beckenham 3:09.68  257 ---
8.Freddie SUTHER-JONES12Beckenham 3:12.51  246 ---
9.Alexander SONG12Erith & Dist 3:13.06  244 ---
10.Ben FITZSIMONS12RTW Monson 3:16.54  231 ---
11.Luis CORBO12Dover Life 3:18.13  225 ---
12.Michael EAGLING12Bromley 3:18.23  225 ---
13.Jack BAKER12Thanet Swim 3:19.29  221 ---
14.Levi ATWELL12Folkestone 3:20.37  218 ---

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael JACOBS13Sevenoaks 2:44.14  397 ---
2.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 2:45.88  384 ---
3.David WILSON13Sevenoaks 2:49.03  363 ---
4.Frederick PEARSON13Beckenham 2:49.87  358 ---
5.Luca LOMBARDI13Dartford 2:56.63  318 ---
6.Lucas DE MARTIN SANTOS13Saxon Crown 2:58.65  308 ---
7.Nathaniel STRATTON13Bexley 3:01.55  293 ---
8.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 3:02.02  291 ---

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 2:35.00  471 ---
2.Harry BRADFORD14Thanet Swim 2:36.09  462 ---
3.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 2:41.53  416 ---
4.Kallum MORRIS14Black Lion 2:45.29  389 ---
5.Conor TOULSON14Black Lion 2:50.83  352 ---
6.Edward SMITH14Dover Life 2:57.88  312 ---
7.David JOHANSEN14Orpington OJ 3:04.72  278 ---
8.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 3:05.50  275 ---
 Joseph DOUBLET14Bexley DQ SA-       

Disqualification Codes

UP