Boys 09/14 Yrs 50m Breast HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Marcus MCSPADDEN9Beckenham 46.47  160 
2.Cameron LEISHMAN9Beckenham 47.57  149 
3.Matthew KAY9Ashford Town 48.32  142 
4.Finlay KEYWORTH9Thanet Swim 48.90  137 
5.George RATES9Beckenham 49.17  135 
6.Oscar MILES9Thanet Swim 49.29  134 
7.Callum BARONTI9Orpington OJ 49.36  133 
8.Nathan WESLEY9Dartford 50.26  126 
9.Aaron GUNN9Beckenham 50.79  122 
10.Maxwell BROOKS9Beckenham 51.33  119 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas LEMAN10RTW Monson 40.13  249 
2.Rowan FUSS10Thanet Swim 40.71  238 
3.Scott COVENTRY10Sevenoaks 45.54  170 
4.Shaun THROWER10Gravesend 45.69  168 
5.Joseph RUSSELL10Faversham 46.46  160 
6.Keiran DALE10Thanet Swim 46.80  157 
 Andrew ROWLAND10Beckenham DQ SA-    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander BOYD11Thanet Swim 40.91  235 
2.Rahul SHRESTHA11Gwich Royals 41.05  232 
3.Joshua COWHAM11Co Cant'bury 41.16  230 
4.George TYLER11Sevenoaks 41.54  224 
5.Lewis HAYES11Erith & Dist 42.34  212 
6.Lee SHEPHERD11Dover Life 43.43  196 
7.Thomas WILTON11Co Cant'bury 43.57  194 
8.Oscar KEYWORTH11Thanet Swim 43.67  193 
8.Oliver WITTER11Co Cant'bury 43.67  193 
10.Michal BURDA11Bromley 43.72  192 
11.Timothy LEBERL11Beckenham 44.52  182 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Matthew ROGERS12Bromley 34.71  384 
2.Alexander IRELAND12Bromley 35.05  373 
3.Sebastian STEWART12Sevenoaks 35.30  365 
4.Henry RENNOLLS12Bexley 36.64  327 
5.Luke BROWN12Gwich Royals 36.71  325 
6.Marcus TRAVERS12Beckenham 37.40  307 
7.Benjamin WHITE12Black Lion 37.62  302 
8.Richard CARR12Black Lion 38.47  282 
9.Ben FITZSIMONS12RTW Monson 40.26  246 
10.Alexander SONG12Erith & Dist 41.58  223 
11.Yalun ZHANG12Dartford 41.88  219 
12.Jack KERRIGAN12KingsSchCant 42.00  217 
13.Benjamin TRITTON12Maidstone 43.56  194 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 35.80  350 
2.Ryan THROWER13Gravesend 36.10  342 
3.Luca LOMBARDI13Dartford 36.36  334 
4.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 36.67  326 
5.Frederick PEARSON13Beckenham 36.75  324 
6.David WILSON13Sevenoaks 37.42  307 
7.Joshua BEDFORD-EATWELL13Sevenoaks 37.44  306 
8.Anthony BAYLEY13RTW Monson 38.13  290 
9.Nathaniel STRATTON13Bexley 38.33  285 
10.Jake POTTER13Orpington OJ 38.42  283 
11.Matthew EMMERSON13Sevenoaks 38.69  277 
12.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 39.49  261 
13.Thomas COVENEY13Sevenoaks 39.99  251 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Theo HASLAM14Bromley 32.87  453 
2.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 33.37  433 
3.Harry BRADFORD14Thanet Swim 34.75  383 
4.Max KELLY-GEE14Black Lion 35.83  349 

UP