Boys 09/14 Yrs 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George RATES9Beckenham 2:43.86  223 35.391:17.972:02.33
2.Jack BILLINGS9Bromley 2:45.66  215 37.541:20.792:05.11
3.Nathan WESLEY9Dartford 2:50.31  198 37.711:21.302:07.87
4.Oscar MILES9Thanet Swim 2:51.09  195 39.331:25.182:10.75
5.Matthew KAY9Ashford Town 2:51.73  193 37.681:22.272:07.92

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 2:24.41  325 32.561:09.331:47.21
2.Thomas KING10Thanet Swim 2:31.62  281 35.011:14.161:54.96
3.Keiran DALE10Thanet Swim 2:33.40  271 35.191:14.681:55.60
4.Cian BETHEL10Black Lion 2:33.52  271 36.201:16.021:56.35
5.Adam MILES10Margate 2:33.98  268 35.701:15.741:55.81
6.Ellis STANHOPE10Maidstone 2:34.85  264 34.991:14.871:55.50
6.Andrew ROWLAND10Beckenham 2:34.85  264 35.641:15.691:56.60
8.Nathaniel RODRIGUES10White Oak 2:35.12  262 35.131:15.181:55.84
9.Ethan HUNTER10Black Lion 2:38.07  248 36.551:17.271:58.83

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Taine CARRICK11Thanet Swim 2:21.63  345 31.981:07.851:45.21
2.Thomas WILTON11Co Cant'bury 2:28.78  297 34.101:13.081:52.19
3.Christopher LEE11Orpington OJ 2:28.93  297 33.401:11.231:49.97
4.Timothy LEBERL11Beckenham 2:29.31  294 35.971:14.261:52.69
5.Alexander BOYD11Thanet Swim 2:31.97  279 35.581:14.951:54.90
6.Oliver WITTER11Co Cant'bury 2:32.80  275 34.501:14.071:54.76
7.Oscar KEYWORTH11Thanet Swim 2:35.00  263 36.251:15.911:55.72

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Benjamin WHITE12Black Lion 2:11.89  427 29.481:03.101:37.94
2.Henry RENNOLLS12Bexley 2:14.27  405 30.381:05.421:39.99
3.Sebastian STEWART12Sevenoaks 2:15.18  397 31.421:06.501:41.87
4.Matthew ROGERS12Bromley 2:15.52  394 31.931:06.821:42.43
5.Joshua LEWIS12Thanet Swim 2:19.63  360 31.201:07.011:44.29
6.Alexander IRELAND12Bromley 2:20.08  356 31.721:07.521:44.00
7.Jamie REGAN12Beckenham 2:20.72  352 32.511:09.421:46.25
8.Benjamin TRITTON12Maidstone 2:21.06  349 32.861:09.131:46.89
9.Luke BROWN12Gwich Royals 2:22.46  339 32.411:08.451:45.98
10.Tom HARRIS12Sevenoaks 2:23.07  335 32.571:09.091:46.88
11.Michael EAGLING12Bromley 2:23.55  331 32.811:09.031:47.08
12.Max HULBERT12Co Cant'bury 2:23.60  331 32.921:09.711:47.84
13.Sammy WOODHEAD12Beckenham 2:24.03  328 32.331:09.131:47.46
14.Joseph DOBB12Bromley 2:24.20  327 33.591:10.481:48.09
15.Jack BAKER12Thanet Swim 2:24.61  324 33.431:09.861:47.62
16.Oliver ATKINSON12Dartford 2:24.70  323 33.681:11.361:48.66
17.Alexander SONG12Erith & Dist 2:26.01  315 33.211:10.051:48.44

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 1:58.39  591 28.1858.301:28.53
2.Michael JACOBS13Sevenoaks 2:04.93  503 28.341:00.371:33.26
3.Michael FOSTER13Saxon Crown 2:08.37  463 29.871:02.531:36.06
4.Louis THOMAS13Thanet Swim 2:09.51  451 29.831:02.041:35.98
5.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 2:09.86  448 29.911:03.111:37.58
6.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 2:12.81  418 30.641:04.921:39.04
7.Frederick PEARSON13Beckenham 2:15.47  394 30.791:05.881:41.85
8.Samuel CRABTREE13Thanet Swim 2:15.70  392 31.391:05.961:40.98
9.James CASTLE13Black Lion 2:15.72  392 31.511:06.771:42.45
10.Dylan CHILD13Bexley 2:15.83  391 31.481:06.531:42.13
11.Luca LOMBARDI13Dartford 2:17.30  379 32.441:07.581:44.00
12.George CASEY13Co Cant'bury 2:17.86  374 32.241:08.071:43.50
13.Thomas COVENEY13Sevenoaks 2:18.51  369 31.101:06.721:43.95
14.James FIDDIMORE13Dartford 2:21.83  343 32.021:08.591:46.00

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 1:59.94  568 28.0058.461:29.49
2.Theo HASLAM14Bromley 2:01.97  540 27.5858.581:30.72
3.Harry BRADFORD14Thanet Swim 2:04.46  508 28.611:00.591:32.83
4.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 2:05.89  491 28.2959.911:33.06
5.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 2:08.77  459 29.231:01.991:36.03
6.Kallum MORRIS14Black Lion 2:09.64  450 30.561:03.251:36.90
7.Conor TOULSON14Black Lion 2:10.32  443 30.011:03.491:37.85
8.Joshua DUNK14Thanet Swim 2:10.42  442 30.131:03.221:37.29
9.Edward SMITH14Dover Life 2:10.64  440 29.871:03.341:37.53
10.Joshua HARRISON14RTW Monson 2:11.25  433 29.541:02.081:36.82
11.Robbie WATSON14Herne Bay 2:11.69  429 29.511:03.621:38.53
12.Joseph DOUBLET14Bexley 2:12.15  425 30.161:03.541:38.04
13.Benjamin COE14Petts Wood 2:13.49  412 29.071:03.301:39.09
14.George HINTON14RTW Monson 2:17.01  381 30.071:04.391:40.28
15.Henry MAXWELL14Beckenham 2:17.42  378 31.321:05.751:41.83
16.Jordan HONOUR14Thanet Swim 2:18.51  369 30.871:05.251:41.75
 David JOHANSEN14Orpington OJ DNC       

UP