Boys 12/14 Yrs 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Henry RENNOLLS12Bexley 59.69  426 -
2.Benjamin WHITE12Black Lion 1:01.16  396 -
3.Matthew ROGERS12Bromley 1:03.82  349 -
4.Joshua LEWIS12Thanet Swim 1:03.88  348 -
5.Alexander IRELAND12Bromley 1:04.10  344 -
6.Sebastian STEWART12Sevenoaks 1:04.18  343 -
7.Sammy WOODHEAD12Beckenham 1:05.06  329 -
8.Jamie REGAN12Beckenham 1:05.13  328 -
9.Michael EAGLING12Bromley 1:06.86  303 -
10.Richard CARR12Black Lion 1:07.53  294 -
11.Oliver ATKINSON12Dartford 1:07.60  293 -
12.Alexander SONG12Erith & Dist 1:07.75  291 -
13.Benjamin TRITTON12Maidstone 1:07.84  290 -

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 57.28  482 -
2.Michael JACOBS13Sevenoaks 58.15  461 -
3.Louis THOMAS13Thanet Swim 1:00.27  414 -
4.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 1:00.53  409 -
5.Jack TODD13Dartford 1:00.85  402 -
6.Michael FOSTER13Saxon Crown 1:00.98  400 -
7.Luca LOMBARDI13Dartford 1:02.16  377 -
8.Thomas COVENEY13Sevenoaks 1:02.36  374 -
9.James CASTLE13Black Lion 1:03.10  361 -
10.Frederick PEARSON13Beckenham 1:03.31  357 -
11.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 1:03.43  355 -
12.George CASEY13Co Cant'bury 1:03.77  349 -
13.Edward ASHWORTH13Bromley 1:03.84  348 -
14.Ryan THROWER13Gravesend 1:03.93  347 -
15.Dylan CHILD13Bexley 1:04.64  336 -
16.Lucas DE MARTIN SANTOS13Saxon Crown 1:04.79  333 -
17.James FIDDIMORE13Dartford 1:05.44  323 -
18.Hamish JOHNSTONE13Sevenoaks 1:05.67  320 -
19.Joshua BEDFORD-EATWELL13Sevenoaks 1:06.24  312 -
20.Simon NEWTON13RTW Monson 1:06.34  310 -

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Theo HASLAM14Bromley 55.64  526 -
2.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 57.51  477 -
3.Harry BRADFORD14Thanet Swim 58.55  452 -
4.Max KELLY-GEE14Black Lion 58.71  448 -
5.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 58.92  443 -
6.Joshua HARRISON14RTW Monson 59.77  425 -
7.Benjamin COE14Petts Wood 59.80  424 -
8.George HINTON14RTW Monson 1:00.05  419 -
9.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 1:00.31  413 -
10.Edward SMITH14Dover Life 1:00.37  412 -
11.Robbie WATSON14Herne Bay 1:00.41  411 -
12.David JOHANSEN14Orpington OJ 1:01.28  394 -
13.Kallum MORRIS14Black Lion 1:01.30  394 -
14.Joseph WHITE14Black Lion 1:01.38  392 -
15.Conor TOULSON14Black Lion 1:01.39  392 -
16.Joseph DOUBLET14Bexley 1:01.49  390 -
17.Callum BROPHY14Sevenoaks 1:01.72  386 -
18.Henry MAXWELL14Beckenham 1:02.04  380 -
19.Alec LEWIS14Black Lion 1:02.40  373 -
20.Louis GOFF14Orpington OJ 1:02.50  371 -

UP