Boys 09/14 Yrs 100m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Marcus MCSPADDEN9Beckenham 1:28.20  190 
2.George RATES9Beckenham 1:29.42  182 
3.Edward ESTCOURT9Ashford Town 1:29.74  180 
4.Cameron LEISHMAN9Beckenham 1:29.80  180 
5.Oscar MILES9Thanet Swim 1:29.81  180 
6.Jack BILLINGS9Bromley 1:29.92  179 
7.Nathan WESLEY9Dartford 1:31.64  169 
8.Kody BRADBURY9RTW Monson 1:34.18  156 
9.Callum BARONTI9Orpington OJ 1:34.38  155 
10.Christopher SHARP9Dover Life 1:34.75  153 
11.Finlay KEYWORTH9Thanet Swim 1:36.60  145 
12.Ryan BASS9White Oak 1:39.29  133 
 Matthew KAY9Ashford Town DQ ST-    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 1:17.24  283 
2.Andrew ROWLAND10Beckenham 1:19.97  255 
3.Thomas KING10Thanet Swim 1:23.27  226 
4.Keiran DALE10Thanet Swim 1:23.59  223 
5.Thomas LEMAN10RTW Monson 1:23.69  223 
6.Cian BETHEL10Black Lion 1:25.97  205 
7.Adam MILES10Margate 1:26.11  204 
8.Nathaniel RODRIGUES10White Oak 1:26.26  203 
9.Scott COVENTRY10Sevenoaks 1:28.55  188 
10.Ronit NAIR10Beckenham 1:32.96  162 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas WILTON11Co Cant'bury 1:18.44  270 
2.Taine CARRICK11Thanet Swim 1:19.64  258 
3.Alexander BOYD11Thanet Swim 1:20.23  253 
4.George TYLER11Sevenoaks 1:20.33  252 
5.Christopher LEE11Orpington OJ 1:20.43  251 
6.Rahul SHRESTHA11Gwich Royals 1:21.12  245 
7.Maximilian GREATWOOD11Bromley 1:21.35  242 
8.Alfie HERRINGTON11Dover Life 1:21.44  242 
9.Zack ROTHMAN11Margate 1:21.83  238 
10.Dylan REYNOLDS11Sevenoaks 1:21.91  237 
11.William HUNT11Black Lion 1:22.53  232 
12.Andre STRYDOM11Sevenoaks 1:22.88  229 
13.Lewis HAYES11Erith & Dist 1:23.21  227 
14.Timothy LEBERL11Beckenham 1:23.23  226 
15.Harry TOOKE11Thanet Swim 1:23.56  224 
16.Joseph HUBNER11Bromley 1:24.20  219 
17.Oscar KEYWORTH11Thanet Swim 1:26.12  204 
 Adrian WISE11Sevenoaks DQ SL-    
 Oliver WITTER11Co Cant'bury DQ SL-1L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry RENNOLLS12Bexley 1:08.94  399 
2.Matthew ROGERS12Bromley 1:09.11  396 
3.Benjamin WHITE12Black Lion 1:10.92  366 
4.Sebastian STEWART12Sevenoaks 1:11.19  362 
5.Alexander IRELAND12Bromley 1:11.71  354 
6.Tom HARRIS12Sevenoaks 1:15.27  306 
7.Jamie REGAN12Beckenham 1:15.30  306 
8.Jakob GOODMAN12Sevenoaks 1:15.42  304 
9.Luke BROWN12Gwich Royals 1:15.92  298 
10.Joshua LEWIS12Thanet Swim 1:16.43  292 
11.Jack BAKER12Thanet Swim 1:18.05  275 
12.Benjamin TRITTON12Maidstone 1:18.06  274 
13.Michael EAGLING12Bromley 1:21.15  244 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Michael JACOBS13Sevenoaks 1:03.94  500 
2.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 1:08.48  407 
3.Luca LOMBARDI13Dartford 1:10.22  377 
4.Frederick PEARSON13Beckenham 1:12.21  347 
5.Simon NEWTON13RTW Monson 1:12.70  340 
6.Thomas COVENEY13Sevenoaks 1:14.00  322 
7.Louis THOMAS13Thanet Swim 1:14.14  320 
8.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 1:14.30  318 
9.George CASEY13Co Cant'bury 1:15.57  303 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Theo HASLAM14Bromley 1:02.70  530 
2.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 1:07.27  429 
3.Kallum MORRIS14Black Lion 1:08.03  415 
4.Joseph WHITE14Black Lion 1:09.02  397 
5.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 1:09.75  385 
6.Edward SMITH14Dover Life 1:09.81  384 
7.Louis GOFF14Orpington OJ 1:09.96  381 
8.Robbie WATSON14Herne Bay 1:10.08  379 
9.Callum BROPHY14Sevenoaks 1:10.46  373 
10.Joshua HARRISON14RTW Monson 1:11.52  357 
11.George GOMERSALL14Maidstone 1:11.85  352 
12.Benjamin COE14Petts Wood 1:12.28  346 
13.George HINTON14RTW Monson 1:12.85  338 

UP