Boys 10/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 5:42.24  325 
 50m 37.22100m 1:22.44150m 2:05.57200m 2:47.69250m 3:38.15300m 4:28.36350m 5:07.05400m 5:42.24
2.Keiran DALE10Thanet Swim 6:09.40  259 
 50m 39.92100m 1:26.82150m 2:13.41200m 3:00.88250m 3:56.12300m 4:50.19350m 5:30.41400m 6:09.40
3.Cian BETHEL10Black Lion 6:10.74  256 
 50m 41.85100m 1:32.62150m 2:18.28200m 3:03.34250m 3:58.42300m 4:52.95350m 5:33.04400m 6:10.74
 Thomas KING10Thanet Swim DQ SL-    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas WILTON11Co Cant'bury 5:42.23  325 
 50m 39.49100m 1:22.10150m 2:06.57200m 2:50.12250m 3:38.81300m 4:30.23350m 5:06.73400m 5:42.23
2.Alexander BOYD11Thanet Swim 5:50.79  302 
 50m 40.18100m 1:22.69150m 2:11.01200m 2:58.71250m 3:48.04300m 4:35.81350m 5:13.12400m 5:50.79
3.Christopher LEE11Orpington OJ 5:59.85  280 
 50m 39.05100m 1:24.92150m 2:09.17200m 2:54.42250m 3:48.82300m 4:43.92350m 5:22.51400m 5:59.85
4.Alfie HERRINGTON11Dover Life 6:12.63  252 
 50m 38.67100m 1:25.13150m 2:11.78200m 2:58.14250m 3:54.04300m 4:50.20350m 5:32.12400m 6:12.63
5.Cameron MACRAE11Thanet Swim 6:18.24  241 
 50m 41.46100m 1:31.11150m 2:18.22200m 3:06.07250m 4:00.08300m 4:56.86350m 5:37.69400m 6:18.24
6.Oscar KEYWORTH11Thanet Swim 6:23.47  231 
 50m 49.08100m 1:44.51150m 2:31.45200m 3:18.05250m 3:54.50300m 5:01.38350m 5:42.40400m 6:23.47
 Timothy LEBERL11Beckenham DQ SA-4L    
 Taine CARRICK11Thanet Swim DQ T-10L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Matthew ROGERS12Bromley 5:11.20  433 
 50m 35.57100m 1:14.66150m 1:55.00200m 2:35.11250m 3:16.10300m 3:58.42350m 4:35.68400m 5:11.20
2.Sebastian STEWART12Sevenoaks 5:15.37  416 
 50m 36.59100m 1:18.40150m 1:59.24200m 2:40.35250m 3:23.63300m 4:07.25350m 4:41.57400m 5:15.37
3.Benjamin WHITE12Black Lion 5:16.87  410 
 50m 33.80100m 1:13.63150m 1:52.32200m 2:32.86250m 3:19.42300m 4:07.95350m 4:43.75400m 5:16.87
4.Alexander IRELAND12Bromley 5:21.38  393 
 50m 35.65100m 1:18.02150m 1:59.55200m 2:41.88250m 3:23.87300m 4:07.44350m 4:45.51400m 5:21.38
5.Joshua LEWIS12Thanet Swim 5:38.22  337 
 50m 37.37100m 1:19.55150m 2:02.40200m 2:46.09250m 3:36.38300m 4:27.10350m 5:03.04400m 5:38.22
6.Benjamin TRITTON12Maidstone 5:43.50  322 
 50m 37.07100m 1:17.82150m 2:00.76200m 2:43.32250m 3:37.56300m 4:31.34350m 5:07.26400m 5:43.50

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 4:35.83  622 
 50m 29.63100m 1:02.28150m 1:37.93200m 2:14.48250m 2:53.78300m 3:35.27350m 4:06.16400m 4:35.83
2.Michael JACOBS13Sevenoaks 4:47.02  552 
 50m 31.28100m 1:08.73150m 1:44.45200m 2:20.69250m 3:00.65300m 3:42.88350m 4:15.45400m 4:47.02
3.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 5:09.34  441 
 50m 33.61100m 1:13.45150m 1:51.90200m 2:31.98250m 3:15.56300m 3:59.20350m 4:35.74400m 5:09.34
4.James CASTLE13Black Lion 5:19.76  399 
 50m 35.49100m 1:17.28150m 1:57.34200m 2:37.15250m 3:23.65300m 4:10.33350m 4:45.43400m 5:19.76
5.Louis THOMAS13Thanet Swim 5:22.11  390 
 50m 33.44100m 1:13.28150m 1:53.33200m 2:33.30250m 3:23.86300m 4:13.89350m 4:49.25400m 5:22.11
6.Frederick PEARSON13Beckenham 5:22.42  389 
 50m 35.08100m 1:16.23150m 1:58.08200m 2:39.14250m 3:25.32300m 4:11.73350m 4:48.78400m 5:22.42
7.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 5:25.24  379 
 50m 36.37100m 1:18.82150m 2:00.09200m 2:40.23250m 3:27.98300m 4:14.97350m 4:50.70400m 5:25.24
8.George CASEY13Co Cant'bury 5:39.89  332 
 50m 38.53100m 1:22.12150m 2:02.06200m 2:44.21250m 3:36.05300m 4:28.69350m 5:04.43400m 5:39.89

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 4:49.57  537 
 50m 31.57100m 1:07.34150m 1:42.68200m 2:17.41250m 2:59.67300m 3:41.55350m 4:16.01400m 4:49.57
2.Kallum MORRIS14Black Lion 5:02.21  473 
 50m 32.66100m 1:09.52150m 1:48.56200m 2:26.86250m 3:09.02300m 3:53.09350m 4:28.61400m 5:02.21
3.Harry BRADFORD14Thanet Swim 5:02.76  470 
 50m 31.64100m 1:07.32150m 1:45.17200m 2:23.13250m 3:06.91300m 3:51.39350m 4:27.33400m 5:02.76
4.Jordan HONOUR14Thanet Swim 5:03.69  466 
 50m 33.24100m 1:09.89150m 1:48.09200m 2:26.57250m 3:11.68300m 3:56.44350m 4:30.41400m 5:03.69
5.Joshua DUNK14Thanet Swim 5:06.83  452 
 50m 34.50100m 1:12.59150m 1:51.03200m 2:28.77250m 3:12.34300m 3:57.29350m 4:32.80400m 5:06.83
6.Joseph WHITE14Black Lion 5:09.64  439 
 50m 32.49100m 1:10.43150m 1:48.78200m 2:28.77250m 3:13.42300m 4:00.67350m 4:36.03400m 5:09.64
7.Edward SMITH14Dover Life 5:14.22  420 
 50m 35.19100m 1:14.64150m 1:54.40200m 2:35.68250m 3:20.34300m 4:06.99350m 4:40.98400m 5:14.22
8.Conor TOULSON14Black Lion 5:22.41  389 
 50m 33.45100m 1:13.92150m 1:54.63200m 2:36.15250m 3:23.83300m 4:10.02350m 4:47.16400m 5:22.41
9.George GOMERSALL14Maidstone 5:28.79  367 
 50m 36.62100m 1:17.70150m 1:56.40200m 2:37.36250m 3:24.92300m 4:13.17350m 4:51.98400m 5:28.79
 Andrey BRIGHTWELL14Dartford DQ T-10L    

Disqualification Codes

UP