Boys 09/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew KAY9Ashford Town 3:15.02  179 43.611:33.102:31.31
2.Jack BILLINGS9Bromley 3:15.13  179 45.841:36.642:33.83
3.Marcus MCSPADDEN9Beckenham 3:18.92  169 45.571:37.40-
 George RATES9Beckenham DQ T-5L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 2:42.82  309 35.651:17.282:06.65
2.Keiran DALE10Thanet Swim 2:55.92  245 40.761:26.612:19.37
3.Andrew ROWLAND10Beckenham 2:56.15  244 40.871:24.602:15.94
4.Thomas KING10Thanet Swim 2:56.37  243 39.301:25.602:20.30
5.Cian BETHEL10Black Lion 2:58.81  233 41.751:26.282:21.27
6.Ryan WATERS10Co Cant'bury 3:16.62  175 45.821:35.932:33.72
 Thomas LEMAN10RTW Monson DQ SL-5L       
 Adam MILES10Margate DQ ST-       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas WILTON11Co Cant'bury 2:46.60  288 37.901:20.782:09.85
2.Alfie HERRINGTON11Dover Life 2:51.66  263 36.871:21.532:15.25
3.Christopher LEE11Orpington OJ 2:51.87  262 37.151:20.932:15.24
4.Timothy LEBERL11Beckenham 2:53.29  256 39.911:23.262:14.41
5.George TYLER11Sevenoaks 2:54.93  249 38.801:23.522:14.42
6.Oliver WITTER11Co Cant'bury 2:57.07  240 36.961:21.652:17.33
7.Andre STRYDOM11Sevenoaks 2:58.81  233 39.731:23.502:19.80
8.Joseph HUBNER11Bromley 2:59.49  230 40.331:25.692:20.50
9.Oscar KEYWORTH11Thanet Swim 2:59.57  230 46.031:31.092:21.37
9.Rahul SHRESTHA11Gwich Royals 2:59.57  230 37.971:25.542:19.50
11.Cameron MACRAE11Thanet Swim 3:01.25  224 41.761:26.452:22.05
12.Harry TOOKE11Thanet Swim 3:06.35  206 40.921:31.862:28.22
 Adrian WISE11Sevenoaks DQ SL-5L       
 Taine CARRICK11Thanet Swim DQ T-3L       
 Alexander BOYD11Thanet Swim DQ T-5L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Sebastian STEWART12Sevenoaks 2:29.22  401 35.121:13.921:55.34
2.Matthew ROGERS12Bromley 2:29.23  401 34.501:13.54-
3.Alexander IRELAND12Bromley 2:31.95  380 35.781:14.231:56.65
4.Benjamin WHITE12Black Lion 2:33.43  369 33.101:12.231:59.70
5.Henry RENNOLLS12Bexley 2:33.44  369 30.891:12.291:57.84
6.Luke BROWN12Gwich Royals 2:38.75  333 35.911:16.952:01.65
7.Joshua LEWIS12Thanet Swim 2:40.78  320 36.571:16.862:06.97
8.Tom HARRIS12Sevenoaks 2:43.18  306 35.821:17.002:05.48
9.Jakob GOODMAN12Sevenoaks 2:44.09  301 35.701:16.022:08.91
10.Alexander SONG12Erith & Dist 2:45.19  295 35.881:19.692:09.15
11.Jamie REGAN12Beckenham 2:45.38  294 37.581:19.692:11.16
12.Benjamin TRITTON12Maidstone 2:46.78  287 35.921:17.762:12.65
13.Oliver ATKINSON12Dartford 2:47.94  281 37.131:17.792:10.77
14.Michael EAGLING12Bromley 2:48.03  281 38.381:21.902:11.78
15.Jack BAKER12Thanet Swim 2:48.85  277 36.431:19.782:11.24
 Marcus TRAVERS12Beckenham DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 2:15.96  530 29.491:05.821:46.68
2.Michael JACOBS13Sevenoaks 2:21.78  468 31.371:06.711:51.55
3.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 2:25.73  431 31.981:09.571:52.60
4.Michael FOSTER13Saxon Crown 2:32.05  379 33.371:12.971:59.61
5.Louis THOMAS13Thanet Swim 2:34.15  364 32.231:11.992:01.20
6.James CASTLE13Black Lion 2:34.95  358 ---
7.Luca LOMBARDI13Dartford 2:35.61  354 33.921:14.582:00.16
8.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 2:35.74  353 35.331:15.402:01.78
9.George CASEY13Co Cant'bury 2:37.68  340 35.271:15.022:02.04
10.Thomas COVENEY13Sevenoaks 2:39.14  330 33.731:16.482:04.17
11.Lucas DE MARTIN SANTOS13Saxon Crown 2:40.07  325 36.031:17.672:04.94
12.Oliver RANDALL13Orpington OJ 2:40.91  320 35.001:16.012:04.91
 Frederick PEARSON13Beckenham DQ T-4L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 2:18.88  497 31.231:05.951:47.12
2.Theo HASLAM14Bromley 2:21.29  472 29.541:05.901:49.14
3.Harry BRADFORD14Thanet Swim 2:21.79  467 31.211:06.561:49.99
4.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 2:24.09  445 31.611:08.921:51.12
5.Kallum MORRIS14Black Lion 2:24.99  437 33.191:10.541:52.29
6.Edward SMITH14Dover Life 2:26.83  421 32.621:10.791:53.89
7.Joshua DUNK14Thanet Swim 2:28.02  411 32.641:11.591:54.41
8.Jordan HONOUR14Thanet Swim 2:28.82  404 33.241:10.801:56.51
9.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 2:29.91  395 31.161:09.641:56.02
10.Conor TOULSON14Black Lion 2:31.06  386 33.701:13.921:56.93
10.Joseph WHITE14Black Lion 2:31.06  386 32.511:11.531:56.76
 Joseph DOUBLET14Bexley DQ SA-5L       

Disqualification Codes

UP