Boys 09/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Oscar MILES9Thanet Swim 3:03.63  192 45.411:33.002:20.04
2.Jack BILLINGS9Bromley 3:06.26  184 44.271:32.292:21.78
3.Christopher SHARP9Dover Life 3:07.51  181 43.591:30.852:20.20
4.Cameron LEISHMAN9Beckenham 3:10.46  172 44.831:34.082:23.82
5.Matthew KAY9Ashford Town 3:10.96  171 45.951:34.692:24.03
6.George RATES9Beckenham 3:13.04  166 45.601:36.182:26.43
7.Amir ELASSRI9Thanet Swim 3:15.26  160 46.731:37.172:27.39
8.Maxwell BROOKS9Beckenham 3:20.24  148 48.311:38.712:29.98
9.Kian DALLIGAN9Bexley 3:20.52  148 47.031:38.262:31.18
10.Marcus MCSPADDEN9Beckenham 3:21.59  145 48.39--
 Edward ESTCOURT9Ashford Town DQ FI-       
 Connor MARTIN9Orpington OJ DQ T-6L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 2:37.73  304 38.151:18.951:59.04
2.Andrew ROWLAND10Beckenham 2:51.26  237 39.971:24.402:10.68
3.Adam MILES10Margate 2:55.69  220 41.431:27.092:13.07
4.Cian BETHEL10Black Lion 2:55.98  219 42.611:27.972:13.88
5.Keiran DALE10Thanet Swim 3:01.96  198 43.161:29.352:17.71
6.Thomas KING10Thanet Swim 3:03.62  192 44.541:31.822:19.19
7.Ethan HUNTER10Black Lion 3:05.55  187 43.761:32.102:19.65
8.Ryan WATERS10Co Cant'bury 3:07.02  182 44.811:31.312:19.30

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Taine CARRICK11Thanet Swim 2:40.31  289 37.931:19.402:00.01
2.Christopher LEE11Orpington OJ 2:46.98  256 39.001:21.972:04.53
3.Jamie CAREY11Maidstone 2:47.54  254 40.351:24.122:07.89
4.Maximilian GREATWOOD11Bromley 2:48.84  248 39.511:22.952:06.89
5.Finlay MAXWELL11Beckenham 2:51.23  237 39.671:23.352:07.93
6.Timothy LEBERL11Beckenham 2:51.47  236 41.341:24.592:09.40

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Benjamin WHITE12Black Lion 2:26.40  380 33.961:11.321:50.10
2.Henry RENNOLLS12Bexley 2:29.94  354 34.661:12.581:53.06
3.Sebastian STEWART12Sevenoaks 2:31.94  340 36.681:15.461:54.03
4.Matthew ROGERS12Bromley 2:34.01  327 36.711:16.641:55.96
5.Alexander IRELAND12Bromley 2:34.69  322 36.301:15.851:55.74
6.Tom HARRIS12Sevenoaks 2:35.05  320 37.921:16.821:56.87
7.Jakob GOODMAN12Sevenoaks 2:35.08  320 35.991:15.761:55.99
8.Richard CARR12Black Lion 2:35.87  315 36.421:16.141:57.68
9.Joshua MARTIN12Orpington OJ 2:38.73  298 37.221:17.601:58.39
10.Felix HASLAM12Bromley 2:38.82  298 36.931:18.051:59.60
11.Joshua LEWIS12Thanet Swim 2:39.27  295 37.331:18.221:59.62
12.Max HULBERT12Co Cant'bury 2:41.16  285 38.171:19.262:01.30
13.Sammy WOODHEAD12Beckenham 2:41.20  285 37.101:18.712:01.98
14.Alexander BALL12Beckenham 2:41.38  284 37.611:18.922:01.25
15.Jack BAKER12Thanet Swim 2:42.19  280 37.541:18.101:59.95
16.Adrian PICCIAU12Petts Wood 2:43.01  275 36.021:17.142:00.07
17.Levi ATWELL12Folkestone 2:43.92  271 38.951:21.222:03.52
18.Oliver ATKINSON12Dartford 2:44.50  268 37.451:19.242:02.60
19.Benjamin TRITTON12Maidstone 2:44.77  267 39.591:21.802:05.10
20.Luke BROWN12Gwich Royals 2:45.18  265 38.111:19.752:02.50
21.Joseph DOBB12Bromley 2:45.78  262 39.591:20.992:04.00
22.Antony WILSON12Orpington OJ 2:46.18  260 39.171:22.462:05.53
 Michael EAGLING12Bromley DQ T-2L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael JACOBS13Sevenoaks 2:13.36  503 30.731:04.841:39.88
2.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 2:25.97  384 34.281:11.731:50.00
3.James CASTLE13Black Lion 2:28.58  364 34.861:12.691:50.81
4.George CASEY13Co Cant'bury 2:30.61  349 35.851:14.681:53.63
5.Louis THOMAS13Thanet Swim 2:31.61  342 36.401:14.691:54.09
6.Hamish JOHNSTONE13Sevenoaks 2:32.61  336 34.801:12.981:52.68
7.Simon NEWTON13RTW Monson 2:34.60  323 37.391:16.331:56.54
8.Oliver RANDALL13Orpington OJ 2:34.74  322 36.251:16.301:57.06
9.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 2:37.77  304 38.321:17.801:58.39
10.Samuel CRABTREE13Thanet Swim 2:39.70  293 38.32--
11.Joseph BAILEY13Dover Life 2:43.32  274 38.06--
 Frederick PEARSON13Beckenham DQ T-       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 2:14.84  487 31.751:05.501:40.30
2.Kallum MORRIS14Black Lion 2:21.11  425 34.411:09.771:45.68
3.Joshua DUNK14Thanet Swim 2:23.00  408 33.761:10.821:47.80
4.George GOMERSALL14Maidstone 2:26.58  379 34.241:12.031:50.19
5.Joseph WHITE14Black Lion 2:26.96  376 34.081:11.581:50.15
6.Andrey BRIGHTWELL14Dartford 2:27.02  375 34.471:11.921:50.65
7.George HINTON14RTW Monson 2:27.08  375 34.381:11.571:49.47
8.Joseph DOUBLET14Bexley 2:29.88  354 34.911:12.621:51.90
9.Louis GOFF14Orpington OJ 2:30.92  347 -1:12.031:52.04

UP