Boys 12/14 Yrs 100m Back HDW - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry RENNOLLS12Bexley 1:08.24  440 
2.Benjamin WHITE12Black Lion 1:09.13  424 
3.Matthew ROGERS12Bromley 1:12.11  373 
4.Sebastian STEWART12Sevenoaks 1:13.75  349 
5.Tom HARRIS12Sevenoaks 1:14.16  343 
6.Jakob GOODMAN12Sevenoaks 1:14.24  342 
6.Felix HASLAM12Bromley 1:14.24  342 
8.Sammy WOODHEAD12Beckenham 1:14.69  336 
9.Joshua MARTIN12Orpington OJ 1:15.03  331 
10.Richard CARR12Black Lion 1:15.06  331 
11.George HILLS12Erith & Dist 1:15.12  330 
12.Adrian PICCIAU12Petts Wood 1:15.94  319 
13.Jack BAKER12Thanet Swim 1:16.41  314 
14.Alexander BALL12Beckenham 1:16.63  311 
15.Max HULBERT12Co Cant'bury 1:16.95  307 
16.Benjamin TRITTON12Maidstone 1:17.31  303 
17.Michael EAGLING12Bromley 1:17.52  300 
18.Luke BROWN12Gwich Royals 1:17.97  295 
19.Oliver ATKINSON12Dartford 1:18.20  293 
20.Levi ATWELL12Folkestone 1:18.65  288 
21.Joseph DOBB12Bromley 1:18.98  284 
22.Alexander SONG12Erith & Dist 1:19.13  282 
23.Edward HARRIS12Sevenoaks 1:19.18  282 
24.Antony WILSON12Orpington OJ 1:20.30  270 
25.Alex WALSH12Bexley 1:20.33  270 
26.Jamie REGAN12Beckenham 1:20.46  269 
27.Blaine RAMSDEN12Faversham 1:20.68  266 
28.Luis CORBO12Dover Life 1:20.74  266 
29.Benjamin STROVER12Orpington OJ 1:20.99  263 
30.Campbell CROUSER12Bexley 1:21.36  260 
31.Omar ELASSRI12Thanet Swim 1:23.45  241 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Michael JACOBS13Sevenoaks 1:03.87  537 
2.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 1:07.51  455 
3.George CASEY13Co Cant'bury 1:09.43  418 
4.Jack TODD13Dartford 1:10.50  399 
5.Frederick PEARSON13Beckenham 1:11.58  382 
6.James CASTLE13Black Lion 1:11.78  378 
7.Louis THOMAS13Thanet Swim 1:11.86  377 
8.Hamish JOHNSTONE13Sevenoaks 1:12.10  373 
9.Simon NEWTON13RTW Monson 1:12.27  371 
10.Michael FOSTER13Saxon Crown 1:12.78  363 
11.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 1:13.10  358 
12.Oliver RANDALL13Orpington OJ 1:13.19  357 
13.Matthew EMMERSON13Sevenoaks 1:14.30  341 
14.Luca LOMBARDI13Dartford 1:14.45  339 
15.James WILTON13Co Cant'bury 1:15.02  331 
16.Thomas WILLETTS13Maidstone 1:15.80  321 
17.Samuel CRABTREE13Thanet Swim 1:15.85  321 
18.Joseph BAILEY13Dover Life 1:15.93  320 
19.Adam LYNCH13Thanet Swim 1:16.08  318 
20.Nathaniel STRATTON13Bexley 1:17.41  302 
 Lucas DE MARTIN SANTOS13Saxon Crown DQ T-1L    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander WILMSHURST14Thanet Swim 1:04.51  521 
2.Harry BRADFORD14Thanet Swim 1:05.81  491 
3.Max KELLY-GEE14Black Lion 1:06.54  475 
4.Jordan HONOUR14Thanet Swim 1:06.93  467 
5.Kean LORENTSON14Black Lion 1:07.21  461 
6.Kallum MORRIS14Black Lion 1:07.91  447 
7.George HINTON14RTW Monson 1:08.18  442 
8.Edward SMITH14Dover Life 1:08.47  436 
9.Louis GOFF14Orpington OJ 1:08.82  429 
10.Joshua DUNK14Thanet Swim 1:09.40  419 
11.Joseph WHITE14Black Lion 1:09.65  414 
12.David JOHANSEN14Orpington OJ 1:09.98  408 
13.Callum BROPHY14Sevenoaks 1:10.46  400 
 Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham DNC    

UP