Boys 09/14 Yrs 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Edward ESTCOURT9Ashford Town 38.30  247 
2.Jack BILLINGS9Bromley 39.40  227 
3.Nathan WESLEY9Dartford 40.08  215 
4.George RATES9Beckenham 40.64  206 
5.Christopher SHARP9Dover Life 40.97  202 
6.Cameron LEISHMAN9Beckenham 41.04  200 
7.Oscar MILES9Thanet Swim 41.46  194 
8.Harvey STEDMAN9Beckenham 41.56  193 
9.Matthew KAY9Ashford Town 41.59  193 
 Maxwell BROOKS9Beckenham DQ FI-    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 36.11  295 
2.Andrew ROWLAND10Beckenham 36.14  294 
3.Nathaniel RODRIGUES10White Oak 38.16  250 
4.Adam MILES10Margate 38.35  246 
5.Cian BETHEL10Black Lion 39.28  229 
6.Ethan HUNTER10Black Lion 40.19  214 
7.Thomas KING10Thanet Swim 40.82  204 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Taine CARRICK11Thanet Swim 35.23  317 
2.Finlay MAXWELL11Beckenham 35.77  303 
3.Lewis HAYES11Erith & Dist 36.66  281 
4.Maximilian GREATWOOD11Bromley 36.70  281 
5.Oliver WITTER11Co Cant'bury 36.71  280 
6.Christopher LEE11Orpington OJ 36.83  278 
7.Jamie CAREY11Maidstone 37.07  272 
8.Dylan REYNOLDS11Sevenoaks 37.41  265 
8.Andre STRYDOM11Sevenoaks 37.41  265 
10.George TYLER11Sevenoaks 37.90  255 
11.Timothy LEBERL11Beckenham 38.14  250 
12.Max LEEVES11Orpington OJ 38.34  246 
13.Kaan OLCAY11Gwich Royals 38.37  245 
14.Joseph KIBBLEWHITE11Beckenham 38.56  242 
15.Rahul SHRESTHA11Gwich Royals 38.87  236 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry RENNOLLS12Bexley 30.87  472 
2.Benjamin WHITE12Black Lion 31.81  431 
3.Richard CARR12Black Lion 33.36  374 
4.Sammy WOODHEAD12Beckenham 33.60  366 
5.Felix HASLAM12Bromley 33.90  356 
6.Matthew ROGERS12Bromley 34.00  353 
7.Adrian PICCIAU12Petts Wood 34.56  336 
8.Alexander IRELAND12Bromley 34.58  335 
9.Tom HARRIS12Sevenoaks 34.82  329 
9.Sebastian STEWART12Sevenoaks 34.82  329 
11.Benjamin TRITTON12Maidstone 35.06  322 
12.Max HULBERT12Co Cant'bury 35.12  320 
13.Joshua MARTIN12Orpington OJ 35.49  310 
14.Joshua LEWIS12Thanet Swim 35.59  308 
15.Oliver ATKINSON12Dartford 36.39  288 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Michael JACOBS13Sevenoaks 29.37  548 
2.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 30.96  468 
3.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 31.60  440 
4.Frederick PEARSON13Beckenham 32.33  411 
5.Oliver RANDALL13Orpington OJ 33.13  382 
6.Simon NEWTON13RTW Monson 33.56  367 
7.Luca LOMBARDI13Dartford 33.97  354 
8.Hamish JOHNSTONE13Sevenoaks 34.03  352 
9.Louis THOMAS13Thanet Swim 34.43  340 
10.Oscar MACARTNEY13Thanet Swim 35.10  321 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Theo HASLAM14Bromley 29.36  548 
2.Max KELLY-GEE14Black Lion 30.83  474 
3.George HINTON14RTW Monson 31.24  455 
4.Louis GOFF14Orpington OJ 31.40  448 
5.Kean LORENTSON14Black Lion 31.48  445 
5.Harry BRADFORD14Thanet Swim 31.48  445 
7.Edward SMITH14Dover Life 31.97  425 
8.George GOMERSALL14Maidstone 32.26  413 
9.Jordan HONOUR14Thanet Swim 32.28  413 
10.Joshua DUNK14Thanet Swim 32.73  396 
11.Joseph WHITE14Black Lion 32.80  393 
12.Benjamin COE14Petts Wood 33.08  383 
13.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 33.15  381 
14.Cengiz KOYUNCU14Black Lion 33.48  370 

UP