Boys 09/14 Yrs 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.George RATES9Beckenham 39.91  162 
2.Callum BARONTI9Orpington OJ 40.43  156 
3.Marcus MCSPADDEN9Beckenham 41.47  145 
4.Jack BILLINGS9Bromley 41.59  144 
5.Nathan WESLEY9Dartford 42.32  136 
6.Harvey STEDMAN9Beckenham 42.47  135 
7.Liam PEARSHOUSE9Thanet Swim 43.86  122 
8.Ryan BASS9White Oak 43.92  122 
9.Christopher SHARP9Dover Life 44.69  116 
 Edward ESTCOURT9Ashford Town DQ SA-2L    
 William BOOTH9Sevenoaks DQ SL-2L    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rowan FUSS10Thanet Swim 34.22  258 
2.Adam MILES10Margate 36.91  206 
3.Andrew ROWLAND10Beckenham 36.95  205 
4.Nathaniel RODRIGUES10White Oak 37.90  190 
5.Keiran DALE10Thanet Swim 38.09  187 
6.Thomas KING10Thanet Swim 38.40  182 
7.Benjamin LUXFORD10White Oak 39.54  167 
8.Cian BETHEL10Black Lion 39.56  167 
9.Scott COVENTRY10Sevenoaks 40.51  155 
10.Finlay EVANS10Dover Life 40.93  151 
11.Ronit NAIR10Beckenham 43.12  129 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Adrian WISE11Sevenoaks 34.67  248 
2.Taine CARRICK11Thanet Swim 34.97  242 
3.Alfie HERRINGTON11Dover Life 35.03  241 
4.Rahul SHRESTHA11Gwich Royals 35.32  235 
5.Christopher LEE11Orpington OJ 35.35  234 
6.William HUNT11Black Lion 35.36  234 
6.George TYLER11Sevenoaks 35.36  234 
8.Oliver WITTER11Co Cant'bury 35.41  233 
9.Thomas WILTON11Co Cant'bury 35.90  223 
9.Harry TOOKE11Thanet Swim 35.90  223 
11.Alexander BOYD11Thanet Swim 36.14  219 
12.Dylan REYNOLDS11Sevenoaks 37.18  201 
13.Andre STRYDOM11Sevenoaks 38.59  180 
14.Cameron MACRAE11Thanet Swim 38.94  175 
15.Connor PARKER11Erith & Dist 39.20  171 
16.Joshua NURSE11Beckenham 39.57  167 
17.Timothy LEBERL11Beckenham 41.01  150 
 James ANGELL11Dartford DQ ST-    
 Lewis HAYES11Erith & Dist DQ ST-    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry RENNOLLS12Bexley 29.92  386 
2.Benjamin WHITE12Black Lion 32.01  315 
3.Matthew ROGERS12Bromley 32.21  310 
4.Benjamin TRITTON12Maidstone 32.81  293 
5.Alexander SONG12Erith & Dist 33.07  286 
6.Alexander IRELAND12Bromley 33.29  280 
7.Jakob GOODMAN12Sevenoaks 33.41  277 
8.Felix HASLAM12Bromley 33.81  268 
9.Jamie REGAN12Beckenham 34.42  254 
10.Tom HARRIS12Sevenoaks 34.43  253 
11.Levi ATWELL12Folkestone 34.80  245 
12.Luke BROWN12Gwich Royals 34.90  243 
13.Yalun ZHANG12Dartford 34.98  242 
14.Sebastian STEWART12Sevenoaks 35.05  240 
15.Edward HARRIS12Sevenoaks 35.30  235 
16.Oliver ATKINSON12Dartford 35.86  224 
17.Max HULBERT12Co Cant'bury 36.00  222 
18.Jack BAKER12Thanet Swim 36.31  216 
19.Alex WALSH12Bexley 36.45  213 
20.Alexander BALL12Beckenham 37.51  196 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR13Thanet Swim 28.56  444 
2.Michael JACOBS13Sevenoaks 30.07  381 
3.Michael DAVIDSON13Sevenoaks 31.39  334 
4.Michael FOSTER13Saxon Crown 31.46  332 
5.Louis THOMAS13Thanet Swim 31.56  329 
6.Luca LOMBARDI13Dartford 31.67  326 
7.Simon NEWTON13RTW Monson 32.12  312 
8.Ryan THROWER13Gravesend 32.30  307 
9.Thomas COVENEY13Sevenoaks 32.61  298 
10.Thomas WILLETTS13Maidstone 33.43  277 
11.Frederick PEARSON13Beckenham 34.11  261 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Theo HASLAM14Bromley 27.82  481 
2.Max KELLY-GEE14Black Lion 28.49  448 
3.Alec LEWIS14Black Lion 29.34  410 
4.Lukas ANTANAVICIUS14Beckenham 30.02  382 
5.Robbie WATSON14Herne Bay 30.51  364 
6.Joseph WHITE14Black Lion 31.03  346 
7.George HINTON14RTW Monson 31.41  334 
8.Louis GOFF14Orpington OJ 31.46  332 
 Harry BRADFORD14Thanet Swim DQ ST-    

Disqualification Codes

UP