Ladies Open 200m Back HDW - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Katie LATHAM15Thanet Swim 2:18.19 657 32.181:07.191:43.31
2.Natasha SINHA15Beckenham 2:18.98 646 33.241:08.631:44.62
3.Holly WYLIE15Bromley 2:27.80 537 33.741:10.691:49.20
4.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 2:29.97 514 35.211:13.131:53.04
5.Molly HAYNES15Beckenham 2:30.35 510 35.561:13.341:52.16
6.Georgia MILLER15Sevenoaks 2:31.64 497 34.771:14.001:53.73
7.Jessica PAGE15Orpington OJ 2:33.37 481 35.971:15.241:55.28
8.Simone WARD15Co Cant'bury 2:34.07 474 36.361:16.021:55.68
9.Hayley MAULDON15Maidstone 2:34.32 472 36.331:15.081:54.92
10.Sarah QUINN15Dover Life 2:36.88 449 36.621:17.261:57.65
11.Gabrielle CONROY15Bromley 2:37.80 441 38.091:17.591:58.01
12.Holly FRYETT15Erith & Dist 2:41.37 413 36.301:17.451:59.99
 Ebony WRIGHT15Co Cant'bury DNF      

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 2:20.29 628 33.711:09.061:45.12
2.Rebecca WALTON16Beckenham 2:23.79 583 33.771:09.881:46.54
3.Olivia HANDLEY16Beckenham 2:23.80 583 33.981:10.631:47.78
4.Lauren WALTON16Beckenham 2:24.90 570 34.451:10.991:48.23
5.Fearn COOK16Beckenham 2:25.46 563 34.611:11.461:49.46
6.Sophie SIMPSON16Beckenham 2:27.43 541 33.081:11.011:49.65
7.Miren ELPHICK16Dartford 2:29.80 516 35.061:12.651:51.42
8.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 2:31.32 500 34.921:13.241:52.64
9.Aimee LOCKWOOD16Dartford 2:33.00 484 35.951:14.511:54.07
10.Leanne HENNESSY16Greenw Bo Ma 2:34.09 474 34.071:12.311:52.82
11.Rebecca SHIPLEY16Orpington OJ 2:34.28 472 36.161:15.291:54.71
12.Saffron SALIH16Sevenoaks 2:34.32 472 36.011:15.151:54.51
13.Laura PHILLIPS16Sevenoaks 2:35.46 461 36.261:15.511:56.05
14.Caitlin COLMAN16Erith & Dist 2:49.87 354 38.441:21.262:06.53
 Sophie WEYMOUTH16Co Cant'bury DNF      

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Katie LATHAM15Thanet Swim 2:18.19 657 32.181:07.191:43.31
2.Natasha SINHA15Beckenham 2:18.98 646 33.241:08.631:44.62
3.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 2:20.29 628 33.711:09.061:45.12
4.Rebecca WALTON16Beckenham 2:23.79 583 33.771:09.881:46.54
5.Olivia HANDLEY16Beckenham 2:23.80 583 33.981:10.631:47.78
6.Lauren WALTON16Beckenham 2:24.90 570 34.451:10.991:48.23
7.Fearn COOK16Beckenham 2:25.46 563 34.611:11.461:49.46
8.Sophie SIMPSON16Beckenham 2:27.43 541 33.081:11.011:49.65
9.Holly WYLIE15Bromley 2:27.80 537 33.741:10.691:49.20
10.Becky MONAGHAN13Sevenoaks 2:28.29 532 34.731:12.051:50.27
11.Savanna JEMMETT13RTW Monson 2:29.02 524 34.841:12.571:51.22
12.Miren ELPHICK16Dartford 2:29.80 516 35.061:12.651:51.42
13.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 2:29.97 514 35.211:13.131:53.04
14.Molly HAYNES15Beckenham 2:30.35 510 35.561:13.341:52.16
15.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 2:31.32 500 34.921:13.241:52.64
16.Georgia MILLER15Sevenoaks 2:31.64 497 34.771:14.001:53.73
17.Alexandra REED14Sevenoaks 2:31.97 494 35.181:13.911:53.55
18.Aimee LOCKWOOD16Dartford 2:33.00 484 35.951:14.511:54.07
19.Jessica PAGE15Orpington OJ 2:33.37 481 35.971:15.241:55.28
20.Simone WARD15Co Cant'bury 2:34.07 474 36.361:16.021:55.68
21.Leanne HENNESSY16Greenw Bo Ma 2:34.09 474 34.071:12.311:52.82
22.Rebecca SHIPLEY16Orpington OJ 2:34.28 472 36.161:15.291:54.71
23.Hayley MAULDON15Maidstone 2:34.32 472 36.331:15.081:54.92
23.Saffron SALIH16Sevenoaks 2:34.32 472 36.011:15.151:54.51
25.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 2:35.03 465 35.561:14.771:55.48
26.Laura PHILLIPS16Sevenoaks 2:35.46 461 36.261:15.511:56.05
27.Sarah QUINN15Dover Life 2:36.88 449 36.621:17.261:57.65
28.Gabrielle CONROY15Bromley 2:37.80 441 38.091:17.591:58.01
29.Holly FRYETT15Erith & Dist 2:41.37 413 36.301:17.451:59.99
30.Caitlin COLMAN16Erith & Dist 2:49.87 354 38.441:21.262:06.53
 Ebony WRIGHT15Co Cant'bury DNF      
 Sophie WEYMOUTH16Co Cant'bury DNF      

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Megan BASFORD17Dover Life 2:22.41 601 32.391:08.391:45.65
2.Megan LEE17Dover Life 2:26.04 557 34.541:11.311:49.03
3.Lauren RUSSELL17Black Lion 2:29.46 519 34.481:11.731:50.58
4.Kelly HENSON18Thanet Swim 2:33.91 476 37.271:16.151:55.30
5.Rebecca GRAVELL18Erith & Dist 2:37.77 442 35.761:15.431:56.18
 Devon AMOS17Dover Life DQ T-      

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Katie LATHAM15Thanet Swim 2:18.19 657 32.181:07.191:43.31
2.Natasha SINHA15Beckenham 2:18.98 646 33.241:08.631:44.62
3.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 2:20.29 628 33.711:09.061:45.12
4.Megan BASFORD17Dover Life 2:22.41 601 32.391:08.391:45.65
5.Rebecca WALTON16Beckenham 2:23.79 583 33.771:09.881:46.54
6.Olivia HANDLEY16Beckenham 2:23.80 583 33.981:10.631:47.78
7.Lauren WALTON16Beckenham 2:24.90 570 34.451:10.991:48.23
8.Fearn COOK16Beckenham 2:25.46 563 34.611:11.461:49.46
9.Megan LEE17Dover Life 2:26.04 557 34.541:11.311:49.03
10.Sophie SIMPSON16Beckenham 2:27.43 541 33.081:11.011:49.65
11.Holly WYLIE15Bromley 2:27.80 537 33.741:10.691:49.20
12.Becky MONAGHAN13Sevenoaks 2:28.29 532 34.731:12.051:50.27
13.Savanna JEMMETT13RTW Monson 2:29.02 524 34.841:12.571:51.22
14.Lauren RUSSELL17Black Lion 2:29.46 519 34.481:11.731:50.58
15.Miren ELPHICK16Dartford 2:29.80 516 35.061:12.651:51.42
16.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 2:29.97 514 35.211:13.131:53.04
17.Molly HAYNES15Beckenham 2:30.35 510 35.561:13.341:52.16
18.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 2:31.32 500 34.921:13.241:52.64
19.Georgia MILLER15Sevenoaks 2:31.64 497 34.771:14.001:53.73
20.Alexandra REED14Sevenoaks 2:31.97 494 35.181:13.911:53.55
21.Aimee LOCKWOOD16Dartford 2:33.00 484 35.951:14.511:54.07
22.Jessica PAGE15Orpington OJ 2:33.37 481 35.971:15.241:55.28
23.Kelly HENSON18Thanet Swim 2:33.91 476 37.271:16.151:55.30
24.Simone WARD15Co Cant'bury 2:34.07 474 36.361:16.021:55.68
25.Leanne HENNESSY16Greenw Bo Ma 2:34.09 474 34.071:12.311:52.82
26.Rebecca SHIPLEY16Orpington OJ 2:34.28 472 36.161:15.291:54.71
27.Hayley MAULDON15Maidstone 2:34.32 472 36.331:15.081:54.92
27.Saffron SALIH16Sevenoaks 2:34.32 472 36.011:15.151:54.51
29.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 2:35.03 465 35.561:14.771:55.48
30.Laura PHILLIPS16Sevenoaks 2:35.46 461 36.261:15.511:56.05
31.Sarah QUINN15Dover Life 2:36.88 449 36.621:17.261:57.65
32.Rebecca GRAVELL18Erith & Dist 2:37.77 442 35.761:15.431:56.18
33.Gabrielle CONROY15Bromley 2:37.80 441 38.091:17.591:58.01
34.Holly FRYETT15Erith & Dist 2:41.37 413 36.301:17.451:59.99
35.Caitlin COLMAN16Erith & Dist 2:49.87 354 38.441:21.262:06.53
 Ebony WRIGHT15Co Cant'bury DNF      
 Sophie WEYMOUTH16Co Cant'bury DNF      
 Devon AMOS17Dover Life DQ T-      

Disqualification Codes

UP