Ladies Open & MD 100 Fly - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Sophie SIMPSON16Beckenham 1:03.96 637 29.68
2.Natasha SINHA15Beckenham 1:05.63 590 30.62
3.Olivia HANDLEY16Beckenham 1:07.38 545 31.67
4.Holly WYLIE15Bromley 1:07.86 533 30.91
5.Miren ELPHICK16Dartford 1:07.96 531 31.75
6.Lauren WALTON16Beckenham 1:08.39 521 32.75
7.Zara EDMONDSON17Beckenham 1:08.70 514 31.92
8.Aimee LOCKWOOD16Dartford 1:08.96 508 32.85
9.Sophie TILLS18Black Lion 1:09.36 499 32.09
10.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 1:09.48 497 33.16
11.Rebecca WALTON16Beckenham 1:09.51 496 32.81
12.Devon AMOS17Dover Life 1:09.56 495 33.43
13.Lauren JOY15Thanet Swim 1:09.66 493 32.48
14.Jenny BALL18Saxon Crown 1:09.67 493 32.18
15.Megan BASFORD17Dover Life 1:10.18 482 32.63
16.Kelly HENSON18Thanet Swim 1:10.65 473 33.48
17.Holly BARONTI15Orpington OJ 1:10.66 472 33.08
18.Molly HAYNES15Beckenham 1:10.84 469 33.29
19.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 1:11.14 463 32.81
20.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 1:11.24 461 32.80
21.Laura KEW15Sevenoaks 1:11.41 458 32.25
22.Caroline GLOYNE18Sevenoaks 1:11.43 457 32.34
23.Georgia MILLER15Sevenoaks 1:11.44 457 32.59
24.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 1:11.79 450 32.65
25.Mary CARLESS17RTW Monson 1:12.19 443 33.20
26.Alice LATHAM15Thanet Swim 1:12.31 441 33.71
27.Sarah KEW13Sevenoaks 1:12.39 439 32.97
28.Hayley MAULDON15Maidstone 1:12.60 435 33.81
29.Jessica FARROW16Petts Wood 1:12.65 435 33.91
30.Leigha MITCHELL15Beachfield 1:12.99 429 34.28
31.Rachel DAVIS16Greenwich 1:13.11 426 32.04
32.Calantha WEEKS17Sevenoaks 1:13.17 425 34.20
33.Simone WARD15Co Cant'bury 1:13.30 423 -
34.Lauren SAVAGE15Co Cant'bury 1:13.91 413 34.65
35.Lauren RUSSELL17Black Lion 1:14.10 410 34.19
36.India RIBBANS15Dover Life 1:14.40 405 34.02
37.Melissa GRACE17Ashford Town 1:14.47 403 33.80
38.Eve CARLESS15RTW Monson 1:14.96 396 34.77
39.Ebony WRIGHT15Co Cant'bury 1:15.45 388 34.64
40.Abigail COLLINS16Dover Life 1:15.46 388 35.35
41.Rebecca EVEREST17Bexley 1:15.63 385 35.52
42.Emma WARD15Petts Wood 1:16.43 373 33.16
43.Danica EBERS17Petts Wood 1:16.56 371 35.44
 Katie LATHAM15Thanet Swim DQ T-3L    

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Natasha SINHA15Beckenham 1:05.63 590 30.62
2.Holly WYLIE15Bromley 1:07.86 533 30.91
3.Lauren JOY15Thanet Swim 1:09.66 493 32.48
4.Holly BARONTI15Orpington OJ 1:10.66 472 33.08
5.Molly HAYNES15Beckenham 1:10.84 469 33.29
6.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 1:11.14 463 32.81
7.Laura KEW15Sevenoaks 1:11.41 458 32.25
8.Georgia MILLER15Sevenoaks 1:11.44 457 32.59
9.Alice LATHAM15Thanet Swim 1:12.31 441 33.71
10.Hayley MAULDON15Maidstone 1:12.60 435 33.81
11.Leigha MITCHELL15Beachfield 1:12.99 429 34.28
12.Simone WARD15Co Cant'bury 1:13.30 423 -
13.Lauren SAVAGE15Co Cant'bury 1:13.91 413 34.65
14.India RIBBANS15Dover Life 1:14.40 405 34.02
15.Eve CARLESS15RTW Monson 1:14.96 396 34.77
16.Ebony WRIGHT15Co Cant'bury 1:15.45 388 34.64
17.Emma WARD15Petts Wood 1:16.43 373 33.16
 Katie LATHAM15Thanet Swim DQ T-3L    

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Sophie SIMPSON16Beckenham 1:03.96 637 29.68
2.Olivia HANDLEY16Beckenham 1:07.38 545 31.67
3.Miren ELPHICK16Dartford 1:07.96 531 31.75
4.Lauren WALTON16Beckenham 1:08.39 521 32.75
5.Aimee LOCKWOOD16Dartford 1:08.96 508 32.85
6.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 1:09.48 497 33.16
7.Rebecca WALTON16Beckenham 1:09.51 496 32.81
8.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 1:11.79 450 32.65
9.Jessica FARROW16Petts Wood 1:12.65 435 33.91
10.Rachel DAVIS16Greenwich 1:13.11 426 32.04
11.Abigail COLLINS16Dover Life 1:15.46 388 35.35

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Sophie SIMPSON16Beckenham 1:03.96 637 29.68
2.Natasha SINHA15Beckenham 1:05.63 590 30.62
3.Olivia HANDLEY16Beckenham 1:07.38 545 31.67
4.Holly WYLIE15Bromley 1:07.86 533 30.91
5.Miren ELPHICK16Dartford 1:07.96 531 31.75
6.Lauren WALTON16Beckenham 1:08.39 521 32.75
7.Aimee LOCKWOOD16Dartford 1:08.96 508 32.85
8.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 1:09.48 497 33.16
9.Rebecca WALTON16Beckenham 1:09.51 496 32.81
10.Lauren JOY15Thanet Swim 1:09.66 493 32.48
11.Holly BARONTI15Orpington OJ 1:10.66 472 33.08
12.Molly HAYNES15Beckenham 1:10.84 469 33.29
13.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 1:11.14 463 32.81
14.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 1:11.24 461 32.80
15.Laura KEW15Sevenoaks 1:11.41 458 32.25
16.Georgia MILLER15Sevenoaks 1:11.44 457 32.59
17.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 1:11.79 450 32.65
18.Alice LATHAM15Thanet Swim 1:12.31 441 33.71
19.Sarah KEW13Sevenoaks 1:12.39 439 32.97
20.Hayley MAULDON15Maidstone 1:12.60 435 33.81
21.Jessica FARROW16Petts Wood 1:12.65 435 33.91
22.Leigha MITCHELL15Beachfield 1:12.99 429 34.28
23.Rachel DAVIS16Greenwich 1:13.11 426 32.04
24.Simone WARD15Co Cant'bury 1:13.30 423 -
25.Lauren SAVAGE15Co Cant'bury 1:13.91 413 34.65
26.India RIBBANS15Dover Life 1:14.40 405 34.02
27.Eve CARLESS15RTW Monson 1:14.96 396 34.77
28.Ebony WRIGHT15Co Cant'bury 1:15.45 388 34.64
29.Abigail COLLINS16Dover Life 1:15.46 388 35.35
30.Emma WARD15Petts Wood 1:16.43 373 33.16
 Katie LATHAM15Thanet Swim DQ T-3L    

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Zara EDMONDSON17Beckenham 1:08.70 514 31.92
2.Sophie TILLS18Black Lion 1:09.36 499 32.09
3.Devon AMOS17Dover Life 1:09.56 495 33.43
4.Jenny BALL18Saxon Crown 1:09.67 493 32.18
5.Megan BASFORD17Dover Life 1:10.18 482 32.63
6.Kelly HENSON18Thanet Swim 1:10.65 473 33.48
7.Caroline GLOYNE18Sevenoaks 1:11.43 457 32.34
8.Mary CARLESS17RTW Monson 1:12.19 443 33.20
9.Calantha WEEKS17Sevenoaks 1:13.17 425 34.20
10.Lauren RUSSELL17Black Lion 1:14.10 410 34.19
11.Melissa GRACE17Ashford Town 1:14.47 403 33.80
12.Rebecca EVEREST17Bexley 1:15.63 385 35.52
13.Danica EBERS17Petts Wood 1:16.56 371 35.44

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Sophie SIMPSON16Beckenham 1:03.96 637 29.68
2.Natasha SINHA15Beckenham 1:05.63 590 30.62
3.Olivia HANDLEY16Beckenham 1:07.38 545 31.67
4.Holly WYLIE15Bromley 1:07.86 533 30.91
5.Miren ELPHICK16Dartford 1:07.96 531 31.75
6.Lauren WALTON16Beckenham 1:08.39 521 32.75
7.Zara EDMONDSON17Beckenham 1:08.70 514 31.92
8.Aimee LOCKWOOD16Dartford 1:08.96 508 32.85
9.Sophie TILLS18Black Lion 1:09.36 499 32.09
10.Elizabeth HATHAWAY16RTW Monson 1:09.48 497 33.16
11.Rebecca WALTON16Beckenham 1:09.51 496 32.81
12.Devon AMOS17Dover Life 1:09.56 495 33.43
13.Lauren JOY15Thanet Swim 1:09.66 493 32.48
14.Jenny BALL18Saxon Crown 1:09.67 493 32.18
15.Megan BASFORD17Dover Life 1:10.18 482 32.63
16.Kelly HENSON18Thanet Swim 1:10.65 473 33.48
17.Holly BARONTI15Orpington OJ 1:10.66 472 33.08
18.Molly HAYNES15Beckenham 1:10.84 469 33.29
19.Pamela FLISHER15Co Cant'bury 1:11.14 463 32.81
20.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 1:11.24 461 32.80
21.Laura KEW15Sevenoaks 1:11.41 458 32.25
22.Caroline GLOYNE18Sevenoaks 1:11.43 457 32.34
23.Georgia MILLER15Sevenoaks 1:11.44 457 32.59
24.Alexandra SANDEMAN16Orpington OJ 1:11.79 450 32.65
25.Mary CARLESS17RTW Monson 1:12.19 443 33.20
26.Alice LATHAM15Thanet Swim 1:12.31 441 33.71
27.Sarah KEW13Sevenoaks 1:12.39 439 32.97
28.Hayley MAULDON15Maidstone 1:12.60 435 33.81
29.Jessica FARROW16Petts Wood 1:12.65 435 33.91
30.Leigha MITCHELL15Beachfield 1:12.99 429 34.28
31.Rachel DAVIS16Greenwich 1:13.11 426 32.04
32.Calantha WEEKS17Sevenoaks 1:13.17 425 34.20
33.Simone WARD15Co Cant'bury 1:13.30 423 -
34.Lauren SAVAGE15Co Cant'bury 1:13.91 413 34.65
35.Lauren RUSSELL17Black Lion 1:14.10 410 34.19
36.India RIBBANS15Dover Life 1:14.40 405 34.02
37.Melissa GRACE17Ashford Town 1:14.47 403 33.80
38.Eve CARLESS15RTW Monson 1:14.96 396 34.77
39.Ebony WRIGHT15Co Cant'bury 1:15.45 388 34.64
40.Abigail COLLINS16Dover Life 1:15.46 388 35.35
41.Rebecca EVEREST17Bexley 1:15.63 385 35.52
42.Emma WARD15Petts Wood 1:16.43 373 33.16
43.Danica EBERS17Petts Wood 1:16.56 371 35.44
 Katie LATHAM15Thanet Swim DQ T-3L    

Disqualification Codes

Disqualification Codes

UP