Mens Open & MD 100 Breast - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Patrick HAM16Sevenoaks 1:08.33 539 32.45
2.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:09.77 506 33.51
3.Jonathan GLENNY21Saxon Crown 1:11.16 477 33.63
4.Rohan GILES19Saxon Crown 1:11.25 475 33.08
5.Benedict KELLEHER16Bromley 1:11.55 469 33.63
6.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:11.73 465 34.18
7.Angus WYATT18Sevenoaks 1:12.93 443 34.53
8.Jack DICKERSON16Orpington OJ 1:13.18 438 34.17
9.Henry KNIGHT16Beckenham 1:13.21 438 34.26
10.Ben WALKER16Hythe 1:13.90 426 35.18
11.Conor MORTIMER16Bexley 1:14.84 410 34.88
12.Edward MORIARTY16Beckenham 1:14.85 410 35.54
13.Tariq HAMZA16Sevenoaks 1:14.89 409 35.14
14.Phil BRADLEY43Gravesend 1:15.33 402 35.65
15.Evan WATERS15Dover Life 1:15.71 396 35.43
16.James RUSSELL21Ashford Town 1:15.76 395 35.65
17.James BARTLETT18Saxon Crown 1:15.97 392 35.50
18.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 1:16.08 390 35.38
19.Conor MIDDLETON16Erith & Dist 1:16.21 388 35.42
20.Joseph SPEAR17Margate 1:16.61 382 35.74
21.Alexander PICKSLEY17Greenwich 1:16.95 377 36.39
22.Andrew JENKINS16Maidstone 1:17.81 365 36.11
23.Oscar LIVESEY14Greenwich91:18.41 356 37.22
24.James KENNEDY16Maidstone 1:18.74 352 36.68
25.Rhys GOLDHAWK18Margate 1:18.80 351 36.45
26.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 1:19.10 347 37.92
27.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:19.50 342 37.43
28.Callum RYAN15RTW Monson 1:19.55 341 37.52
29.Sam FENTON15RTW Monson 1:19.85 337 38.15
30.Matthew GINN16Black Lion 1:19.94 336 37.43
31.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:20.68 327 37.76
32.David MAY16Dartford 1:21.09 322 38.56
33.Cameron FOREMAN16Co Cant'bury 1:21.38 319 37.29
34.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich81:59.01 102 54.44
 George WALKER16Orpington OJ DQ T-3L    

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:09.77 506 33.51
2.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:11.73 465 34.18
3.Evan WATERS15Dover Life 1:15.71 396 35.43
4.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 1:16.08 390 35.38
5.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 1:19.10 347 37.92
6.Callum RYAN15RTW Monson 1:19.55 341 37.52
7.Sam FENTON15RTW Monson 1:19.85 337 38.15
8.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:20.68 327 37.76

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Patrick HAM16Sevenoaks 1:08.33 539 32.45
2.Benedict KELLEHER16Bromley 1:11.55 469 33.63
3.Jack DICKERSON16Orpington OJ 1:13.18 438 34.17
4.Henry KNIGHT16Beckenham 1:13.21 438 34.26
5.Ben WALKER16Hythe 1:13.90 426 35.18
6.Conor MORTIMER16Bexley 1:14.84 410 34.88
7.Edward MORIARTY16Beckenham 1:14.85 410 35.54
8.Tariq HAMZA16Sevenoaks 1:14.89 409 35.14
9.Conor MIDDLETON16Erith & Dist 1:16.21 388 35.42
10.Andrew JENKINS16Maidstone 1:17.81 365 36.11
11.James KENNEDY16Maidstone 1:18.74 352 36.68
12.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:19.50 342 37.43
13.Matthew GINN16Black Lion 1:19.94 336 37.43
14.David MAY16Dartford 1:21.09 322 38.56
15.Cameron FOREMAN16Co Cant'bury 1:21.38 319 37.29
 George WALKER16Orpington OJ DQ T-3L    

Disqualification Codes

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Patrick HAM16Sevenoaks 1:08.33 539 32.45
2.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:09.77 506 33.51
3.Benedict KELLEHER16Bromley 1:11.55 469 33.63
4.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:11.73 465 34.18
5.Jack DICKERSON16Orpington OJ 1:13.18 438 34.17
6.Henry KNIGHT16Beckenham 1:13.21 438 34.26
7.Ben WALKER16Hythe 1:13.90 426 35.18
8.Conor MORTIMER16Bexley 1:14.84 410 34.88
9.Edward MORIARTY16Beckenham 1:14.85 410 35.54
10.Tariq HAMZA16Sevenoaks 1:14.89 409 35.14
11.Evan WATERS15Dover Life 1:15.71 396 35.43
12.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 1:16.08 390 35.38
13.Conor MIDDLETON16Erith & Dist 1:16.21 388 35.42
14.Andrew JENKINS16Maidstone 1:17.81 365 36.11
15.Oscar LIVESEY14Greenwich91:18.41 356 37.22
16.James KENNEDY16Maidstone 1:18.74 352 36.68
17.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 1:19.10 347 37.92
18.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:19.50 342 37.43
19.Callum RYAN15RTW Monson 1:19.55 341 37.52
20.Sam FENTON15RTW Monson 1:19.85 337 38.15
21.Matthew GINN16Black Lion 1:19.94 336 37.43
22.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:20.68 327 37.76
23.David MAY16Dartford 1:21.09 322 38.56
24.Cameron FOREMAN16Co Cant'bury 1:21.38 319 37.29
25.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich81:59.01 102 54.44
 George WALKER16Orpington OJ DQ T-3L    

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Angus WYATT18Sevenoaks 1:12.93 443 34.53
2.James BARTLETT18Saxon Crown 1:15.97 392 35.50
3.Joseph SPEAR17Margate 1:16.61 382 35.74
4.Alexander PICKSLEY17Greenwich 1:16.95 377 36.39
5.Rhys GOLDHAWK18Margate 1:18.80 351 36.45

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Patrick HAM16Sevenoaks 1:08.33 539 32.45
2.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:09.77 506 33.51
3.Jonathan GLENNY21Saxon Crown 1:11.16 477 33.63
4.Rohan GILES19Saxon Crown 1:11.25 475 33.08
5.Benedict KELLEHER16Bromley 1:11.55 469 33.63
6.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:11.73 465 34.18
7.Angus WYATT18Sevenoaks 1:12.93 443 34.53
8.Jack DICKERSON16Orpington OJ 1:13.18 438 34.17
9.Henry KNIGHT16Beckenham 1:13.21 438 34.26
10.Ben WALKER16Hythe 1:13.90 426 35.18
11.Conor MORTIMER16Bexley 1:14.84 410 34.88
12.Edward MORIARTY16Beckenham 1:14.85 410 35.54
13.Tariq HAMZA16Sevenoaks 1:14.89 409 35.14
14.Phil BRADLEY43Gravesend 1:15.33 402 35.65
15.Evan WATERS15Dover Life 1:15.71 396 35.43
16.James RUSSELL21Ashford Town 1:15.76 395 35.65
17.James BARTLETT18Saxon Crown 1:15.97 392 35.50
18.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 1:16.08 390 35.38
19.Conor MIDDLETON16Erith & Dist 1:16.21 388 35.42
20.Joseph SPEAR17Margate 1:16.61 382 35.74
21.Alexander PICKSLEY17Greenwich 1:16.95 377 36.39
22.Andrew JENKINS16Maidstone 1:17.81 365 36.11
23.Oscar LIVESEY14Greenwich91:18.41 356 37.22
24.James KENNEDY16Maidstone 1:18.74 352 36.68
25.Rhys GOLDHAWK18Margate 1:18.80 351 36.45
26.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 1:19.10 347 37.92
27.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:19.50 342 37.43
28.Callum RYAN15RTW Monson 1:19.55 341 37.52
29.Sam FENTON15RTW Monson 1:19.85 337 38.15
30.Matthew GINN16Black Lion 1:19.94 336 37.43
31.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:20.68 327 37.76
32.David MAY16Dartford 1:21.09 322 38.56
33.Cameron FOREMAN16Co Cant'bury 1:21.38 319 37.29
34.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich81:59.01 102 54.44
 George WALKER16Orpington OJ DQ T-3L    

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 50
1.Oscar LIVESEY14Greenwich91:18.41 533 37.22
2.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich81:59.01 208 54.44

Disqualification Codes

UP