Mens Open & MD 400m Free HDW - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 4:11.89 602 
 50m 28.03100m 59.47150m 1:31.80200m 2:04.10250m 2:36.47300m 3:08.69350m 3:40.77400m 4:11.89
2.Louis PHILLIPS15Beckenham 4:16.04 573 
 50m 28.62100m 1:00.09150m 1:32.62200m 2:05.21250m 2:37.85300m 3:10.82350m 3:43.66400m 4:16.04
3.Casey HARTE15Thanet Swim 4:23.53 526 
 50m 29.84100m 1:02.82150m 1:37.20200m 2:11.20250m 2:44.57300m 3:18.08350m 3:49.05400m 4:23.53
4.Callum RYAN15RTW Monson 4:25.56 514 
 50m 29.84100m 1:02.67150m 1:36.30200m 2:10.45250m 2:44.99300m 3:19.86350m 3:54.28400m 4:25.56
5.Hamish WYATT15Sevenoaks 4:27.19 504 
 50m 30.25100m 1:03.95150m 1:39.16200m 2:14.41250m 2:46.58300m 3:21.10350m 3:54.95400m 4:27.19
6.Nathan MARSH15Sevenoaks 4:28.30 498 
 50m 29.82100m 1:02.89150m 1:37.01200m 2:11.55250m 2:46.23300m 3:21.16350m 3:56.53400m 4:28.30
7.Billy-Ray PALMER15Thanet Swim 4:28.89 495 
 50m 29.71100m 1:02.87150m 1:36.91200m 2:11.59250m 2:46.46300m 3:21.10350m 3:55.52400m 4:28.89
8.Joe ERB15Bromley 4:34.53 465 
 50m 29.81100m 1:03.47150m 1:37.94200m 2:12.93250m 2:48.48300m 3:24.47350m 4:00.22400m 4:34.53
9.Jamie GRAIN15Bexley 4:34.56 465 
 50m 30.05100m 1:03.47150m 1:38.79200m 2:14.40250m 2:49.02300m 3:24.91350m 4:00.14400m 4:34.56

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Benjamin POND16Thanet Swim 4:11.12 608 
 50m 27.60100m 58.24150m 1:29.91200m 2:02.11250m 2:34.16300m 3:06.57350m 3:39.09400m 4:11.12
2.Henry KNIGHT16Beckenham 4:14.58 583 
 50m 27.95100m 59.88150m 1:31.98200m 2:04.64250m 2:37.14300m 3:09.50350m 3:42.19400m 4:14.58
3.Tariq HAMZA16Sevenoaks 4:27.64 502 
 50m 30.30100m 1:03.83150m 1:38.37200m 2:13.81250m 2:48.30300m 3:22.83350m 3:56.09400m 4:27.64
4.James MAY16Orpington OJ 4:28.39 498 
 50m 29.42100m 1:02.04150m 1:34.85200m 2:09.07250m 2:44.05300m 3:19.06350m 3:54.62400m 4:28.39
5.Conor MORTIMER16Bexley 4:28.89 495 
 50m 29.39100m 1:02.36150m 1:36.13200m 2:10.17250m 2:44.30300m 3:19.18350m 3:54.53400m 4:28.89
6.James KENNEDY16Maidstone 4:34.66 464 
 50m 29.51100m 1:02.50150m 1:36.91200m 2:12.32250m 2:47.55300m 3:23.49350m 3:59.80400m 4:34.66
7.Tom HORDLE16Sevenoaks 4:35.22 462 
 50m 30.66100m 1:04.62150m 1:39.15200m 2:14.37250m 2:49.55300m 3:25.00350m 4:00.78400m 4:35.22
8.Edward MORIARTY16Beckenham 4:38.03 448 
 50m 31.91100m 1:06.95150m 1:41.53200m 2:16.40250m 2:51.33300m 3:27.10350m 4:02.97400m 4:38.03
9.Ben HATHERLY16Gravesend 4:48.40 401 
 50m 30.77100m 1:05.23150m 1:40.86200m 2:17.89250m 2:55.16300m 3:32.92350m 4:11.17400m 4:48.40

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Benjamin POND16Thanet Swim 4:11.12 608 
 50m 27.60100m 58.24150m 1:29.91200m 2:02.11250m 2:34.16300m 3:06.57350m 3:39.09400m 4:11.12
2.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 4:11.89 602 
 50m 28.03100m 59.47150m 1:31.80200m 2:04.10250m 2:36.47300m 3:08.69350m 3:40.77400m 4:11.89
3.Henry KNIGHT16Beckenham 4:14.58 583 
 50m 27.95100m 59.88150m 1:31.98200m 2:04.64250m 2:37.14300m 3:09.50350m 3:42.19400m 4:14.58
4.Louis PHILLIPS15Beckenham 4:16.04 573 
 50m 28.62100m 1:00.09150m 1:32.62200m 2:05.21250m 2:37.85300m 3:10.82350m 3:43.66400m 4:16.04
5.Casey HARTE15Thanet Swim 4:23.53 526 
 50m 29.84100m 1:02.82150m 1:37.20200m 2:11.20250m 2:44.57300m 3:18.08350m 3:49.05400m 4:23.53
6.Callum RYAN15RTW Monson 4:25.56 514 
 50m 29.84100m 1:02.67150m 1:36.30200m 2:10.45250m 2:44.99300m 3:19.86350m 3:54.28400m 4:25.56
7.Hamish WYATT15Sevenoaks 4:27.19 504 
 50m 30.25100m 1:03.95150m 1:39.16200m 2:14.41250m 2:46.58300m 3:21.10350m 3:54.95400m 4:27.19
8.Tariq HAMZA16Sevenoaks 4:27.64 502 
 50m 30.30100m 1:03.83150m 1:38.37200m 2:13.81250m 2:48.30300m 3:22.83350m 3:56.09400m 4:27.64
9.Nathan MARSH15Sevenoaks 4:28.30 498 
 50m 29.82100m 1:02.89150m 1:37.01200m 2:11.55250m 2:46.23300m 3:21.16350m 3:56.53400m 4:28.30
10.James MAY16Orpington OJ 4:28.39 498 
 50m 29.42100m 1:02.04150m 1:34.85200m 2:09.07250m 2:44.05300m 3:19.06350m 3:54.62400m 4:28.39
11.Billy-Ray PALMER15Thanet Swim 4:28.89 495 
 50m 29.71100m 1:02.87150m 1:36.91200m 2:11.59250m 2:46.46300m 3:21.10350m 3:55.52400m 4:28.89
11.Conor MORTIMER16Bexley 4:28.89 495 
 50m 29.39100m 1:02.36150m 1:36.13200m 2:10.17250m 2:44.30300m 3:19.18350m 3:54.53400m 4:28.89
13.Joe ERB15Bromley 4:34.53 465 
 50m 29.81100m 1:03.47150m 1:37.94200m 2:12.93250m 2:48.48300m 3:24.47350m 4:00.22400m 4:34.53
14.Jamie GRAIN15Bexley 4:34.56 465 
 50m 30.05100m 1:03.47150m 1:38.79200m 2:14.40250m 2:49.02300m 3:24.91350m 4:00.14400m 4:34.56
15.James KENNEDY16Maidstone 4:34.66 464 
 50m 29.51100m 1:02.50150m 1:36.91200m 2:12.32250m 2:47.55300m 3:23.49350m 3:59.80400m 4:34.66
16.Tom HORDLE16Sevenoaks 4:35.22 462 
 50m 30.66100m 1:04.62150m 1:39.15200m 2:14.37250m 2:49.55300m 3:25.00350m 4:00.78400m 4:35.22
17.Edward MORIARTY16Beckenham 4:38.03 448 
 50m 31.91100m 1:06.95150m 1:41.53200m 2:16.40250m 2:51.33300m 3:27.10350m 4:02.97400m 4:38.03
18.Ben HATHERLY16Gravesend 4:48.40 401 
 50m 30.77100m 1:05.23150m 1:40.86200m 2:17.89250m 2:55.16300m 3:32.92350m 4:11.17400m 4:48.40

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Michael GUNNING17Beckenham 3:53.78 753 
 50m 25.29100m 53.58150m 1:23.13200m 1:53.00250m 2:23.15300m 2:53.81350m 3:24.37400m 3:53.78
2.Oliver COE17Petts Wood 4:13.33 592 
 50m 27.13100m 57.72150m 1:29.64200m 2:02.23250m 2:35.19300m 3:08.55350m 3:41.53400m 4:13.33
3.Lewis YOUNG17Dover Life 4:23.10 528 
 50m 29.52100m 1:01.93150m 1:35.45200m 2:09.66250m 2:43.08300m 3:17.18350m 3:50.64400m 4:23.10
4.Christopher MILES18Orpington OJ 4:27.04 505 
 50m 29.31100m 1:02.40150m 1:36.19200m 2:09.98250m 2:44.05300m 3:18.41350m 3:52.51400m 4:27.04
5.Sam HARVEY17Orpington OJ 4:28.96 495 
 50m 29.50100m 1:02.76150m 1:36.43200m 2:11.41250m 2:45.80300m 3:20.67350m 3:55.39400m 4:28.96

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Michael GUNNING17Beckenham 3:53.78 753 
 50m 25.29100m 53.58150m 1:23.13200m 1:53.00250m 2:23.15300m 2:53.81350m 3:24.37400m 3:53.78
2.James FLOYD19RTW Monson 4:05.07 654 
 50m 26.74100m 56.23150m 1:26.82200m 1:58.25250m 2:30.02300m 3:02.15350m 3:34.10400m 4:05.07
3.Benjamin POND16Thanet Swim 4:11.12 608 
 50m 27.60100m 58.24150m 1:29.91200m 2:02.11250m 2:34.16300m 3:06.57350m 3:39.09400m 4:11.12
4.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 4:11.89 602 
 50m 28.03100m 59.47150m 1:31.80200m 2:04.10250m 2:36.47300m 3:08.69350m 3:40.77400m 4:11.89
5.Oliver COE17Petts Wood 4:13.33 592 
 50m 27.13100m 57.72150m 1:29.64200m 2:02.23250m 2:35.19300m 3:08.55350m 3:41.53400m 4:13.33
6.Henry KNIGHT16Beckenham 4:14.58 583 
 50m 27.95100m 59.88150m 1:31.98200m 2:04.64250m 2:37.14300m 3:09.50350m 3:42.19400m 4:14.58
7.Louis PHILLIPS15Beckenham 4:16.04 573 
 50m 28.62100m 1:00.09150m 1:32.62200m 2:05.21250m 2:37.85300m 3:10.82350m 3:43.66400m 4:16.04
8.Lewis YOUNG17Dover Life 4:23.10 528 
 50m 29.52100m 1:01.93150m 1:35.45200m 2:09.66250m 2:43.08300m 3:17.18350m 3:50.64400m 4:23.10
9.Casey HARTE15Thanet Swim 4:23.53 526 
 50m 29.84100m 1:02.82150m 1:37.20200m 2:11.20250m 2:44.57300m 3:18.08350m 3:49.05400m 4:23.53
10.Callum RYAN15RTW Monson 4:25.56 514 
 50m 29.84100m 1:02.67150m 1:36.30200m 2:10.45250m 2:44.99300m 3:19.86350m 3:54.28400m 4:25.56
11.Christopher MILES18Orpington OJ 4:27.04 505 
 50m 29.31100m 1:02.40150m 1:36.19200m 2:09.98250m 2:44.05300m 3:18.41350m 3:52.51400m 4:27.04
12.Hamish WYATT15Sevenoaks 4:27.19 504 
 50m 30.25100m 1:03.95150m 1:39.16200m 2:14.41250m 2:46.58300m 3:21.10350m 3:54.95400m 4:27.19
13.Tariq HAMZA16Sevenoaks 4:27.64 502 
 50m 30.30100m 1:03.83150m 1:38.37200m 2:13.81250m 2:48.30300m 3:22.83350m 3:56.09400m 4:27.64
14.Nathan MARSH15Sevenoaks 4:28.30 498 
 50m 29.82100m 1:02.89150m 1:37.01200m 2:11.55250m 2:46.23300m 3:21.16350m 3:56.53400m 4:28.30
15.James MAY16Orpington OJ 4:28.39 498 
 50m 29.42100m 1:02.04150m 1:34.85200m 2:09.07250m 2:44.05300m 3:19.06350m 3:54.62400m 4:28.39
16.Billy-Ray PALMER15Thanet Swim 4:28.89 495 
 50m 29.71100m 1:02.87150m 1:36.91200m 2:11.59250m 2:46.46300m 3:21.10350m 3:55.52400m 4:28.89
16.Conor MORTIMER16Bexley 4:28.89 495 
 50m 29.39100m 1:02.36150m 1:36.13200m 2:10.17250m 2:44.30300m 3:19.18350m 3:54.53400m 4:28.89
18.Sam HARVEY17Orpington OJ 4:28.96 495 
 50m 29.50100m 1:02.76150m 1:36.43200m 2:11.41250m 2:45.80300m 3:20.67350m 3:55.39400m 4:28.96
19.Joe ERB15Bromley 4:34.53 465 
 50m 29.81100m 1:03.47150m 1:37.94200m 2:12.93250m 2:48.48300m 3:24.47350m 4:00.22400m 4:34.53
20.Jamie GRAIN15Bexley 4:34.56 465 
 50m 30.05100m 1:03.47150m 1:38.79200m 2:14.40250m 2:49.02300m 3:24.91350m 4:00.14400m 4:34.56
21.James KENNEDY16Maidstone 4:34.66 464 
 50m 29.51100m 1:02.50150m 1:36.91200m 2:12.32250m 2:47.55300m 3:23.49350m 3:59.80400m 4:34.66
22.Tom HORDLE16Sevenoaks 4:35.22 462 
 50m 30.66100m 1:04.62150m 1:39.15200m 2:14.37250m 2:49.55300m 3:25.00350m 4:00.78400m 4:35.22
23.Edward MORIARTY16Beckenham 4:38.03 448 
 50m 31.91100m 1:06.95150m 1:41.53200m 2:16.40250m 2:51.33300m 3:27.10350m 4:02.97400m 4:38.03
24.Ben HATHERLY16Gravesend 4:48.40 401 
 50m 30.77100m 1:05.23150m 1:40.86200m 2:17.89250m 2:55.16300m 3:32.92350m 4:11.17400m 4:48.40

UP