Mens Open & MD 100 Free - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Dan SEAGROVE-CASTLE18Co Cant'bury 53.19 603 -
2.Oliver COE17Petts Wood 53.73 585 -
3.Michael GREGORY20Beckenham 53.87 580 -
4.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 54.37 564 -
5.Benedict KELLEHER16Bromley 54.58 558 -
6.Michael GUNNING17Beckenham 55.06 543 -
7.James FLOYD19RTW Monson 55.15 541 -
8.Louis PHILLIPS15Beckenham 55.57 528 -
9.James MAY16Orpington OJ 55.80 522 -
10.Sam WOODARD17Co Cant'bury 56.02 516 -
11.Jake GARRIGAN16Black Lion 56.25 509 -
12.Henry KNIGHT16Beckenham 56.28 509 -
13.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 56.57 501 -
14.Jack WILLIS17Dartford 56.62 500 -
15.Benjamin POND16Thanet Swim 56.82 494 -
16.Matthew FARRAN18Dover Life 57.27 483 -
17.Christopher MILES18Orpington OJ 57.42 479 -
18.Casey HARTE15Thanet Swim 57.47 478 -
19.Timothy ADELANI15Beckenham 57.56 475 -
20.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 57.65 473 -
21.Daniel BASSETT15Erith & Dist 57.68 472 -
22.Conor MORTIMER16Bexley 57.70 472 -
23.James BARTLETT18Saxon Crown 57.71 472 -
24.John ALLEN17Black Lion 57.81 469 -
25.Ethan BONTHRON16Dartford 57.83 469 -
26.Jake DAVIES16Co Cant'bury 58.03 464 -
27.Gregor ROBERTS15Sevenoaks 58.13 462 -
28.George EVANS16Greenwich 58.31 457 -
29.Toby SPARKES16Larkfield 58.40 455 -
30.Jack DICKERSON16Orpington OJ 58.51 453 -
31.Alexander PICKSLEY17Greenwich 58.64 450 -
32.Callum RYAN15RTW Monson 58.68 449 -
33.Nick ROWE23Larkfield 59.02 441 -
34.Benjamin CONNOR15White Oak 59.03 441 -
35.Lewis YOUNG17Dover Life 59.16 438 -
36.Joe ERB15Bromley 59.67 427 -
37.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 59.69 426 -
38.James SMITH15Dover Life 59.71 426 -
39.James RANDALL17Dartford 59.74 425 -
40.Dan CHANDLER19Gravesend 59.81 424 -
41.Michael MOXOM15White Oak 59.85 423 -
42.Oliver KILBEY15Co Cant'bury 59.87 422 -
43.Tommy COWELL16Erith & Dist 59.97 420 -
44.Robbie SIMS16Petts Wood 59.99 420 -
45.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:01.56 389 -
45.Wesley WHITING15Sevenoaks 1:01.56 389 -
47.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:02.13 378 -
48.Callum HAYWOOD15Dover Life 1:02.25 376 -
49.Oscar LIVESEY14Greenwich101:06.66 306 -
50.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich91:28.43 131 -
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ ST-    

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Louis PHILLIPS15Beckenham 55.57 528 -
2.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 56.57 501 -
3.Casey HARTE15Thanet Swim 57.47 478 -
4.Timothy ADELANI15Beckenham 57.56 475 -
5.Daniel BASSETT15Erith & Dist 57.68 472 -
6.Gregor ROBERTS15Sevenoaks 58.13 462 -
7.Callum RYAN15RTW Monson 58.68 449 -
8.Benjamin CONNOR15White Oak 59.03 441 -
9.Joe ERB15Bromley 59.67 427 -
10.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 59.69 426 -
11.James SMITH15Dover Life 59.71 426 -
12.Michael MOXOM15White Oak 59.85 423 -
13.Oliver KILBEY15Co Cant'bury 59.87 422 -
14.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:01.56 389 -
14.Wesley WHITING15Sevenoaks 1:01.56 389 -
16.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:02.13 378 -
17.Callum HAYWOOD15Dover Life 1:02.25 376 -

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 54.37 564 -
2.Benedict KELLEHER16Bromley 54.58 558 -
3.James MAY16Orpington OJ 55.80 522 -
4.Jake GARRIGAN16Black Lion 56.25 509 -
5.Henry KNIGHT16Beckenham 56.28 509 -
6.Benjamin POND16Thanet Swim 56.82 494 -
7.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 57.65 473 -
8.Conor MORTIMER16Bexley 57.70 472 -
9.Ethan BONTHRON16Dartford 57.83 469 -
10.Jake DAVIES16Co Cant'bury 58.03 464 -
11.George EVANS16Greenwich 58.31 457 -
12.Toby SPARKES16Larkfield 58.40 455 -
13.Jack DICKERSON16Orpington OJ 58.51 453 -
14.Tommy COWELL16Erith & Dist 59.97 420 -
15.Robbie SIMS16Petts Wood 59.99 420 -

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 54.37 564 -
2.Benedict KELLEHER16Bromley 54.58 558 -
3.Louis PHILLIPS15Beckenham 55.57 528 -
4.James MAY16Orpington OJ 55.80 522 -
5.Jake GARRIGAN16Black Lion 56.25 509 -
6.Henry KNIGHT16Beckenham 56.28 509 -
7.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 56.57 501 -
8.Benjamin POND16Thanet Swim 56.82 494 -
9.Casey HARTE15Thanet Swim 57.47 478 -
10.Timothy ADELANI15Beckenham 57.56 475 -
11.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 57.65 473 -
12.Daniel BASSETT15Erith & Dist 57.68 472 -
13.Conor MORTIMER16Bexley 57.70 472 -
14.Ethan BONTHRON16Dartford 57.83 469 -
15.Jake DAVIES16Co Cant'bury 58.03 464 -
16.Gregor ROBERTS15Sevenoaks 58.13 462 -
17.George EVANS16Greenwich 58.31 457 -
18.Toby SPARKES16Larkfield 58.40 455 -
19.Jack DICKERSON16Orpington OJ 58.51 453 -
20.Callum RYAN15RTW Monson 58.68 449 -
21.Benjamin CONNOR15White Oak 59.03 441 -
22.Joe ERB15Bromley 59.67 427 -
23.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 59.69 426 -
24.James SMITH15Dover Life 59.71 426 -
25.Michael MOXOM15White Oak 59.85 423 -
26.Oliver KILBEY15Co Cant'bury 59.87 422 -
27.Tommy COWELL16Erith & Dist 59.97 420 -
28.Robbie SIMS16Petts Wood 59.99 420 -
29.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:01.56 389 -
29.Wesley WHITING15Sevenoaks 1:01.56 389 -
31.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:02.13 378 -
32.Callum HAYWOOD15Dover Life 1:02.25 376 -
33.Oscar LIVESEY14Greenwich101:06.66 306 -
34.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich91:28.43 131 -

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Dan SEAGROVE-CASTLE18Co Cant'bury 53.19 603 -
2.Oliver COE17Petts Wood 53.73 585 -
3.Michael GUNNING17Beckenham 55.06 543 -
4.Sam WOODARD17Co Cant'bury 56.02 516 -
5.Jack WILLIS17Dartford 56.62 500 -
6.Matthew FARRAN18Dover Life 57.27 483 -
7.Christopher MILES18Orpington OJ 57.42 479 -
8.James BARTLETT18Saxon Crown 57.71 472 -
9.John ALLEN17Black Lion 57.81 469 -
10.Alexander PICKSLEY17Greenwich 58.64 450 -
11.Lewis YOUNG17Dover Life 59.16 438 -
12.James RANDALL17Dartford 59.74 425 -
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ ST-    

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Dan SEAGROVE-CASTLE18Co Cant'bury 53.19 603 -
2.Oliver COE17Petts Wood 53.73 585 -
3.Michael GREGORY20Beckenham 53.87 580 -
4.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 54.37 564 -
5.Benedict KELLEHER16Bromley 54.58 558 -
6.Michael GUNNING17Beckenham 55.06 543 -
7.James FLOYD19RTW Monson 55.15 541 -
8.Louis PHILLIPS15Beckenham 55.57 528 -
9.James MAY16Orpington OJ 55.80 522 -
10.Sam WOODARD17Co Cant'bury 56.02 516 -
11.Jake GARRIGAN16Black Lion 56.25 509 -
12.Henry KNIGHT16Beckenham 56.28 509 -
13.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 56.57 501 -
14.Jack WILLIS17Dartford 56.62 500 -
15.Benjamin POND16Thanet Swim 56.82 494 -
16.Matthew FARRAN18Dover Life 57.27 483 -
17.Christopher MILES18Orpington OJ 57.42 479 -
18.Casey HARTE15Thanet Swim 57.47 478 -
19.Timothy ADELANI15Beckenham 57.56 475 -
20.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 57.65 473 -
21.Daniel BASSETT15Erith & Dist 57.68 472 -
22.Conor MORTIMER16Bexley 57.70 472 -
23.James BARTLETT18Saxon Crown 57.71 472 -
24.John ALLEN17Black Lion 57.81 469 -
25.Ethan BONTHRON16Dartford 57.83 469 -
26.Jake DAVIES16Co Cant'bury 58.03 464 -
27.Gregor ROBERTS15Sevenoaks 58.13 462 -
28.George EVANS16Greenwich 58.31 457 -
29.Toby SPARKES16Larkfield 58.40 455 -
30.Jack DICKERSON16Orpington OJ 58.51 453 -
31.Alexander PICKSLEY17Greenwich 58.64 450 -
32.Callum RYAN15RTW Monson 58.68 449 -
33.Nick ROWE23Larkfield 59.02 441 -
34.Benjamin CONNOR15White Oak 59.03 441 -
35.Lewis YOUNG17Dover Life 59.16 438 -
36.Joe ERB15Bromley 59.67 427 -
37.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 59.69 426 -
38.James SMITH15Dover Life 59.71 426 -
39.James RANDALL17Dartford 59.74 425 -
40.Dan CHANDLER19Gravesend 59.81 424 -
41.Michael MOXOM15White Oak 59.85 423 -
42.Oliver KILBEY15Co Cant'bury 59.87 422 -
43.Tommy COWELL16Erith & Dist 59.97 420 -
44.Robbie SIMS16Petts Wood 59.99 420 -
45.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:01.56 389 -
45.Wesley WHITING15Sevenoaks 1:01.56 389 -
47.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:02.13 378 -
48.Callum HAYWOOD15Dover Life 1:02.25 376 -
49.Oscar LIVESEY14Greenwich101:06.66 306 -
50.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich91:28.43 131 -
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ ST-    

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 50
1.Oscar LIVESEY14Greenwich101:06.66 390 -
2.Josh MONAGHAN-COOMBES14Greenwich91:28.43 225 -
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ ST-    

Disqualification Codes

UP