Mens Open 400 IM HDW - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 4:36.24 619 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:36.24
2.Evan WATERS15Dover Life 4:53.48 516 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:53.48
3.Hamish WYATT15Sevenoaks 5:01.73 475 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.73
4.Casey HARTE15Thanet Swim 5:05.24 459 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:05.24
5.Billy-Ray PALMER15Thanet Swim 5:06.28 454 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:06.28
6.Callum RYAN15RTW Monson 5:08.55 444 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:08.55
7.Harry INGAMELLS15Beckenham 5:18.05 405 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:18.05
8.Stephen JONES15Black Lion 5:20.47 396 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:20.47
9.James SMITH15Dover Life 5:22.94 387 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:22.94
10.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 5:29.40 365 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:29.40

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Patrick HAM16Sevenoaks 4:47.64 548 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:47.64
2.Henry KNIGHT16Beckenham 4:52.86 519 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:52.86
3.Benjamin POND16Thanet Swim 4:58.41 491 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:58.41
4.Tariq HAMZA16Sevenoaks 5:01.15 478 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.15
5.James KENNEDY16Maidstone 5:11.35 432 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:11.35
6.Tom HORDLE16Sevenoaks 5:15.22 416 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:15.22
 Ben WALKER16Hythe DQ T-10L   

Disqualification Codes

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 4:36.24 619 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:36.24
2.Patrick HAM16Sevenoaks 4:47.64 548 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:47.64
3.Henry KNIGHT16Beckenham 4:52.86 519 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:52.86
4.Evan WATERS15Dover Life 4:53.48 516 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:53.48
5.Benjamin POND16Thanet Swim 4:58.41 491 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:58.41
6.Tariq HAMZA16Sevenoaks 5:01.15 478 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.15
7.Hamish WYATT15Sevenoaks 5:01.73 475 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.73
8.Casey HARTE15Thanet Swim 5:05.24 459 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:05.24
9.Billy-Ray PALMER15Thanet Swim 5:06.28 454 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:06.28
10.Callum RYAN15RTW Monson 5:08.55 444 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:08.55
11.James KENNEDY16Maidstone 5:11.35 432 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:11.35
12.Tom HORDLE16Sevenoaks 5:15.22 416 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:15.22
13.Harry INGAMELLS15Beckenham 5:18.05 405 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:18.05
14.Stephen JONES15Black Lion 5:20.47 396 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:20.47
15.James SMITH15Dover Life 5:22.94 387 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:22.94
16.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 5:29.40 365 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:29.40
 Ben WALKER16Hythe DQ T-10L   

Disqualification Codes

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lewis YOUNG17Dover Life 4:59.81 484 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:59.81

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 4:36.24 619 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:36.24
2.Patrick HAM16Sevenoaks 4:47.64 548 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:47.64
3.Henry KNIGHT16Beckenham 4:52.86 519 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:52.86
4.Evan WATERS15Dover Life 4:53.48 516 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:53.48
5.Benjamin POND16Thanet Swim 4:58.41 491 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:58.41
6.Lewis YOUNG17Dover Life 4:59.81 484 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 4:59.81
7.Tariq HAMZA16Sevenoaks 5:01.15 478 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.15
8.Hamish WYATT15Sevenoaks 5:01.73 475 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.73
9.Casey HARTE15Thanet Swim 5:05.24 459 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:05.24
10.Billy-Ray PALMER15Thanet Swim 5:06.28 454 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:06.28
11.Callum RYAN15RTW Monson 5:08.55 444 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:08.55
12.James KENNEDY16Maidstone 5:11.35 432 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:11.35
13.Tom HORDLE16Sevenoaks 5:15.22 416 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:15.22
14.Harry INGAMELLS15Beckenham 5:18.05 405 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:18.05
15.Stephen JONES15Black Lion 5:20.47 396 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:20.47
16.James SMITH15Dover Life 5:22.94 387 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:22.94
17.Frankie BATCHELOR15Sevenoaks 5:29.40 365 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:29.40
 Ben WALKER16Hythe DQ T-10L   

Disqualification Codes

UP