Mens Open & MD 50m Back - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Michael GREGORY20Beckenham 26.61 613 
2.Oliver COE17Petts Wood 27.23 572 
3.Benedict KELLEHER16Bromley 27.86 534 
4.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 28.03 524 
5.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 28.31 509 
6.Sam WOODARD17Co Cant'bury 28.36 506 
7.Henry KNIGHT16Beckenham 28.54 497 
8.Dan CHANDLER19Gravesend 29.28 460 
9.George EVANS16Greenwich 29.49 450 
10.Jack WILLIS17Dartford 29.60 445 
11.Matthew FARRAN18Dover Life 29.68 442 
12.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 29.71 440 
13.Olliver JENKINS19Maidstone 29.76 438 
14.Jake GARRIGAN16Black Lion 30.11 423 
15.Rohan GILES19Saxon Crown 30.12 422 
16.David HOPKINS17Black Lion 30.15 421 
17.John ALLEN17Black Lion 30.30 415 
18.Casey HARTE15Thanet Swim 30.33 414 
19.Timothy ADELANI15Beckenham 30.42 410 
20.Conor MORTIMER16Bexley 30.55 405 
21.Toby SPARKES16Larkfield 30.62 402 
22.James KENNEDY16Maidstone 30.67 400 
23.Charles GAMBRILL15Margate 30.70 399 
24.Ross SMITH18White Oak 30.94 390 
25.Christopher MILES18Orpington OJ 30.96 389 
26.Callum RYAN15RTW Monson 30.98 388 
27.Harry INGAMELLS15Beckenham 31.08 384 
28.Lewis LINTERN17Margate 31.11 383 
29.James BARTLETT18Saxon Crown 31.12 383 
30.Sam HARVEY17Orpington OJ 31.14 382 
31.Hamish WYATT15Sevenoaks 31.19 380 
32.Joe ERB15Bromley 31.24 379 
33.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 31.37 374 
34.Khan CHUNG18Margate 31.45 371 
35.Mark HANDLEY18Beckenham 31.47 370 
36.Tariq HAMZA16Sevenoaks 31.50 369 
37.James SMITH15Dover Life 31.55 368 
37.Louis PHILLIPS15Beckenham 31.55 368 
39.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 31.57 367 
40.Samuel PERRIN16Maidstone 31.90 356 
41.Joseph SPEAR17Margate 32.04 351 
42.Robert DEANE16Beckenham 32.06 350 
43.Harvey IRVING15Greenwich 32.19 346 
44.Robbie SIMS16Petts Wood 32.21 345 
45.Callum HAYWOOD15Dover Life 32.43 338 
46.Daniel HONOUR15Larkfield 32.53 335 
47.Daniel BASSETT15Erith & Dist 32.54 335 
48.Joshua REYNOLDS16Bromley 32.58 334 
49.Joel LEVINE15Saxon Crown 33.55 306 
50.Oscar LIVESEY14Greenwich1034.67 277 
51.Callum PROUT17Greenwich945.99 118 
 Barnabus WEBBORN16Hythe DNC   
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ T-   

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 29.71 440 
2.Casey HARTE15Thanet Swim 30.33 414 
3.Timothy ADELANI15Beckenham 30.42 410 
4.Charles GAMBRILL15Margate 30.70 399 
5.Callum RYAN15RTW Monson 30.98 388 
6.Harry INGAMELLS15Beckenham 31.08 384 
7.Hamish WYATT15Sevenoaks 31.19 380 
8.Joe ERB15Bromley 31.24 379 
9.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 31.37 374 
10.James SMITH15Dover Life 31.55 368 
10.Louis PHILLIPS15Beckenham 31.55 368 
12.Harvey IRVING15Greenwich 32.19 346 
13.Callum HAYWOOD15Dover Life 32.43 338 
14.Daniel HONOUR15Larkfield 32.53 335 
15.Daniel BASSETT15Erith & Dist 32.54 335 
16.Joel LEVINE15Saxon Crown 33.55 306 

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Benedict KELLEHER16Bromley 27.86 534 
2.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 28.31 509 
3.Henry KNIGHT16Beckenham 28.54 497 
4.George EVANS16Greenwich 29.49 450 
5.Jake GARRIGAN16Black Lion 30.11 423 
6.Conor MORTIMER16Bexley 30.55 405 
7.Toby SPARKES16Larkfield 30.62 402 
8.James KENNEDY16Maidstone 30.67 400 
9.Tariq HAMZA16Sevenoaks 31.50 369 
10.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 31.57 367 
11.Samuel PERRIN16Maidstone 31.90 356 
12.Robert DEANE16Beckenham 32.06 350 
13.Robbie SIMS16Petts Wood 32.21 345 
14.Joshua REYNOLDS16Bromley 32.58 334 
 Barnabus WEBBORN16Hythe DNC   

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Benedict KELLEHER16Bromley 27.86 534 
2.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 28.03 524 
3.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 28.31 509 
4.Henry KNIGHT16Beckenham 28.54 497 
5.George EVANS16Greenwich 29.49 450 
6.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 29.71 440 
7.Jake GARRIGAN16Black Lion 30.11 423 
8.Casey HARTE15Thanet Swim 30.33 414 
9.Timothy ADELANI15Beckenham 30.42 410 
10.Conor MORTIMER16Bexley 30.55 405 
11.Toby SPARKES16Larkfield 30.62 402 
12.James KENNEDY16Maidstone 30.67 400 
13.Charles GAMBRILL15Margate 30.70 399 
14.Callum RYAN15RTW Monson 30.98 388 
15.Harry INGAMELLS15Beckenham 31.08 384 
16.Hamish WYATT15Sevenoaks 31.19 380 
17.Joe ERB15Bromley 31.24 379 
18.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 31.37 374 
19.Tariq HAMZA16Sevenoaks 31.50 369 
20.James SMITH15Dover Life 31.55 368 
20.Louis PHILLIPS15Beckenham 31.55 368 
22.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 31.57 367 
23.Samuel PERRIN16Maidstone 31.90 356 
24.Robert DEANE16Beckenham 32.06 350 
25.Harvey IRVING15Greenwich 32.19 346 
26.Robbie SIMS16Petts Wood 32.21 345 
27.Callum HAYWOOD15Dover Life 32.43 338 
28.Daniel HONOUR15Larkfield 32.53 335 
29.Daniel BASSETT15Erith & Dist 32.54 335 
30.Joshua REYNOLDS16Bromley 32.58 334 
31.Joel LEVINE15Saxon Crown 33.55 306 
32.Oscar LIVESEY14Greenwich1034.67 277 
 Barnabus WEBBORN16Hythe DNC   

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver COE17Petts Wood 27.23 572 
2.Sam WOODARD17Co Cant'bury 28.36 506 
3.Jack WILLIS17Dartford 29.60 445 
4.Matthew FARRAN18Dover Life 29.68 442 
5.David HOPKINS17Black Lion 30.15 421 
6.John ALLEN17Black Lion 30.30 415 
7.Ross SMITH18White Oak 30.94 390 
8.Christopher MILES18Orpington OJ 30.96 389 
9.Lewis LINTERN17Margate 31.11 383 
10.James BARTLETT18Saxon Crown 31.12 383 
11.Sam HARVEY17Orpington OJ 31.14 382 
12.Khan CHUNG18Margate 31.45 371 
13.Mark HANDLEY18Beckenham 31.47 370 
14.Joseph SPEAR17Margate 32.04 351 
15.Callum PROUT17Greenwich945.99 118 
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ T-   

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Michael GREGORY20Beckenham 26.61 613 
2.Oliver COE17Petts Wood 27.23 572 
3.Benedict KELLEHER16Bromley 27.86 534 
4.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 28.03 524 
5.Patrick MACLACHLAN16Sevenoaks 28.31 509 
6.Sam WOODARD17Co Cant'bury 28.36 506 
7.Henry KNIGHT16Beckenham 28.54 497 
8.Dan CHANDLER19Gravesend 29.28 460 
9.George EVANS16Greenwich 29.49 450 
10.Jack WILLIS17Dartford 29.60 445 
11.Matthew FARRAN18Dover Life 29.68 442 
12.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 29.71 440 
13.Olliver JENKINS19Maidstone 29.76 438 
14.Jake GARRIGAN16Black Lion 30.11 423 
15.Rohan GILES19Saxon Crown 30.12 422 
16.David HOPKINS17Black Lion 30.15 421 
17.John ALLEN17Black Lion 30.30 415 
18.Casey HARTE15Thanet Swim 30.33 414 
19.Timothy ADELANI15Beckenham 30.42 410 
20.Conor MORTIMER16Bexley 30.55 405 
21.Toby SPARKES16Larkfield 30.62 402 
22.James KENNEDY16Maidstone 30.67 400 
23.Charles GAMBRILL15Margate 30.70 399 
24.Ross SMITH18White Oak 30.94 390 
25.Christopher MILES18Orpington OJ 30.96 389 
26.Callum RYAN15RTW Monson 30.98 388 
27.Harry INGAMELLS15Beckenham 31.08 384 
28.Lewis LINTERN17Margate 31.11 383 
29.James BARTLETT18Saxon Crown 31.12 383 
30.Sam HARVEY17Orpington OJ 31.14 382 
31.Hamish WYATT15Sevenoaks 31.19 380 
32.Joe ERB15Bromley 31.24 379 
33.Lewis GROOMBRIDGE15Orpington OJ 31.37 374 
34.Khan CHUNG18Margate 31.45 371 
35.Mark HANDLEY18Beckenham 31.47 370 
36.Tariq HAMZA16Sevenoaks 31.50 369 
37.James SMITH15Dover Life 31.55 368 
37.Louis PHILLIPS15Beckenham 31.55 368 
39.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 31.57 367 
40.Samuel PERRIN16Maidstone 31.90 356 
41.Joseph SPEAR17Margate 32.04 351 
42.Robert DEANE16Beckenham 32.06 350 
43.Harvey IRVING15Greenwich 32.19 346 
44.Robbie SIMS16Petts Wood 32.21 345 
45.Callum HAYWOOD15Dover Life 32.43 338 
46.Daniel HONOUR15Larkfield 32.53 335 
47.Daniel BASSETT15Erith & Dist 32.54 335 
48.Joshua REYNOLDS16Bromley 32.58 334 
49.Joel LEVINE15Saxon Crown 33.55 306 
50.Oscar LIVESEY14Greenwich1034.67 277 
51.Callum PROUT17Greenwich945.99 118 
 Barnabus WEBBORN16Hythe DNC   
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ T-   

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 
1.Oscar LIVESEY14Greenwich1034.67 511 
2.Callum PROUT17Greenwich945.99 217 
 Thomas PIECHOTA17Sharks8DQ T-   

Disqualification Codes

UP