Mens Open & MD 100m Fly - Heats (Declared Winners)

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Michael GREGORY20Beckenham 57.49 599 26.99
2.Ben WATSON19Co Cant'bury 58.34 573 27.54
3.Tom FOLEY22Sevenoaks 58.54 567 27.59
4.Michael GUNNING17Beckenham 58.66 564 27.13
5.Luke GUNNING14Beckenham 58.84 559 28.18
6.James FLOYD19RTW Monson 1:00.11 524 27.91
7.Casey HARTE15Thanet Swim 1:00.26 520 28.08
7.James BRINKLEY19Bromley 1:00.26 520 28.49
9.Patrick FOLEY18Sevenoaks 1:00.80 506 28.37
10.Joseph CHOONG16Sevenoaks 1:01.15 498 28.50
11.Ege SEVER17Co Cant'bury 1:01.27 495 29.65
12.Dan SEAGROVE-CASTLE18Co Cant'bury 1:02.11 475 29.43
13.Lewis ROBERTS17Sevenoaks 1:02.33 470 28.81
14.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:02.59 464 29.90
15.George EVANS16Greenwich 1:02.81 459 29.81
16.Sean PERFECT20Bromley 1:02.90 457 28.62
17.Patrick HAM16Sevenoaks 1:03.13 452 29.26
18.Evan WATERS15Dover Life 1:03.15 452 29.74
19.Sam WOODARD17Co Cant'bury 1:03.46 445 29.27
20.Sam HARVEY17Orpington OJ 1:03.72 440 29.45
21.Jake DAVIES16Co Cant'bury 1:03.94 435 29.98
22.Dan CHANDLER19Gravesend 1:04.28 429 29.04
23.Nick ROWE23Larkfield 1:04.40 426 30.11
24.Stephen JONES15Black Lion 1:04.79 418 30.47
25.James RANDALL17Dartford 1:05.41 407 30.07
26.Timothy ADELANI15Beckenham 1:05.42 406 30.07
27.Benjamin POND16Thanet Swim 1:06.13 393 30.98
28.Louis PHILLIPS15Beckenham 1:06.16 393 31.60
29.James KENNEDY16Maidstone 1:06.37 389 30.20
30.Andrew JESSOP12Sevenoaks 1:06.65 384 31.26
31.Michael MOXOM15White Oak 1:06.95 379 30.18
32.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 1:06.96 379 30.33
33.Barnabus WEBBORN16Hythe 1:07.28 374 30.35
34.James PHILLIPS17Bromley 1:07.35 372 31.12
35.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:07.80 365 31.06
36.Alexander KIRKPATRICK16Thanet Swim 1:08.43 355 31.58
37.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:08.47 354 31.46
38.Benjamin CONNOR15White Oak 1:08.83 349 31.83
39.Callum RYAN15RTW Monson 1:09.04 346 32.12
40.Edward MORIARTY16Beckenham 1:09.16 344 32.02
41.Oscar LIVESEY14Greenwich101:09.23 343 31.42
42.Ross SMITH18White Oak 1:09.30 342 30.05
43.James SMITH15Dover Life 1:09.52 339 -
44.Omid HAKIMAZARI16White Oak 1:09.60 337 31.39
45.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:10.42 326 31.84
46.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:10.69 322 32.37
47.Andrew FRANCE15Black Lion 1:10.72 322 32.67
 Tariq HAMZA16Sevenoaks DNF    
 Alexander PICKSLEY17Greenwich DQ ST-    

Disqualification Codes

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Casey HARTE15Thanet Swim 1:00.26 520 28.08
2.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:02.59 464 29.90
3.Evan WATERS15Dover Life 1:03.15 452 29.74
4.Stephen JONES15Black Lion 1:04.79 418 30.47
5.Timothy ADELANI15Beckenham 1:05.42 406 30.07
6.Louis PHILLIPS15Beckenham 1:06.16 393 31.60
7.Michael MOXOM15White Oak 1:06.95 379 30.18
8.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:07.80 365 31.06
9.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:08.47 354 31.46
10.Benjamin CONNOR15White Oak 1:08.83 349 31.83
11.Callum RYAN15RTW Monson 1:09.04 346 32.12
12.James SMITH15Dover Life 1:09.52 339 -
13.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:10.42 326 31.84
14.Andrew FRANCE15Black Lion 1:10.72 322 32.67

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Joseph CHOONG16Sevenoaks 1:01.15 498 28.50
2.George EVANS16Greenwich 1:02.81 459 29.81
3.Patrick HAM16Sevenoaks 1:03.13 452 29.26
4.Jake DAVIES16Co Cant'bury 1:03.94 435 29.98
5.Benjamin POND16Thanet Swim 1:06.13 393 30.98
6.James KENNEDY16Maidstone 1:06.37 389 30.20
7.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 1:06.96 379 30.33
8.Barnabus WEBBORN16Hythe 1:07.28 374 30.35
9.Alexander KIRKPATRICK16Thanet Swim 1:08.43 355 31.58
10.Edward MORIARTY16Beckenham 1:09.16 344 32.02
11.Omid HAKIMAZARI16White Oak 1:09.60 337 31.39
12.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:10.69 322 32.37
 Tariq HAMZA16Sevenoaks DNF    

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Luke GUNNING14Beckenham 58.84 559 28.18
2.Casey HARTE15Thanet Swim 1:00.26 520 28.08
3.Joseph CHOONG16Sevenoaks 1:01.15 498 28.50
4.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:02.59 464 29.90
5.George EVANS16Greenwich 1:02.81 459 29.81
6.Patrick HAM16Sevenoaks 1:03.13 452 29.26
7.Evan WATERS15Dover Life 1:03.15 452 29.74
8.Jake DAVIES16Co Cant'bury 1:03.94 435 29.98
9.Stephen JONES15Black Lion 1:04.79 418 30.47
10.Timothy ADELANI15Beckenham 1:05.42 406 30.07
11.Benjamin POND16Thanet Swim 1:06.13 393 30.98
12.Louis PHILLIPS15Beckenham 1:06.16 393 31.60
13.James KENNEDY16Maidstone 1:06.37 389 30.20
14.Andrew JESSOP12Sevenoaks 1:06.65 384 31.26
15.Michael MOXOM15White Oak 1:06.95 379 30.18
16.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 1:06.96 379 30.33
17.Barnabus WEBBORN16Hythe 1:07.28 374 30.35
18.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:07.80 365 31.06
19.Alexander KIRKPATRICK16Thanet Swim 1:08.43 355 31.58
20.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:08.47 354 31.46
21.Benjamin CONNOR15White Oak 1:08.83 349 31.83
22.Callum RYAN15RTW Monson 1:09.04 346 32.12
23.Edward MORIARTY16Beckenham 1:09.16 344 32.02
24.Oscar LIVESEY14Greenwich101:09.23 343 31.42
25.James SMITH15Dover Life 1:09.52 339 -
26.Omid HAKIMAZARI16White Oak 1:09.60 337 31.39
27.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:10.42 326 31.84
28.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:10.69 322 32.37
29.Andrew FRANCE15Black Lion 1:10.72 322 32.67
 Tariq HAMZA16Sevenoaks DNF    

17/18 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Michael GUNNING17Beckenham 58.66 564 27.13
2.Patrick FOLEY18Sevenoaks 1:00.80 506 28.37
3.Ege SEVER17Co Cant'bury 1:01.27 495 29.65
4.Dan SEAGROVE-CASTLE18Co Cant'bury 1:02.11 475 29.43
5.Lewis ROBERTS17Sevenoaks 1:02.33 470 28.81
6.Sam WOODARD17Co Cant'bury 1:03.46 445 29.27
7.Sam HARVEY17Orpington OJ 1:03.72 440 29.45
8.James RANDALL17Dartford 1:05.41 407 30.07
9.James PHILLIPS17Bromley 1:07.35 372 31.12
10.Ross SMITH18White Oak 1:09.30 342 30.05
 Alexander PICKSLEY17Greenwich DQ ST-    

Disqualification Codes

Open Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 50
1.Michael GREGORY20Beckenham 57.49 599 26.99
2.Ben WATSON19Co Cant'bury 58.34 573 27.54
3.Tom FOLEY22Sevenoaks 58.54 567 27.59
4.Michael GUNNING17Beckenham 58.66 564 27.13
5.Luke GUNNING14Beckenham 58.84 559 28.18
6.James FLOYD19RTW Monson 1:00.11 524 27.91
7.Casey HARTE15Thanet Swim 1:00.26 520 28.08
7.James BRINKLEY19Bromley 1:00.26 520 28.49
9.Patrick FOLEY18Sevenoaks 1:00.80 506 28.37
10.Joseph CHOONG16Sevenoaks 1:01.15 498 28.50
11.Ege SEVER17Co Cant'bury 1:01.27 495 29.65
12.Dan SEAGROVE-CASTLE18Co Cant'bury 1:02.11 475 29.43
13.Lewis ROBERTS17Sevenoaks 1:02.33 470 28.81
14.Kyriacos PAPA-ADAMS15Thanet Swim 1:02.59 464 29.90
15.George EVANS16Greenwich 1:02.81 459 29.81
16.Sean PERFECT20Bromley 1:02.90 457 28.62
17.Patrick HAM16Sevenoaks 1:03.13 452 29.26
18.Evan WATERS15Dover Life 1:03.15 452 29.74
19.Sam WOODARD17Co Cant'bury 1:03.46 445 29.27
20.Sam HARVEY17Orpington OJ 1:03.72 440 29.45
21.Jake DAVIES16Co Cant'bury 1:03.94 435 29.98
22.Dan CHANDLER19Gravesend 1:04.28 429 29.04
23.Nick ROWE23Larkfield 1:04.40 426 30.11
24.Stephen JONES15Black Lion 1:04.79 418 30.47
25.James RANDALL17Dartford 1:05.41 407 30.07
26.Timothy ADELANI15Beckenham 1:05.42 406 30.07
27.Benjamin POND16Thanet Swim 1:06.13 393 30.98
28.Louis PHILLIPS15Beckenham 1:06.16 393 31.60
29.James KENNEDY16Maidstone 1:06.37 389 30.20
30.Andrew JESSOP12Sevenoaks 1:06.65 384 31.26
31.Michael MOXOM15White Oak 1:06.95 379 30.18
32.Jamie HOPPER16Co Cant'bury 1:06.96 379 30.33
33.Barnabus WEBBORN16Hythe 1:07.28 374 30.35
34.James PHILLIPS17Bromley 1:07.35 372 31.12
35.Harry INGAMELLS15Beckenham 1:07.80 365 31.06
36.Alexander KIRKPATRICK16Thanet Swim 1:08.43 355 31.58
37.Hamish WYATT15Sevenoaks 1:08.47 354 31.46
38.Benjamin CONNOR15White Oak 1:08.83 349 31.83
39.Callum RYAN15RTW Monson 1:09.04 346 32.12
40.Edward MORIARTY16Beckenham 1:09.16 344 32.02
41.Oscar LIVESEY14Greenwich101:09.23 343 31.42
42.Ross SMITH18White Oak 1:09.30 342 30.05
43.James SMITH15Dover Life 1:09.52 339 -
44.Omid HAKIMAZARI16White Oak 1:09.60 337 31.39
45.Joel LEVINE15Saxon Crown 1:10.42 326 31.84
46.Tom HORDLE16Sevenoaks 1:10.69 322 32.37
47.Andrew FRANCE15Black Lion 1:10.72 322 32.67
 Tariq HAMZA16Sevenoaks DNF    
 Alexander PICKSLEY17Greenwich DQ ST-    

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 50
1.Oscar LIVESEY14Greenwich101:09.23 495 31.42

Disqualification Codes

UP