Girls 10/14 yrs 400m Free HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Maisie MACARTNEY10Thanet Swim 5:14.26 417 
 50m 34.86100m 1:14.20150m 1:54.63200m 2:34.77250m 3:15.25300m 3:55.18350m 4:34.73400m 5:14.26
2.Robyn MOON10Thanet Swim 5:19.60 397 
 50m 37.06100m 1:17.07150m 1:58.22200m 2:39.67250m 3:20.94300m 4:01.74350m 4:42.87400m 5:19.60
3.Lauren BRADDON10Black Lion 5:20.19 394 
 50m 37.26100m 1:17.36150m 1:58.51200m 2:39.12250m 3:20.25300m 4:01.40350m 4:42.61400m 5:20.19
4.Daisy ANDERSON10Dartford 5:25.53 375 
 50m 36.40100m 1:17.14150m 1:58.91200m 2:40.42250m 3:22.19300m 4:04.36350m 4:45.90400m 5:25.53
5.Shannon DALLIGAN10Bexley 5:27.00 370 
 50m 36.59100m -150m 1:59.65200m 2:41.56250m -300m 4:05.12350m 4:46.27400m 5:27.00

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Caitlin FEARON11RTW Monson 4:46.42 551 
 50m 31.67100m 1:07.65150m 1:44.21200m 2:20.97250m 2:58.10300m 3:35.06350m 4:11.94400m 4:46.42
2.Hannah WAIN11Dover Life 4:53.68 511 
 50m 31.98100m 1:08.54150m 1:46.02200m 2:23.75250m 3:01.65300m 3:39.51350m 4:17.39400m 4:53.68
3.Bethan DAVIES11Bexley 5:01.21 474 
 50m -100m -150m -200m 2:29.72250m 3:08.69300m 3:46.53350m -400m 5:01.21
4.Samantha ALLEN11Thanet Swim 5:07.31 446 
 50m 34.66100m -150m 1:52.31200m -250m 3:14.48300m -350m -400m 5:07.31
5.Ruby WATERS11Beckenham 5:10.22 434 
 50m 35.17100m 1:14.00150m 1:53.79200m 2:33.99250m 3:14.03300m 3:53.94350m 4:32.89400m 5:10.22
6.Imogen HAWKINS11Sevenoaks 5:10.43 433 
 50m 35.43100m 1:14.79150m 1:54.65200m 2:34.61250m 3:14.48300m 3:54.17350m 4:33.97400m 5:10.43
7.Ninah STRYDOM11Sevenoaks 5:10.57 432 
 50m 33.67100m 1:12.16150m 1:52.27200m 2:32.62250m 3:12.98300m 3:53.16350m 4:32.62400m 5:10.57
8.Jessie SILVER11Thanet Swim 5:12.72 423 
 50m 34.97100m 1:14.27150m 1:54.26200m 2:33.83250m 3:14.15300m 3:54.66350m 4:34.86400m 5:12.72
9.Tamara-Elisa ELLIOTT11Beckenham 5:12.87 423 
 50m 33.45100m 1:11.50150m 1:51.45200m 2:32.45250m 3:13.67300m 3:54.42350m 4:34.71400m 5:12.87
10.Katie ISAACS11Black Lion 5:15.42 413 
 50m 34.76100m 1:14.43150m 1:54.81200m 2:35.27250m 3:15.91300m 3:56.82350m 4:36.69400m 5:15.42
11.Jade COATSWORTH11Sevenoaks 5:17.94 403 
 50m 35.90100m 1:15.31150m 1:56.37200m 2:37.37250m 3:18.33300m -350m 4:39.71400m 5:17.94
12.Kate GRANT11Beckenham 5:18.61 400 
 50m 35.92100m 1:15.34150m 1:56.28200m 2:36.87250m 3:17.88300m 3:59.53350m 4:40.65400m 5:18.61
13.Elloise CLEMENTS11Thanet Swim 5:22.15 387 
 50m 35.35100m 1:15.40150m 1:56.43200m 2:37.47250m 3:18.88300m 4:00.25350m 4:41.41400m 5:22.15
14.Rosanna ARNOLD11Maidstone 5:23.44 383 
 50m 37.02100m 1:17.12150m 1:57.84200m 2:38.73250m 3:20.19300m 4:01.53350m 4:42.76400m 5:23.44

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Anna BROOMFIELD12Black Lion 4:55.10 504 
 50m 32.77100m 1:08.79150m 1:45.87200m 2:23.48250m 3:01.22300m 3:39.40350m 4:17.77400m 4:55.10
2.Ellie ABELA12Maidstone 4:57.89 490 
 50m 32.89100m 1:08.84150m 1:46.53200m 2:24.56250m 3:03.07300m 3:41.61350m 4:20.23400m 4:57.89
3.Sophie LEWIS WARD12Beckenham 5:01.38 473 
 50m 33.54100m 1:10.97150m 1:48.87200m 2:27.62250m 3:06.26300m 3:45.23350m 4:24.36400m 5:01.38
4.Lucy GRANT12Beckenham 5:06.40 450 
 50m 33.61100m 1:11.19150m 1:50.45200m 2:30.03250m 3:09.80300m 3:48.86350m 4:28.18400m 5:06.40
5.Charlotte HOOK12Sevenoaks 5:10.18 434 
 50m 35.11100m 1:13.34150m 1:53.39200m 2:32.30250m 3:12.39300m 3:52.87350m 4:32.30400m 5:10.18
6.Rachelle NAUDE12Maidstone 5:19.70 396 
 50m 34.99100m 1:14.93150m 1:56.34200m 2:37.01250m 3:18.21300m 3:59.18350m 4:39.89400m 5:19.70
7.Natalie SMITH12Greenw Bo Ma 5:23.79 381 
 50m 36.68100m 1:17.20150m 1:58.60200m 2:39.40250m 3:20.63300m 4:01.88350m 4:43.25400m 5:23.79
8.Charlotte GREGORY12Orpington OJ 5:30.43 359 
 50m 37.11100m 1:18.24150m 2:01.11200m 2:43.25250m 3:26.35300m 4:09.21350m 4:50.65400m 5:30.43

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sophie WALLER13Dover Life 4:31.25 649 
 50m 31.17100m 1:04.36150m 1:38.14200m 2:12.54250m 2:47.01300m 3:21.85350m 3:56.99400m 4:31.25
2.Sarah KEW13Sevenoaks 4:44.56 562 
 50m 31.29100m 1:06.69150m 1:42.62200m 2:18.22250m 2:54.93300m 3:31.63350m 4:08.56400m 4:44.56
3.Becky MONAGHAN13Sevenoaks 4:44.80 561 
 50m 31.62100m 1:06.26150m 1:41.86200m 2:18.48250m 2:55.13300m 3:32.43350m 4:09.34400m 4:44.80
4.Emily WOOD13Ashford Town 4:49.39 534 
 50m 31.94100m 1:07.83150m 1:44.23200m 2:21.69250m 2:59.28300m 3:36.36350m 4:14.04400m 4:49.39
5.Georgia GARDINER13Co Cant'bury 4:51.05 525 
 50m 32.61100m 1:08.70150m 1:45.31200m 2:22.79250m 2:59.66300m 3:37.51350m 4:14.87400m 4:51.05
6.Charlotte CHAPMAN13RTW Monson 4:51.58 522 
 50m 32.26100m 1:07.78150m 1:44.92200m 2:21.84250m 2:59.09300m 3:36.46350m 4:12.84400m 4:51.58
7.Eleanor WEYMOUTH13Co Cant'bury 4:53.02 515 
 50m 33.34100m 1:09.54150m 1:46.93200m 2:24.51250m 3:01.67300m 3:39.33350m 4:16.94400m 4:53.02
8.Kate RIDLEY13Orpington OJ 4:54.00 510 
 50m 32.22100m 1:07.73150m 1:45.21200m 2:22.24250m 2:59.82300m 3:38.34350m 4:16.29400m 4:54.00
9.Kristyana PAPA-ADAMS13Thanet Swim 4:54.82 505 
 50m 33.42100m 1:10.38150m 1:48.50200m 2:26.76250m 3:05.19300m 3:42.71350m 4:19.71400m 4:54.82
10.Chloe DOBB13Bromley 4:58.36 488 
 50m 32.99100m 1:09.45150m 1:46.83200m 2:24.52250m 3:02.58300m 3:40.96350m 4:19.84400m 4:58.36
11.Isabelle MINTER-PAYE13Orpington OJ 4:59.29 483 
 50m 33.17100m 1:10.42150m 1:48.27200m 2:26.87250m 3:05.41300m 3:44.46350m 4:22.62400m 4:59.29
12.Alexandra SCOTT13Ashford Town 4:59.72 481 
 50m 32.98100m 1:10.19150m 1:48.21200m 2:26.75250m 3:05.09300m 3:42.87350m 4:20.87400m 4:59.72
13.Ashley HAMILTON13Beckenham 5:00.31 478 
 50m 33.00100m 1:08.99150m 1:46.68200m 2:25.33250m 3:03.79300m 3:42.98350m 4:22.31400m 5:00.31
14.Olivia WYATT13Sevenoaks 5:01.33 473 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:01.33
15.Natasha WARR13Dartford 5:01.76 471 
 50m 33.19100m 1:10.25150m 1:48.37200m 2:26.85250m 3:05.94300m 3:45.47350m 4:24.18400m 5:01.76

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Laura CRAIG14Thanet Swim 4:38.84 597 
 50m 31.96100m 1:06.43150m 1:41.50200m 2:16.64250m 2:52.22300m 3:27.84350m 4:03.74400m 4:38.84
2.Victoria WARD14Bromley 4:46.97 548 
 50m 32.77100m 1:08.13150m 1:44.42200m 2:19.91250m 2:55.79300m 3:31.58350m 4:07.14400m 4:46.97
3.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 4:47.75 544 
 50m 31.44100m 1:07.24150m 1:43.69200m 2:21.05250m 2:58.49300m 3:35.30350m 4:12.25400m 4:47.75
4.Sian ROWE14Beckenham 4:48.68 538 
 50m 31.24100m 1:07.18150m 1:43.94200m 2:21.24250m 2:58.60300m 3:36.00350m 4:12.72400m 4:48.68
5.Alexandra REED14Sevenoaks 4:51.53 523 
 50m 32.37100m 1:08.32150m 1:45.95200m 2:22.95250m 3:00.29300m 3:37.86350m 4:15.36400m 4:51.53
6.Molly DAWSON14Thanet Swim 4:53.06 515 
 50m 33.29100m 1:09.47150m 1:46.17200m 2:23.42250m 3:01.11300m 3:38.77350m 4:16.77400m 4:53.06
7.Emily MCCLYMONT14Beckenham 4:56.71 496 
 50m 33.06100m 1:09.77150m 1:47.43200m 2:25.29250m 3:03.33300m 3:41.61350m 4:19.75400m 4:56.71
8.Marie DEANE14Beckenham 4:57.93 490 
 50m -100m 1:10.73150m 1:48.63200m 2:27.06250m 3:05.62300m 3:43.94350m 4:21.78400m 4:57.93
9.Ellen SCHOLES14Bromley 4:58.30 488 
 50m 33.78100m 1:10.71150m 1:48.05200m 2:26.78250m 3:04.51300m 3:42.71350m 4:21.06400m 4:58.30
10.Phoebe GOOLD14Beckenham 5:01.26 474 
 50m 32.52100m 1:08.14150m 1:45.46200m 2:23.88250m 3:02.84300m 3:42.57350m 4:22.19400m 5:01.26

UP