Girls 09/14 100m IM HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Tiegan CHILD9Bexley 1:23.11 335 
2.Poppy HOLMES9Sevenoaks 1:29.24 270 
3.Vaidehi PATEL9Beckenham 1:31.81 248 
4.Vita MILANA9Sevenoaks 1:32.01 247 
5.Ella-Louise JAMES9Bexley 1:36.73 212 
6.Evelyne CARTER9Hythe 1:38.17 203 
 Sadie SMITH9Dover Life DNC   

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Daisy ANDERSON10Dartford 1:21.09 361 
2.Robyn MOON10Thanet Swim 1:22.19 346 
3.Maisie MACARTNEY10Thanet Swim 1:22.50 342 
4.Lauren BRADDON10Black Lion 1:23.73 327 
5.Emma KAY10Ashford Town 1:24.80 315 
6.Poppy CARR10Dover Life 1:25.50 307 
7.Jessica OWEN10Bexley 1:26.42 298 
8.Natasha HAMILTON-WALKE10Sevenoaks 1:27.54 286 
9.Ella RYAN10RTW Monson 1:28.30 279 
10.Abigail WESTCOTT10Ashford Town 1:28.78 275 
11.Beth WILLIAMS10Thanet Swim 1:28.87 274 
12.Jessica ELPHICK10Dartford 1:29.50 268 
13.Keleece BULL10Dover Life 1:29.67 266 
14.Lulu WILLETT10Co Cant'bury 1:31.66 249 
15.Jade FARROW10White Oak 1:31.79 248 
16.Bethany HOOK10Sevenoaks 1:33.63 234 
 Harriet BIRD10Bexley DQ T-3L   
 Shannon DALLIGAN10Bexley DQ T-3L   

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Hannah WAIN11Dover Life 1:12.00 515 
2.Caitlin FEARON11RTW Monson 1:13.68 481 
3.Tamara-Elisa ELLIOTT11Beckenham 1:14.93 457 
4.Bethan DAVIES11Bexley 1:16.98 421 
5.Jade COATSWORTH11Sevenoaks 1:17.40 415 
6.Ruby WATERS11Beckenham 1:17.62 411 
7.Ninah STRYDOM11Sevenoaks 1:17.76 409 
8.Lily SNELL11Orpington OJ 1:17.97 406 
9.Imogen HAWKINS11Sevenoaks 1:18.06 404 
10.Honor KINGSLEY SMITH11Black Lion 1:18.73 394 
11.Katie ISAACS11Black Lion 1:19.49 383 
12.Elloise CLEMENTS11Thanet Swim 1:19.56 382 
13.Holly THOMSON-FROST11Sevenoaks 1:20.73 365 
14.Rosanna ARNOLD11Maidstone 1:21.42 356 
15.Olivia GARVIN11Beckenham 1:22.17 346 
16.Margo KOETS11Co Cant'bury 1:23.16 334 
17.Jessie SILVER11Thanet Swim 1:24.49 319 
18.Sophie BOYLE11Black Lion 1:24.53 318 
19.Alexandra CHEESEMAN11Bromley 1:24.90 314 
20.Phoebe HAMPSON11Bromley 1:25.98 302 
21.Pollyanna RIMELL11Sevenoaks 1:26.77 294 
22.Sophia GRAMMATIKOPOULO11Beckenham 1:30.69 258 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Tilly EVANS12Greenwich 1:12.32 508 
2.Lucy GRANT12Beckenham 1:13.58 483 
3.Hannah DENNY12Thanet Swim 1:14.53 464 
4.Isabella WOODS12Sevenoaks 1:14.80 459 
5.Sophie LEWIS WARD12Beckenham 1:15.20 452 
6.Ellie ABELA12Maidstone 1:15.34 450 
7.Anna BROOMFIELD12Black Lion 1:16.30 433 
8.Georgia MILES12Margate 1:17.36 415 
9.Charlotte GREGORY12Orpington OJ 1:19.36 385 
10.Natasha HAINSWORTH12Beckenham 1:19.72 379 
 Charlotte HOOK12Sevenoaks DQ SL-   

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sarah KEW13Sevenoaks 1:08.84 590 
2.Sophie WALLER13Dover Life 1:09.18 581 
3.Emily WOOD13Ashford Town 1:11.95 516 
4.Savanna JEMMETT13RTW Monson 1:13.53 484 
5.Becky MONAGHAN13Sevenoaks 1:13.59 483 
6.Charlotte CHAPMAN13RTW Monson 1:13.92 476 
7.Grace WALKER13Hythe 1:14.65 462 
8.Eleanor WEYMOUTH13Co Cant'bury 1:14.76 460 
9.Alexandra DI MASCIO13Greenw Bo Ma 1:14.93 457 
10.Kate RIDLEY13Orpington OJ 1:16.59 428 
11.Isabelle MINTER-PAYE13Orpington OJ 1:16.62 427 
12.Chloe DOBB13Bromley 1:17.03 421 
13.Chloe GAMBRILL13Margate 1:17.04 420 
14.Chanel ROBINSON13Greenw Bo Ma 1:17.61 411 
 Nicole PARISH13Gravesend DQ ST-   

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sian ROWE14Beckenham 1:08.42 601 
2.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 1:09.50 573 
3.Ellen DUNBAR14Greenwich 1:11.32 530 
4.Victoria WARD14Bromley 1:12.51 504 
5.Georgia HARRIS14Beckenham 1:12.88 497 
6.Holly ANDREWS14Orpington OJ 1:15.20 452 
7.Millie COLLETT14Maidstone 1:15.48 447 
 Phoebe GOOLD14Beckenham DQ T-2L   

Disqualification Codes

UP