Girls 10/14 400 IM HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Robyn MOON10Thanet Swim 6:00.65 379 
 50m 39.91100m 1:25.99150m 2:10.55200m 2:56.78250m 3:49.62300m 4:43.34350m 5:23.36400m 6:00.65
2.Lauren BRADDON10Black Lion 6:01.76 375 
 50m 39.48100m 1:26.49150m 2:10.18200m 2:53.20250m 3:47.23300m -350m 5:22.65400m 6:01.76
3.Daisy ANDERSON10Dartford 6:07.54 358 
 50m 42.79100m 1:31.77150m 2:16.75200m 3:02.26250m 3:54.18300m 4:47.00350m 5:28.66400m 6:07.54
4.Shannon DALLIGAN10Bexley 6:11.80 346 
 50m 44.12100m 1:35.07150m 2:21.91200m 3:10.26250m 4:00.78300m 4:52.25350m 5:32.81400m 6:11.80
5.Maisie MACARTNEY10Thanet Swim 6:16.43 333 
 50m 41.82100m 1:31.30150m 2:18.90200m 3:06.81250m 4:02.65300m 4:59.18350m 5:38.37400m 6:16.43
6.Emma KAY10Ashford Town 6:21.99 319 
 50m 42.63100m 1:33.83150m 2:19.04200m 3:05.46250m 4:01.01300m 4:55.95350m 5:40.08400m 6:21.99

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Caitlin FEARON11RTW Monson 5:35.03 473 
 50m 37.86100m 1:22.69150m 2:04.35200m 2:45.13250m 3:33.56300m 4:23.90350m 5:00.25400m 5:35.03
2.Tamara-Elisa ELLIOTT11Beckenham 5:43.28 439 
 50m 37.41100m 1:20.81150m 2:03.93200m 2:46.75250m 3:34.99300m 4:25.48350m 5:04.60400m 5:43.28
3.Imogen HAWKINS11Sevenoaks 5:49.00 418 
 50m 40.31100m 1:25.98150m 2:08.47200m 2:51.65250m 3:44.05300m 4:36.12350m 5:12.95400m 5:49.00
4.Ruby WATERS11Beckenham 5:52.03 407 
 50m 38.26100m 1:22.86150m 2:07.03200m 2:50.21250m 3:42.73300m 4:34.68350m 5:14.16400m 5:52.03
5.Rosanna ARNOLD11Maidstone 5:53.30 403 
 50m 40.94100m 1:27.84150m 2:12.62200m 2:57.12250m 3:44.89300m 4:34.45350m 5:15.28400m 5:53.30
6.Elloise CLEMENTS11Thanet Swim 5:58.68 385 
 50m 38.74100m 1:23.60150m 2:07.61200m 2:51.12250m 3:45.20300m 4:39.69350m 5:19.73400m 5:58.68
7.Chloe PARKINSON11Thanet Swim 6:02.25 374 
 50m 41.11100m 1:26.17150m 2:10.43200m 2:55.77250m 3:48.09300m 4:41.80350m 5:23.48400m 6:02.25
8.Katie LONDESBROUGH11Black Lion 6:06.61 361 
 50m 39.14100m 1:24.94150m 2:11.02200m 2:56.26250m 3:49.41300m 4:44.73350m 5:26.81400m 6:06.61
9.Jade COATSWORTH11Sevenoaks 6:12.46 344 
 50m 40.56100m 1:31.41150m 2:18.29200m 3:03.88250m 3:56.32300m 4:48.54350m 5:31.93400m 6:12.46
10.Katja BIGGS11Beckenham 6:14.61 338 
 50m 44.19100m 1:33.49150m 2:19.66200m 3:06.76250m 3:58.78300m 4:52.03350m 5:34.89400m 6:14.61
 Lily SNELL11Orpington OJ DNC   
 Ninah STRYDOM11Sevenoaks DNC   
 Sophie BOYLE11Black Lion DQ T-7L   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Ellie ABELA12Maidstone 5:32.56 483 
 50m 38.16100m 1:20.08150m 2:01.97200m 2:43.77250m 3:31.57300m 4:17.89350m 4:56.41400m 5:32.56
2.Sophie LEWIS WARD12Beckenham 5:36.36 467 
 50m 37.57100m 1:21.31150m 2:01.92200m 2:42.31250m 3:32.74300m 4:22.60350m 5:00.12400m 5:36.36
3.Lucy GRANT12Beckenham 5:39.10 456 
 50m 35.51100m 1:19.27150m 2:05.38200m 2:50.00250m 3:36.43300m 4:24.21350m 5:02.90400m 5:39.10

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sophie WALLER13Dover Life 5:02.17 644 
 50m 33.20100m 1:09.38150m 1:49.16200m 2:28.53250m 3:11.58300m 3:54.24350m 4:29.66400m 5:02.17
2.Emily WOOD13Ashford Town 5:20.49 540 
 50m 35.11100m 1:16.20150m 1:56.78200m 2:36.93250m 3:22.93300m 4:09.44350m 4:45.26400m 5:20.49
3.Becky MONAGHAN13Sevenoaks 5:22.65 529 
 50m 34.52100m 1:14.50150m 1:54.09200m 2:33.00250m 3:22.60300m 4:13.05350m 4:48.93400m 5:22.65
4.Sarah KEW13Sevenoaks 5:22.67 529 
 50m 33.81100m 1:15.39150m 1:55.59200m 2:37.26250m 3:24.20300m 4:13.45350m 4:48.39400m 5:22.67
5.Charlotte CHAPMAN13RTW Monson 5:31.93 486 
 50m 36.09100m 1:17.95150m 1:59.16200m 2:40.90250m 3:29.02300m 4:20.45350m 4:57.16400m 5:31.93
6.Alexandra SCOTT13Ashford Town 5:36.86 465 
 50m 38.10100m 1:23.04150m 2:03.63200m 2:44.23250m 3:32.78300m 4:22.47350m 5:00.52400m 5:36.86
7.Savanna JEMMETT13RTW Monson 5:38.72 457 
 50m 38.84100m 1:23.22150m 2:03.01200m 2:43.00250m 3:32.73300m 4:22.12350m 5:01.05400m 5:38.72
8.Kristyana PAPA-ADAMS13Thanet Swim 5:46.37 428 
 50m 39.35100m 1:24.10150m 2:06.88200m 2:48.56250m 3:37.73300m 4:29.23350m 5:08.99400m 5:46.37
9.Olivia WYATT13Sevenoaks 5:47.94 422 
 50m 39.21100m 1:24.98150m 2:09.01200m 2:52.67250m 3:41.61300m 4:31.30350m 5:10.32400m 5:47.94
10.Shannon ELVY13Black Lion 5:48.17 421 
 50m 35.81100m 1:18.66150m 2:01.03200m 2:43.66250m 3:34.15300m 4:26.59350m 5:07.76400m 5:48.17

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Sian ROWE14Beckenham 5:15.54 566 
 50m 31.97100m 1:10.83150m 1:51.10200m 2:32.46250m 3:16.26300m 4:01.88350m 4:39.23400m 5:15.54
2.Laura CRAIG14Thanet Swim 5:19.60 544 
 50m 35.92100m 1:18.31150m 2:00.26200m 2:40.90250m 3:24.35300m 4:09.30350m 4:45.27400m 5:19.60
3.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 5:24.10 522 
 50m 33.68100m 1:13.93150m 1:55.36200m 2:36.62250m 3:24.01300m 4:11.02350m 4:48.64400m 5:24.10
4.Georgia HARRIS14Beckenham 5:30.42 493 
 50m 35.06100m 1:14.95150m 1:58.26200m 2:40.09250m 3:27.36300m 4:15.09350m 4:54.26400m 5:30.42
5.Victoria WARD14Bromley 5:30.72 491 
 50m 36.58100m 1:19.53150m 2:00.08200m 2:41.37250m 3:29.66300m 4:19.01350m 4:55.19400m 5:30.72
6.Ellie COX14Gravesend 5:31.73 487 
 50m 34.07100m 1:13.47150m 1:55.10200m 2:37.76250m 3:25.18300m 4:16.28350m 4:54.55400m 5:31.73
7.Alexandra REED14Sevenoaks 5:34.66 474 
 50m 35.98100m 1:22.70150m 2:00.55200m 2:42.52250m 3:29.64300m 4:20.67350m 4:58.03400m 5:34.66
8.Grace OCKWELL14Beckenham 5:36.92 465 
 50m 37.23100m 1:19.54150m 2:01.63200m 2:42.76250m 3:31.01300m 4:19.42350m 4:59.11400m 5:36.92
9.Phoebe GOOLD14Beckenham 5:41.12 448 
 50m 37.25100m 1:21.87150m 2:04.97200m 2:48.78250m 3:35.47300m 4:24.05350m 5:02.68400m 5:41.12
10.Emily MCCLYMONT14Beckenham 5:42.89 441 
 50m 38.63100m 1:22.77150m 2:02.50200m 2:43.53250m 3:32.99300m 4:24.91350m 5:03.55400m 5:42.89
 Jessica FRANKLAND14Petts Wood DQ T-2L   

Disqualification Codes

UP