Girls 09/14 Yrs 200m Fly HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Tiegan CHILD9Bexley 3:14.35 240 41.231:32.072:24.19
 Ellie WALLER9Maidstone DQ SL-      

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Robyn MOON10Thanet Swim 3:03.11 286 39.971:27.122:15.92
2.Maisie MACARTNEY10Thanet Swim 3:08.27 264 42.441:30.292:22.06
3.Daisy ANDERSON10Dartford 3:11.92 249 39.301:29.362:23.14
4.Lauren BRADDON10Black Lion 3:12.85 245 42.271:31.162:21.76

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Hannah WAIN11Dover Life 2:50.41 356 36.001:18.602:06.49
2.Lily SNELL11Orpington OJ 2:50.87 353 37.771:21.452:06.88
3.Elloise CLEMENTS11Thanet Swim 2:51.14 351 36.671:20.692:07.27
4.Holly THOMSON-FROST11Sevenoaks 2:56.09 322 36.801:23.212:11.66
5.Tamara-Elisa ELLIOTT11Beckenham 2:58.54 309 35.761:20.682:10.32
6.Ruby WATERS11Beckenham 3:00.95 297 37.711:24.382:12.44
7.Katie LONDESBROUGH11Black Lion 3:01.22 296 39.241:26.192:12.90
8.Chloe PARKINSON11Thanet Swim 3:04.23 281 41.461:29.702:17.95
9.Imogen HAWKINS11Sevenoaks 3:08.34 263 41.701:33.292:22.14

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Hannah DENNY12Thanet Swim 2:42.85 407 35.821:18.122:03.05
2.Lucy GRANT12Beckenham 2:43.06 406 33.671:13.921:57.98
3.Anna BROOMFIELD12Black Lion 2:46.85 379 36.061:19.032:04.72
4.Ellie ABELA12Maidstone 2:49.84 359 37.471:20.272:05.13
5.Isabella WOODS12Sevenoaks 2:49.95 358 36.181:18.982:05.31
6.Sophie LEWIS WARD12Beckenham 2:51.22 351 38.491:23.842:07.65
7.Amber BUTLER12Herne Bay 2:56.14 322 38.061:22.222:10.01
8.Georgia COLLETT12Maidstone 3:00.43 299 38.671:27.092:15.61

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sophie WALLER13Dover Life 2:24.39 585 ---
2.Sarah KEW13Sevenoaks 2:34.35 479 ---
3.Becky MONAGHAN13Sevenoaks 2:36.46 460 ---
4.Alexandra DI MASCIO13Greenw Bo Ma 2:41.07 421 36.211:18.312:01.24
5.Emily WOOD13Ashford Town 2:43.50 403 36.371:19.192:02.15
6.Shannon ELVY13Black Lion 2:46.88 379 37.431:19.172:03.32
7.Ashley HAMILTON13Beckenham 2:49.20 363 35.781:18.382:02.72
8.Sophie LAW13Ashford Town 2:55.14 327 36.931:20.412:08.02
9.Chloe GAMBRILL13Margate 2:55.28 327 36.681:21.942:10.30
 Kate RIDLEY13Orpington OJ DNC      

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Jessica FRANKLAND14Petts Wood 2:33.78 484 ---
2.Georgia HARRIS14Beckenham 2:36.01 464 ---
3.Ellie COX14Gravesend 2:41.54 417 ---
4.Annabelle KEPPEL-PALME14Maidstone 2:41.97 414 34.981:16.392:00.13
5.Victoria WARD14Bromley 2:50.91 352 36.731:19.702:05.55
6.Molly DAWSON14Thanet Swim 2:53.61 336 37.071:20.922:06.96

UP