Boys 9/14 200m Breast HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Rowan FUSS9Thanet Swim 3:25.63 202 46.211:39.352:33.49
2.Thomas LEMAN9RTW Monson 3:42.09 160 49.401:45.652:45.65
3.Kieran DALE9Margate 3:42.55 159 51.921:48.452:47.69
4.Cian BETHEL9Black Lion 3:42.59 159 -1:48.642:46.22

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Thomas WILTON10Ashford Town 3:24.76 204 47.801:40.352:33.84
2.Alexander BOYD10Thanet Swim 3:26.73 198 47.731:40.592:35.09
3.Oscar KEYWORTH10Thanet Swim 3:26.84 198 49.021:42.962:34.43
4.Lee SHEPHERD10Dover Life 3:29.49 191 47.711:41.882:36.88
5.George TYLER10Sevenoaks 3:32.95 181 47.041:41.442:37.86
6.Michal BURDA10Bromley 3:34.94 176 50.231:43.742:38.56
7.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 3:35.32 176 48.951:45.262:41.13
8.Andre STRYDOM10Sevenoaks 3:46.44 151 51.521:49.792:48.97
9.Alfie HERRINGTON10Dover Life 3:48.19 147 50.641:49.092:49.20
 Joseph HUBNER10Bromley DQ SL-      
 Rahul SHRESTHA10Greenwich DQ T-4L      

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Sebastian STEWART11Sevenoaks 2:47.68 372 38.641:20.322:04.56
2.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 2:54.07 333 37.681:22.882:08.49
3.Matthew ROGERS11Bromley 2:56.16 321 40.371:25.792:10.73
4.Alexander Tanglin IREL11Bromley 3:01.99 291 41.881:27.562:15.86
5.Luke BROWN11Greenwich 3:04.87 278 44.041:32.422:19.22
6.Freddie SUTHER-JONES11Beckenham 3:19.96 219 47.061:39.002:30.38
7.Yalun ZHANG11Dartford 3:23.82 207 47.381:39.012:32.14
8.Marcus TRAVERS11Beckenham 3:24.12 206 44.671:36.992:32.07
9.Jack BAKER11Thanet Swim 3:29.03 192 47.561:41.652:35.24
10.Zachary COTTON11Larkfield 3:29.11 192 47.771:42.142:36.57

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 2:38.93 437 36.041:16.291:57.83
2.James GUTHRIE12Co Cant'bury 3:00.38 299 ---
3.David WILSON12Sevenoaks 3:01.05 296 -1:27.862:15.72
4.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 3:02.46 289 42.421:29.162:16.62
5.Michael JACOBS12Sevenoaks 3:02.81 287 40.101:27.572:15.91
6.Frederick PEARSON12Beckenham 3:05.39 275 41.671:30.362:18.42
7.Reece MCGIVAN12Saxon Crown 3:09.07 259 43.851:32.022:21.16
8.Oliver RANDALL12Orpington OJ 3:13.28 243 43.601:33.992:25.34
9.Dylan CHILD12Bexley 3:16.36 232 44.591:35.022:25.91
10.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 3:19.07 222 44.811:35.972:27.83

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Alexander WILMSHURST13Thanet Swim 2:36.82 455 35.361:15.281:56.02
2.Harry BRADFORD13Thanet Swim 2:41.72 415 36.831:18.232:00.99
3.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 2:44.66 393 36.401:18.292:01.65
4.Theo HASLAM13Bromley 2:45.84 385 36.401:18.272:02.72
5.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 2:53.30 337 37.881:21.842:07.42
6.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 2:55.04 327 39.351:23.622:10.27
7.David JOHANSEN13Orpington OJ 2:58.38 309 ---
8.Kie-Ren LAU13Beckenham 3:03.74 283 40.571:27.712:15.73
9.Conor TOULSON13Gravesend 3:05.58 274 41.781:29.732:18.25

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Ben EVANS14Thanet Swim 2:38.11 444 35.691:16.101:57.40
2.Frederick BIGGS14Sevenoaks 2:38.29 443 ---
3.Thomas SLATER14Ashford Town 2:38.70 439 36.271:16.201:57.06
4.Jordan SMITH14Saxon Crown 2:42.37 410 36.881:17.822:00.58
5.Henry CHOONG14Sevenoaks 2:42.81 407 37.471:20.282:03.12
6.Connor LOWRY14Gravesend 2:43.98 398 35.721:17.802:00.54
7.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 2:46.31 381 ---
8.Joshua MORGAN14Dover Life 2:46.69 379 34.551:16.362:00.82
9.Joseph GASTER14Orpington OJ 2:49.36 361 36.401:19.842:04.83
10.Oscar LIVESEY14Greenwich 2:51.46 348 37.301:22.032:07.42
11.George LEIGH14Erith & Dist 3:00.86 297 37.751:23.662:12.43

UP