Boys 9/14 50m Breast HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Rowan FUSS9Thanet Swim 45.15 174 
2.Andrew ROWLAND9Beckenham 48.34 142 
3.Cian BETHEL9Black Lion 48.93 137 
4.Harry THIRKETTLE9Dover Life 49.40 133 
5.Nathaniel RODRIGUES9White Oak 49.65 131 
5.Kieran DALE9Margate 49.65 131 
7.Dominic CURTIS9Dartford 50.65 123 
 Thomas LEMAN9RTW Monson DQ ST-   

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lewis HAYES10Erith & Dist 43.56 194 
2.Alexander BOYD10Thanet Swim 44.07 188 
3.Thomas WILTON10Ashford Town 44.11 187 
4.George TYLER10Sevenoaks 44.46 183 
5.Rahul SHRESTHA10Greenwich 44.63 181 
6.Oliver WITTER10Co Cant'bury 45.73 168 
7.James HOYTE10Maidstone 45.84 167 
8.Lee SHEPHERD10Dover Life 46.80 157 
9.Oscar KEYWORTH10Thanet Swim 47.61 149 
10.Alfie HERRINGTON10Dover Life 48.31 142 
11.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 48.50 141 
 Ryan CHERIAN10Beckenham DNC   

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 35.67 354 
2.Sebastian STEWART11Sevenoaks 36.90 320 
3.Matthew ROGERS11Bromley 39.24 266 
4.Alexander Tanglin IREL11Bromley 39.41 263 
5.Luke BROWN11Greenwich 41.62 223 
6.Joseph LEIGH11Erith & Dist 42.31 212 
7.Yalun ZHANG11Dartford 42.86 204 
8.Benjamin WHITE11Maidstone 43.27 198 
9.Saul OWEN11Hythe 44.15 187 
10.Freddie SUTHER-JONES11Beckenham 44.32 184 
11.Zachary COTTON11Larkfield 45.07 175 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 34.84 380 
2.Andrew JESSOP12Sevenoaks 36.06 343 
3.James GUTHRIE12Co Cant'bury 36.42 333 
4.Michael JACOBS12Sevenoaks 38.64 279 
5.Ciaran CLARIS12Margate 38.94 272 
6.Frederick PEARSON12Beckenham 39.75 256 
7.James VICK12Erith & Dist 39.97 252 
8.Ryan THROWER12Gravesend 40.15 248 
9.Anthony BAYLEY12RTW Monson 40.38 244 
10.Reece MCGIVAN12Saxon Crown 40.80 237 
11.David WILSON12Sevenoaks 40.95 234 
12.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 40.98 233 
13.Jake POTTER12Orpington OJ 41.44 226 
14.Luca LOMBARDI12Dartford 41.53 224 
15.Ben PODGER12Black Lion 41.61 223 
16.Tom PODGER12Black Lion 42.71 206 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Theo HASLAM13Bromley 33.11 443 
2.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 34.36 396 
3.Harry BRADFORD13Thanet Swim 35.08 372 
4.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 36.03 344 
5.Amin NAQVI13Greenwich 37.49 305 
6.Kieron MENNISS13Dover Life 38.03 292 
7.David JOHANSEN13Orpington OJ 38.22 288 
8.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 38.37 284 
9.Conor TOULSON13Gravesend 38.51 281 
10.Joshua MILLER13Sevenoaks 38.94 272 
11.Edward SMITH13Dover Life 39.05 270 
12.Kie-Ren LAU13Beckenham 39.70 257 
13.Lewis PREATER13Erith & Dist 39.81 255 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Frederick BIGGS14Sevenoaks 32.92 451 
2.Jacob WEST14Gravesend 32.93 450 
3.Joshua MORGAN14Dover Life 34.03 408 
4.Henry CHOONG14Sevenoaks 34.24 401 
5.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 34.41 395 
6.Ben EVANS14Thanet Swim 34.78 382 
7.James HULBERT14Hythe 35.02 374 
8.Joseph GASTER14Orpington OJ 35.45 361 
9.Rhys NOLAN14White Oak 35.55 358 
10.Luke GUNNING14Beckenham 35.61 356 
11.Oscar LIVESEY14Greenwich 36.35 335 
12.Jordan SMITH14Saxon Crown 36.77 323 
13.George LEIGH14Erith & Dist 37.22 312 
14.Nelson SINCLAIR-STRONG14Larkfield 39.54 260 

UP