Boys 10/14 Yrs 400m Free HDW - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Lee SHEPHERD10Dover Life 5:18.69 297 
 50m 35.43100m 1:15.34150m 1:56.13200m 2:36.81250m 3:17.83300m 3:58.98350m 4:40.44400m 5:18.69
2.Thomas WILTON10Ashford Town 5:23.34 284 
 50m 36.70100m 1:17.43150m 1:59.69200m 2:40.68250m 3:22.54300m 4:03.12350m 4:43.70400m 5:23.34
3.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 5:26.00 278 
 50m 37.41100m 1:18.59150m 2:00.72200m 2:41.72250m 3:22.27300m 4:03.06350m 4:44.59400m 5:26.00
4.Joshua JONES10Thanet Swim 5:31.86 263 
 50m 37.70100m 1:20.02150m 2:01.99200m 2:44.47250m 3:26.94300m 4:09.22350m 4:50.77400m 5:31.86

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 4:53.93 379 
 50m 32.55100m 1:09.95150m 1:46.93200m 2:23.64250m 3:01.34300m 3:39.30350m 4:17.34400m 4:53.93
2.Matthew ROGERS11Bromley 5:04.66 340 
 50m 35.94100m 1:14.12150m 1:52.62200m 2:32.33250m 3:11.40300m 3:50.25350m 4:28.89400m 5:04.66
3.Sebastian STEWART11Sevenoaks 5:09.43 325 
 50m 34.93100m 1:13.47150m 1:53.16200m 2:32.50250m 3:12.02300m 3:50.62350m 4:29.82400m 5:09.43
4.Benjamin TRITTON11Maidstone 5:13.06 313 
 50m 35.85100m 1:15.90150m 1:55.99200m 2:35.93250m 3:15.69300m 3:55.97350m 4:35.58400m 5:13.06
5.Benjamin WHITE11Maidstone 5:13.75 311 
 50m 36.50100m 1:16.73150m 1:56.65200m 2:37.28250m 3:17.27300m 3:57.08350m 4:36.66400m 5:13.75
6.Luke BROWN11Greenwich 5:14.39 309 
 50m 34.85100m 1:13.85150m 1:54.05200m 2:34.94250m 3:15.83300m 3:56.20350m 4:36.02400m 5:14.39
7.Jack BAKER11Thanet Swim 5:22.18 288 
 50m 36.51100m 1:16.45150m 1:57.39200m 2:38.44250m 3:19.45300m 4:00.66350m 4:42.11400m 5:22.18
8.Oliver ATKINSON11Dartford 5:28.97 270 
 50m 37.70100m 1:18.54150m 2:00.51200m 2:41.61250m 3:23.69300m 4:05.77350m 4:48.22400m 5:28.97

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 4:07.76 633 
 50m 29.01100m 1:00.02150m 1:31.11200m 2:02.39250m 2:34.73300m 3:06.25350m 3:37.42400m 4:07.76
2.Michael JACOBS12Sevenoaks 4:34.52 465 
 50m 30.81100m 1:05.31150m 1:39.78200m 2:14.87250m 2:49.72300m 3:25.09350m 3:59.99400m 4:34.52
3.Andrew JESSOP12Sevenoaks 4:46.07 411 
 50m 32.47100m 1:08.77150m 1:45.15200m 2:21.80250m 2:58.67300m 3:35.00350m 4:11.39400m 4:46.07
4.Louis THOMAS12Thanet Swim 4:55.00 375 
 50m 33.39100m 1:09.95150m 1:46.72200m 2:24.19250m 3:01.89300m 3:41.04350m 4:18.72400m 4:55.00
5.Dylan CHILD12Bexley 4:56.10 371 
 50m 33.49100m 1:10.61150m 1:48.46200m 2:26.25250m 3:04.42300m 3:42.10350m 4:19.75400m 4:56.10
6.Samuel CRABTREE12Thanet Swim 5:00.07 356 
 50m 34.48100m 1:12.28150m 1:50.51200m 2:27.99250m 3:06.55300m 3:44.27350m 4:22.48400m 5:00.07
7.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 5:00.91 353 
 50m 33.84100m 1:11.79150m 1:50.67200m 2:29.17250m 3:07.80300m 3:46.23350m 4:24.08400m 5:00.91
8.Thomas COVENEY12Sevenoaks 5:03.69 343 
 50m 32.66100m 1:09.96150m 1:48.69200m 2:27.64250m 3:06.98300m 3:46.20350m 4:25.67400m 5:03.69
9.Henry SIMPSON12Beckenham 5:05.01 339 
 50m 33.48100m 1:11.51150m 1:50.22200m 2:29.22250m 3:07.99300m 3:46.71350m 4:25.35400m 5:05.01
10.Frederick PEARSON12Beckenham 5:05.23 338 
 50m 34.86100m 1:13.40150m 1:53.10200m 2:32.87250m 3:12.05300m 3:51.67350m 4:30.00400m 5:05.23
11.Oliver RANDALL12Orpington OJ 5:06.20 335 
 50m 33.81100m 1:11.76150m 1:50.83200m 2:30.10250m 3:09.36300m 3:49.28350m 4:28.80400m 5:06.20
12.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 5:07.09 332 
 50m 33.64100m 1:11.92150m 1:50.83200m 2:29.63250m 3:09.25300m 3:48.49350m 4:27.90400m 5:07.09
13.Joseph WHITE12Greenwich 5:08.92 326 
 50m 34.89100m 1:14.04150m 1:53.88200m 2:33.53250m 3:13.14300m 3:52.62350m 4:31.32400m 5:08.92

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Harry BRADFORD13Thanet Swim 4:25.14 516 
 50m 29.64100m 1:02.41150m 1:36.24200m 2:10.23250m 2:44.53300m 3:18.68350m 3:52.87400m 4:25.14
2.Joshua DUNK13Thanet Swim 4:34.91 463 
 50m 31.74100m 1:06.32150m 1:41.12200m 2:16.24250m 2:51.30300m 3:26.58350m 4:01.10400m 4:34.91
3.Jordan HONOUR13Thanet Swim 4:40.51 436 
 50m 30.86100m 1:05.58150m 1:40.61200m 2:15.08250m 2:49.89300m 3:24.92350m 3:58.80400m 4:40.51
4.Edward SMITH13Dover Life 4:42.31 428 
 50m 31.20100m 1:06.82150m 1:42.47200m 2:18.23250m 2:54.75300m 3:31.07350m 4:07.55400m 4:42.31
5.Conor TOULSON13Gravesend 4:47.13 406 
 50m 33.88100m 1:11.20150m 1:48.58200m 2:25.79250m 3:01.77300m 3:37.93350m 4:13.31400m 4:47.13
6.Robert SHORTER13Bromley 4:52.04 386 
 50m 33.81100m 1:11.03150m 1:48.40200m 2:25.64250m 3:03.06300m 3:40.42350m 4:16.73400m 4:52.04
7.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 4:52.05 386 
 50m 33.82100m 1:10.72150m 1:48.31200m 2:26.32250m 3:03.39300m 3:40.75350m 4:17.80400m 4:52.05
8.Joshua HARRISON13RTW Monson 4:53.47 381 
 50m 32.85100m 1:09.72150m 1:46.80200m 2:24.65250m 3:01.31300m 3:39.26350m 4:16.49400m 4:53.47
9.Kallum MORRIS13Black Lion 4:55.44 373 
 50m 34.75100m 1:11.59150m 1:49.71200m 2:27.26250m 3:04.74300m 3:42.48350m 4:20.19400m 4:55.44
 David JOHANSEN13Orpington OJ DQ FO-   

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Frederick BIGGS14Sevenoaks 4:13.73 589 
 50m 29.22100m 1:00.92150m 1:33.22200m 2:05.84250m 2:38.84300m 3:11.52350m 3:44.07400m 4:13.73
2.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 4:14.21 586 
 50m 27.89100m 58.74150m 1:30.92200m 2:03.23250m 2:36.02300m 3:09.95350m 3:43.60400m 4:14.21
3.Ben EVANS14Thanet Swim 4:16.50 570 
 50m 29.18100m 1:00.67150m 1:33.23200m 2:06.09250m 2:39.08300m 3:12.43350m 3:44.92400m 4:16.50
4.Connor LOWRY14Gravesend 4:22.26 533 
 50m 28.16100m 59.39150m 1:32.80200m 2:06.97250m 2:41.13300m 3:15.36350m 3:49.30400m 4:22.26
5.Thomas SLATER14Ashford Town 4:23.05 529 
 50m 29.92100m 1:02.26150m 1:35.43200m 2:08.98250m 2:42.68300m 3:16.61350m 3:50.64400m 4:23.05
6.Henry CHOONG14Sevenoaks 4:23.73 525 
 50m 30.30100m 1:03.77150m 1:37.07200m 2:09.57250m 2:42.51300m 3:16.44350m 3:50.78400m 4:23.73
7.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 4:24.22 522 
 50m 30.27100m 1:03.11150m 1:36.83200m 2:10.59250m 2:44.43300m 3:18.55350m 3:52.43400m 4:24.22
8.Joseph GASTER14Orpington OJ 4:32.26 477 
 50m 30.72100m 1:05.01150m 1:40.04200m 2:13.88250m 2:49.20300m 3:23.98350m 3:58.21400m 4:32.26
9.Jordan SMITH14Saxon Crown 4:39.43 441 
 50m 31.10100m 1:05.28150m 1:40.56200m 2:15.50250m 2:51.71300m 3:27.88350m 4:03.70400m 4:39.43

UP