Boys 12/14 Yrs 100m Free HDW - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 58.90 444 28.36
2.Michael JACOBS12Sevenoaks 1:01.45 391 29.86
3.Andrew JESSOP12Sevenoaks 1:01.88 383 30.13
4.Louis THOMAS12Thanet Swim 1:04.72 334 31.54
5.Jack TODD12Dartford 1:05.24 326 31.29
6.Michael FOSTER12Saxon Crown 1:05.31 325 31.55
7.Henry SIMPSON12Beckenham 1:05.35 325 30.99
8.Thomas COVENEY12Sevenoaks 1:05.83 318 31.97
9.Reece MCGIVAN12Saxon Crown 1:05.91 316 31.50
10.George CASEY12Co Cant'bury 1:06.12 313 32.59
11.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 1:07.09 300 32.23
12.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 1:07.22 298 33.05
13.Frederick PEARSON12Beckenham 1:07.39 296 32.11
14.Oscar MACARTNEY12Thanet Swim 1:08.01 288 32.96
15.Oliver RANDALL12Orpington OJ 1:08.27 285 32.63
16.Joshua BEDFORD-EATWELL12Sevenoaks 1:08.32 284 32.19
17.Samuel CRABTREE12Thanet Swim 1:10.76 256 34.23
18.Kai SALIH12Sevenoaks 1:12.62 236 34.21

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Theo HASLAM13Bromley 57.23 484 27.44
2.Harry BRADFORD13Thanet Swim 1:00.00 420 28.85
3.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 1:00.98 400 29.26
4.Conor TOULSON13Gravesend 1:01.98 381 29.98
5.Cameron FRY13Co Cant'bury 1:02.65 369 30.72
6.Edward SMITH13Dover Life 1:02.91 364 30.94
7.David JOHANSEN13Orpington OJ 1:03.01 362 30.59
8.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 1:03.08 361 30.33
9.Joshua MILLER13Sevenoaks 1:03.12 360 30.07
10.Benjamin COE13Petts Wood 1:03.71 350 29.70
11.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 1:04.32 341 30.98
12.Joshua HARRISON13RTW Monson 1:04.46 338 30.96
13.Robbie WATSON13Margate 1:04.62 336 30.99
14.Joshua DUNK13Thanet Swim 1:05.45 323 31.29
15.Lukas ANTANAVICIUS13Greenw Bo Ma 1:05.93 316 31.14
16.Oliver KENT13Beckenham 1:08.16 286 32.57
17.Thomas HART13Beckenham 1:08.22 285 32.36
18.Joseph WHITE13Maidstone 1:08.33 284 31.82

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50
1.Luke DECLERK14Gravesend 54.67 555 26.42
2.Luke GUNNING14Beckenham 54.69 554 26.79
3.Frederick BIGGS14Sevenoaks 54.83 550 26.74
4.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 55.52 530 27.22
5.Connor LOWRY14Gravesend 56.81 495 27.20
6.Jacob WEST14Gravesend 58.16 461 28.32
7.Ben EVANS14Thanet Swim 58.32 457 28.30
8.Joseph GASTER14Orpington OJ 59.21 437 28.80
9.Hugo CAVEN14Sevenoaks 59.28 435 28.50
10.Thomas SLATER14Ashford Town 1:00.42 411 28.99
11.James HULBERT14Hythe 1:01.98 381 29.20
12.Angus NISBET14Folkestone 1:02.20 377 30.42
13.Joshua MORGAN14Dover Life 1:02.42 373 29.69
14.Tom GUTHRIE14Co Cant'bury 1:02.84 365 29.58
15.Jordan SMITH14Saxon Crown 1:02.88 365 30.51
16.Nelson SINCLAIR-STRONG14Larkfield 1:03.18 359 30.11
17.Robert SIMPSON14Beckenham 1:04.69 335 30.19
18.Tariq SHAHABDEEN14Larkfield 1:04.75 334 31.09
19.Oscar LIVESEY14Greenwich 1:04.99 330 31.37

UP