Boys 09/14 100m IM HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Rowan FUSS9Thanet Swim 1:21.37 242 
2.Andrew ROWLAND9Beckenham 1:27.73 193 
3.Cian BETHEL9Black Lion 1:28.67 187 
4.Nathaniel RODRIGUES9White Oak 1:30.51 176 
5.Kieran DALE9Margate 1:31.58 170 
6.Adam MILES9Margate 1:32.50 165 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Thomas WILTON10Ashford Town 1:23.16 227 
2.Lee SHEPHERD10Dover Life 1:24.17 219 
3.Lewis HAYES10Erith & Dist 1:24.74 214 
4.Alfie HERRINGTON10Dover Life 1:26.89 199 
5.James HOYTE10Maidstone 1:27.44 195 
6.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 1:27.77 193 
7.Christopher LEE10Orpington OJ 1:27.80 193 
8.Taine CARRICK10Thanet Swim 1:29.01 185 
9.Joshua JONES10Thanet Swim 1:31.35 171 
10.Dylan REYNOLDS10Sevenoaks 1:31.60 170 
11.George TYLER10Sevenoaks 1:32.36 166 
12.Thomas HORAK10Bexley 1:35.23 151 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 1:09.83 384 
2.Matthew ROGERS11Bromley 1:15.93 298 
3.Alexander Tanglin IREL11Bromley 1:19.11 264 
4.Luke BROWN11Greenwich 1:20.13 254 
5.Benjamin TRITTON11Maidstone 1:21.03 245 
6.Yalun ZHANG11Dartford 1:21.55 241 
7.Benjamin WHITE11Maidstone 1:22.41 233 
8.Joshua LEWIS11Margate 1:22.42 233 
9.Sammy WOODHEAD11Beckenham 1:22.78 230 
10.Marcus TRAVERS11Beckenham 1:23.22 226 
11.Jack BAKER11Thanet Swim 1:23.26 226 
12.Alexander SONG11Erith & Dist 1:23.34 225 
13.Kavan SWAIN11Dartford 1:23.54 224 
14.Saul OWEN11Hythe 1:23.58 224 
15.Jamie REGAN11Beckenham 1:23.84 221 
16.Max HULBERT11Hythe 1:23.95 221 
17.Tom HARRIS11Sevenoaks 1:24.32 218 
18.Edward HARRIS11Sevenoaks 1:25.65 208 
19.Alexander BALL11Greenw Bo Ma 1:26.47 202 
20.Oliver ATKINSON11Dartford 1:26.85 199 
21.Ethan BEXLEY11Margate 1:27.05 198 
22.Joseph LEIGH11Erith & Dist 1:29.22 184 
23.Benjamin CHAMBERS11Dartford 1:29.86 180 
24.Antony WILSON11Orpington OJ 1:33.39 160 
 Freddie SUTHER-JONES11Beckenham DQ SL-1L   
 James STEPHENS11White Oak DQ ST-   

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Andrew JESSOP12Sevenoaks 1:07.67 422 
2.Michael JACOBS12Sevenoaks 1:11.79 353 
3.Jack TODD12Dartford 1:14.32 318 
4.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 1:15.65 302 
5.Henry SIMPSON12Beckenham 1:17.37 282 
6.Louis THOMAS12Thanet Swim 1:17.74 278 
7.Oliver RANDALL12Orpington OJ 1:17.86 277 
8.Frederick PEARSON12Beckenham 1:18.49 270 
9.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 1:19.01 265 
10.Thomas COVENEY12Sevenoaks 1:19.10 264 
11.Joseph WHITE12Greenwich 1:19.71 258 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Theo HASLAM13Bromley 1:04.94 477 
2.Alexander WILMSHURST13Thanet Swim 1:05.32 469 
3.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 1:08.10 414 
4.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 1:11.34 360 
5.Cameron FRY13Co Cant'bury 1:11.43 358 
6.Edward SMITH13Dover Life 1:11.67 355 
7.David JOHANSEN13Orpington OJ 1:12.62 341 
8.Joseph DOUBLET13Greenw Bo Ma 1:12.68 340 
9.Joshua MILLER13Sevenoaks 1:14.29 318 
10.Joshua HARRISON13RTW Monson 1:16.24 295 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Frederick BIGGS14Sevenoaks 1:02.62 532 
2.Luke DECLERK14Gravesend 1:03.01 522 
3.Kunmi OGUNFEIBO14Beckenham 1:03.54 509 
4.Connor LOWRY14Gravesend 1:03.77 504 
5.Henry CHOONG14Sevenoaks 1:03.79 503 
6.Luke GUNNING14Beckenham 1:04.23 493 
7.Joseph GASTER14Orpington OJ 1:07.02 434 
8.Jacob WEST14Gravesend 1:07.32 428 
9.Thomas SLATER14Ashford Town 1:07.67 422 
10.Joshua MORGAN14Dover Life 1:08.82 401 
11.James HULBERT14Hythe 1:10.80 368 
12.Jordan SMITH14Saxon Crown 1:11.13 363 
13.Oscar LIVESEY14Greenwich 1:11.72 354 
14.Angus NISBET14Folkestone 1:12.33 345 
15.Nelson SINCLAIR-STRONG14Larkfield 1:12.82 338 

UP