Boys 09/14 Yrs 50m Free HDW - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Rowan FUSS9Thanet Swim 33.23 227 
2.Thomas KING9Thanet Swim 34.34 206 
3.Nathaniel RODRIGUES9White Oak 34.49 203 
4.Adam MILES9Margate 36.44 172 
5.Harry THIRKETTLE9Dover Life 36.78 168 
6.Kieran DALE9Margate 36.84 167 
7.Cian BETHEL9Black Lion 37.03 164 
8.Oliver POPE9Beckenham 37.57 157 
9.Dominic CURTIS9Dartford 38.93 141 
10.Daniel ALLEN9Herne Bay 39.20 138 
11.Frederick CORDER9Erith & Dist 39.74 133 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Oliver WITTER10Co Cant'bury 32.55 242 
2.Lewis HAYES10Erith & Dist 32.68 239 
3.Taine CARRICK10Thanet Swim132.98 233 
4.James HOYTE10Maidstone 33.86 215 
5.Christopher LEE10Orpington OJ 34.02 212 
6.Thomas WILTON10Ashford Town 34.06 211 
7.Lee SHEPHERD10Dover Life 34.31 207 
8.Alfie HERRINGTON10Dover Life 34.37 206 
9.Joseph HUBNER10Bromley 34.71 200 
10.Finlay MAXWELL10Beckenham 34.95 195 
11.Michal BURDA10Bromley 35.16 192 
12.George TYLER10Sevenoaks 35.40 188 
13.Dylan REYNOLDS10Sevenoaks 35.56 186 
14.Timothy LEBERL10Greenw Bo Ma 36.26 175 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Takudzwanashe CHAZA11Gravesend 28.04 379 
2.Sebastian STEWART11Sevenoaks 30.41 297 
3.Benjamin TRITTON11Maidstone 30.75 287 
4.Sammy WOODHEAD11Beckenham 30.90 283 
5.Joshua LEWIS11Margate 31.04 279 
6.Matthew ROGERS11Bromley 31.53 266 
7.Alexander Tanglin IREL11Bromley 31.57 265 
8.Benjamin WHITE11Maidstone 32.16 251 
9.Jamie REGAN11Beckenham 32.51 243 
10.Antony WILSON11Orpington OJ 32.82 236 
11.Max HULBERT11Hythe 32.86 235 
12.Saul OWEN11Hythe 32.91 234 
12.Kavan SWAIN11Dartford 32.91 234 
14.George RANDALL11Dartford 33.06 231 
15.Alexander SONG11Erith & Dist 33.09 230 
16.Marcus TRAVERS11Beckenham 33.19 228 
17.Yalun ZHANG11Dartford 33.58 220 
18.Edward HARRIS11Sevenoaks 33.92 214 
19.Oliver ATKINSON11Dartford 34.16 209 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Jamie O'CONNOR12Thanet Swim 26.88 430 
2.Andrew JESSOP12Sevenoaks 28.51 360 
3.Michael JACOBS12Sevenoaks 28.78 350 
4.Henry SIMPSON12Beckenham 29.97 310 
5.Louis THOMAS12Thanet Swim 30.12 306 
6.Michael FOSTER12Saxon Crown 30.14 305 
7.Reece MCGIVAN12Saxon Crown 30.16 304 
8.Thomas COVENEY12Sevenoaks 30.26 301 
9.Jack TODD12Dartford 30.30 300 
10.George CASEY12Co Cant'bury 30.32 300 
11.Luca LOMBARDI12Dartford 30.55 293 
12.Hamish JOHNSTONE12Sevenoaks 30.69 289 
13.Frederick PEARSON12Beckenham 30.81 286 
14.James LINGHAM12Gravesend 30.93 282 
15.James BACH12White Oak 30.99 281 
16.Joshua BEDFORD-EATWELL12Sevenoaks 31.08 278 
17.Oliver RANDALL12Orpington OJ 31.18 275 
18.Michael DAVIDSON12Sevenoaks 31.20 275 
19.Liam GUDGEON12Beachfield 31.40 270 
20.Ciaran CLARIS12Margate 31.92 257 
21.Nathaniel STRATTON12Bexley 32.31 248 
22.James SPENCER BOYCE12Beckenham 32.44 245 
23.Joseph WHITE12Greenwich 32.55 242 
24.Maclaren CRAWFORD12Beckenham 32.63 240 
25.Kai SALIH12Sevenoaks 32.67 239 
26.James GUTHRIE12Co Cant'bury 32.89 235 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Theo HASLAM13Bromley 26.49 450 
2.Alexander WILMSHURST13Thanet Swim 26.92 428 
3.Harry BRADFORD13Thanet Swim 27.88 386 
4.Benjamin COE13Petts Wood 28.31 368 
5.Curtis TILBURY13Co Cant'bury 28.34 367 
6.Joshua MILLER13Sevenoaks 28.42 364 
7.Andrey BRIGHTWELL13Dartford 28.46 362 
8.Edward SMITH13Dover Life 29.17 337 
9.Bailey PARKER13White Oak 29.20 336 
10.David JOHANSEN13Orpington OJ 29.53 324 
11.Conor TOULSON13Gravesend 29.63 321 
12.Jordan HONOUR13Thanet Swim 29.65 320 
13.Joshua HARRISON13RTW Monson 29.81 315 
14.Aaron LAXTON13Margate 29.89 313 
15.Robbie WATSON13Margate 30.06 307 
15.Conor MULVANNY13Saxon Crown 30.06 307 
17.Stephan BALANCY13Beckenham 30.19 304 
18.Amin NAQVI13Greenwich 30.23 302 
 Joshua BREWSTER13Greenw Bo Ma DNC   

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCat.Time FINA Pt 
1.Luke DECLERK14Gravesend 25.58 499 
2.Henry CHOONG14Sevenoaks 25.77 488 
3.Frederick BIGGS14Sevenoaks 25.97 477 
4.Connor LOWRY14Gravesend 26.42 453 
5.Luke GUNNING14Beckenham 26.43 453 
6.Dominic MATTHEWS14Co Cant'bury 27.02 424 
7.Jacob WEST14Gravesend 27.03 423 
8.Joseph GASTER14Orpington OJ 27.18 416 
9.Hugo CAVEN14Sevenoaks 27.27 412 
10.Rhys NOLAN14White Oak 27.30 411 
11.Ben EVANS14Thanet Swim 27.47 403 
12.James HULBERT14Hythe 27.63 396 
13.Richard BLATCHFORD14Greenw Bo Ma 27.75 391 
14.Joshua MORGAN14Dover Life 28.17 374 
15.Thomas SLATER14Ashford Town 28.24 371 
16.Angus NISBET14Folkestone 28.32 368 
17.Max PETTIFER14Dover Life 28.73 352 
18.Tariq SHAHABDEEN14Larkfield 29.06 340 
19.Oscar LIVESEY14Greenwich 29.46 327 
20.Robert SIMPSON14Beckenham 29.67 320 
21.George LEIGH14Erith & Dist 29.76 317 
 Freddie EVANS14Greenwich DQ ST-   
 Nimai JIVAN-FRIER14Ashford Town DQ ST-   

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCat.Time BDPoints 
1.Taine CARRICK10Thanet Swim132.98 24342 

Disqualification Codes

UP